Web Analytics
More
  Reklāma

  HP EliteBook x360 1030 G2 apskats

  Ārkārtīgi glīts biznesa klases dators.

  Jaunākie raksti

  Negadās bieži, kad manas un Kristapa domas sakrīt – viņš parasti meklē labāko (pat ja tas dažkārt nozīmē – dārgāko), kamēr man patīk piezemētāki risinājumi, kas varētu ietilpt kategorijā “labākais par saprātīgu cenu”. Šoreiz ar izmēģināšanai saņemto klēpjdatoru esam vienisprātis, jaunais HP EliteBook x360 G2 ir neticami patīkams jebkurā tā izpausmē – tas ir plāns, stingrs, elegants, ātrs, kluss un drošs. Protams, šādas īpašības nāk par savu cenu, bet cena šoreiz nav galvenais.

  EliteBook x360 G2 ir vienlaikus gan biznesa klēpjdators, gan arī spējīgs izklaides centrs, ja vien nav milzīga vēlme spēlēt pēdējo gadu prasīgākās datorspēles. Klēpjdators ir tā saucamais divi-vienā, tam ir skārienekrāns un EliteBook x360 G2 ir atvāžams par 360 grādiem, kā to jau vēsta nosaukums. EliteBook x360 G2 piedāvā iespaidīgu 16 stundu darbības laiku ar vienu uzlādi, plānajam klēpjdatoram ir gana plašs pieslēgvietu skaits, tas atbalsta USB Type-C un Thunderbolt 3.

  Tehnoloģiju jūsmiņiem EliteBook x360 G2 interesantu padara Microsoft Windows Hello pieteikšanās iespēja – klēpjdatoram ir nevis viena vai divas kameras, bet gan veselas četras kameras, lai darbinātu šo drošības sistēmu.

  Tehniskā specifikācija

  • Procesors: Intel Core i5-7200U, 2.10 – 3.10 GHz
  • Ekrāns: 13.3 collu, 16:9, 1920 x 1080, IPS matrica, skārienekrāns, Corning Gorilla Glass
  • RAM: DDR4-2133 8.0 GB (līdz 16 GB)
  • SSD: 256 GB (līdz 512 GB)
  • Videokarte: Intel HD Graphics 620
  • Operētājsistēma: Microsoft Windows 10 Pro, 64-bitu
  • Pieslēgvietas: microSD kartes lasītājs, 2x USB 3.1, 1x USB Type-C, HDMI 1.4, 3.5 mm austiņu, SIM kartes, smartcard
  • Wi-Fi: Intel 802.11ac, Bluetooth 4.2
  • Tīmekļa kamera: HP TrueVision 720p
  • Akumulators: HP Long Life 3-cell, 57 Wh Li-ion
  • Izmēri: 31.69 x 21.85 x 1.49 cm cm
  • Svars: 1.28 kg
  • Papildus: pirkstu nospiedumu nolasītājs, Microsoft Windows Hello
  • Cena: no 1899 eiro

  Izskats un uzbūve

  Sudraba korpusa noformējums liek EliteBook x360 G2 izskatīties drīzāk pēc premium klases ierindas lietotāja klēpjdatora, nevis pēc biznesa klases darbarīka. HP ir būtiski pamainījis savu logotipu dārgajiem modeļiem, kas tagad atveidots vairākās slīpās, paralēlās, dažādu garumu līnijās. Izskatās stilīgi, bet atkal – vai tas tomēr nebija biznesa klases klēpjdators?

  EliteBook x360 G2 dizains man pamatīgi atgādina vizuāli sakārtotu HP Spectre x360 klēpjdatoru, ko apskatījām pirms kāda laika. EliteBook x360 G2 nepiemīt dažas Spectre x360 modeļa nepatīkamās īpašības, kas norāda uz ražotāja vēlmi labot kļūdas.

  Kompaktie EliteBook x360 G2 izmēri nozīmēs tikai to, ka izmantota vienkāršāka tastatūra un skārienpaliktnis, nekā tas ir EliteBook 840 G4 modelī; ap skārienpaliktni alumīnijs ir nopulēts. Tastatūra ir izgaismota, bet nekad neesmu spējis īsti iemīlēt tieši HP veidotās tastatūras izgaismojumus. Gaisma pārsvarā spīd ārā pa pogu sāniem. Īpaši tas izceļas kompaktajās tastatūrās. Var sadzīvot, bet man daudz labāk patīk EliteBook 840 modeļa tastatūra un tās darbība.

  Papildus standarta pogām HP pievienojis arī pogu Skype for Business lietotnes zvanu pārtraukšanai.

  Patīkami, ka ražotājs spējis saglabāt pietiekami plašu pieslēgvietu klāstu, tāpēc nenāksies uzreiz skriet uz veikalu pēc USB Type-C pārejām.

  Visai jauki darbojas Bang and Olufsen skaļrunīši, bet nekādu diskotēku ar tiem neuzrīkosi, toties tie būtu uzskatāmi par kaut ko nedaudz virs ierastā standarta konservu bundžas skanējuma klēpjdatoros.

  EliteBook x360 G2 ir tā dēvētais divi-vienā klēpjdators, tā ekrāns ir skārienjūtīgs un atverams par visiem 360 grādiem, to padarot par planšetdatoru. Ražotājs ir sagatavojis piecas iespējas EliteBook x360 G2 lietošanā – parastā klēpjdatora, Media (ekrāns pret lietotāju, tastatūra pret galdu), Conference (pilnībā atvērts vaļā par 180 grādiem), Tablet (planšetdatora), Tent (atvērts A formā). Teorētiski EliteBook x360 G2 modelim tiek piedāvāts arī aptuveni 60 eiro vērts irbulis HP Active Pen, bet to nebiju saņēmis kopā ar klēpjdatoru un nevaru spriest par tā spējām.

  EliteBook x360 G2 pieejams tikai 13.3 collu izmērā, tam šobrīd tiek piedāvāts 1920 x 1080 izšķirtspējas ekrāns, bet teorētiski pieejams arī 3840 x 2160 izšķirtspējas ekrāns, kas gan 13 collās ir lieka greznība. Tāpat HP iedāvā par nelielu papildus samaksu iegūt arī HP Sure View privātuma ekrānu, kas ar pogas spiedienu samazina ekrāna skatu leņķus, lai neviens nevarētu pār plecu blenzt darba dokumentos.

  Patīkami, ka ražotājs spējis uzstādīt normālu skārienu reģistrējošu pirkstu nospiedumu nolasītāju, nevis tās ķēmīgās novilkšanas svītriņas. Te gan atzīmēšu, ka Windows atslēgšana ar pirksta nospiedumu ir visai lēna, kad to salīdzina ar Android vai iOS viedtālruņu flagmaņu darbību, bet tā ir šīs operētājsistēmas standarta prakse. HP te drīzāk nav vainojams. Kristaps gan saka, ka viņa rīcībā esošais Lenovo Yoga 910 ar pirkstu nospiedumu lasītāja palīdzību atslēdzas momentā.

  Kopumā – protams, kompaktums prasa savu, bet par EliteBook x360 G2 uzbūvi, pieslēgvietām un pat ekrānu nevienam nevajadzētu rasties sūdzībām.

  Windows Hello un drošība

  Microsoft vēlas izskaust paroļu izmantošanu, to vietā tiks izmantotas līdzvērtīgas pieteikšanās iespējas, kādas jau šobrīd atrodamas viedtālruņos. Windows Hello ir daļa no Windows 10 operētājsistēmas un tā atļaus atslēgt Windows ar sejas kontūru nolasīšanu, pirkstu nospieduma un pat acs zīlītes skenēšanu.

  Diemžēl absolūts vairums esošo datoru nespēj izmantot Windows Hello sejas atpazīšanas iespējas, toties Windows atbalsta esošos klēpjdatoros atrodamos pirkstu nospiedumu lasītājus. Sejas kontūru un acs zīlītes nolasīšanai nepieciešama Intel RealSense 3D kamera. RealSense 3D kamera izmanto arī infrasarkanos starus, lai maksimāli precīzi noteiktu sejas kontūras un galvenās iezīmes.

  Microsoft apgalvo, ka Windows Hello drošības sistēma atbilst lielu uzņēmumu un pat valdību vajadzībām. Microsoft norāda, ka nekādi atpazīšanas dati netiek nosūtīti caur tīmekli, tie ir droši uzglabāti šifrētā veidā datorā. Infrasarkanā 3D kamera liedz pieeju datoram, ja tam tiek uzrādīt īpašnieka fotogrāfija.

  Mana pieredze ar Windows Hello kameras izmantošanu klēpjdatora atslēgšanai ir vāja – tā arī nespēju pierunāt Windows atdarīties ar sejas atpazīšanu. Dators manu seju reģistrēja, bet pēcāk piedāvāja tikai ievadīt paroli vai nolasīt pirkstu nospiedumu. Iespējams, ka traucē kāda HP drošības programmatūra.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZqHi0J_YZyo

  Windows Hello drošības sistēma ir tikai maza daļa no HP piedāvātā drošības iespēju klāsta. EliteBook x360 G2 ir veiksmīgi ticis galā ar MIL-STD 810G datora izturības testiem – apkārtējās vides mitruma un temperatūras straujas izmaiņas, nomešana, vibrācija, mitruma nonākšana un tastatūras. Kā jau esmu šur tur minējis iepriekš, MIL-STD 810G standarts nav akmenī kalts, lai arī dokumentācija aizņem ap 300 lapām. MIL-STD 810G var dažādi interpretēt, ar ko arī ražotāji bieži nodarbojas.

  HP Sure Start parūpēsies par BIOS pārbaudi pirms datora startēšanas, lai būtu pilnīga pārliecība, ka neviens nav iejaucies EliteBook x360 G2 darbībā. Tāpat dators aprīkots ar smart card nolasītāju. Mana pieredze rāda, ka EliteBook datori spēj nolasīt eParakstu eID kartē, kas biznesa lietotājiem būs ļoti ērts risinājums – nenāksies ķēpāties ar atsevišķu kartes lasītāju vai USB zibatmiņas tipa eParakstu.

  HP WorkWise programmatūra sadarbojas ar Android vai iOS viedtālruni, kurā uzstādīta arī tādā pašā vārdā nosaukta lietotne, lai atslēgtu, vai aizslēgtu klēpjdatoru. HP WorkWise programmatūra slēdz pieeju datora darbībai, pilnībā tiek liegta iespēja nozagt informāciju ar USB pieslēgvietas starpniecību. Ja gadījumā kāds būs mēģināji ielauzties datorā, HP programmatūra pēcāk to parādīs datora īpašniekam.

  HP ir iekļāvis arī citu drošības programmatūru, piemēram, HP Client Security rūpējas par datu šifrēšanu un klēpjdatora atrašanās vietas izsekošanu, ja tas ir nozagts vai pazaudēts.

  EliteBook x360 G2 lietotājiem ir atvieglota Skype for Business lietošana, jo datoram ir izdalītas pogas, kas rūpējas par zvana pacelšanu un pārtraukšanu. Lietotāja ērtībai izdalīta atsevišķa poga ārējā ekrāna vai projektora aktivizēšanai un pat kalendāra lietotnes izsaukšanai.

  Akumulators un ātrdarbība

  Izmēģināšanai saņemtais EliteBook x360 G2 aprīkots ar visai saprātīgu Intel Core i5-7200U procesoru un 8 GB RAM un Intel HD Graphics 620. Protams, pieejami arī ātrāki procesoru un RAM palielināšana līdz 16 GB, kas šodienai un par EliteBook x360 G2 prasītajai cenai ir visai pieticīgs apjoms.

  Sintētiskie veiktspējas testi:

  • Octane 2.0: 27 290
  • 3D Mark: Time Spy 121, Fire Strike 318, Sky Diver 1345, Cloud Gate 3130, Ice Storm 37 512
  • PC Mark 8: Home accelerated 2606, Creative acc. 2844, Work acc. 4132
  • CineBench: 305

  Kā jau bija gaidāms, EliteBook x360 G2 nebūs paredzēts spēlīšu dzenāšanai. Intel HD Graphics 620 iebūvētā videokarte neļaus baudīt nevienu kaut cik moderno datorspēli. Tu būsi ierobežots pie Age Of Empires II, Plants vs. Zombies u.tml. izklaides satura. Varbūt nedaudz pārspēlēju ar iepriekšminēto datorspēļu uzskaiti, bet pat par manis iecienītās spēles Dirt 3 darbināšanu nevar būt ne runas – iegūsi nebaudāmus 23 kadrus sekundē.

  EliteBook x360 G2 jauda atliku likām pietiks ikdienas darbiem, par šo nav nekādu šaubu. Vislielākās problēmas varētu radīt ierobežotā klēpjdatora atmiņa. Lietotājam būs pieejami aptuveni 180 GB no 256 GB SSD tipa diska – daļu aizņem Windows 10, bet pamatīgu kumosu nokož HP programmatūra un arī Recovery diska daļa.

  Akumulators noteikti ir viens no spēcīgākajiem EliteBook x360 G2 plusiem – ražotājs sola veselu 16 stundu darbību. Realitātē ir visai sarežģīti novērtēt tik ilgu datora darba laiku, bet tas noteikti sasniedz 12, varbūt pat 14 stundas. Ilgāku akumulatora darbību var meklēt tikai Microsoft Surface Book, kas pēc internetā pieejamas informācijas darbojas aptuveni 15 stundas un 40 minūtes ar vienu uzlādi. EliteBook x360 G2 piekāpjas pa ThinkPad X1 Yoga (8 h 30 min), Apple MacBook Pro 13-collu ar Touch Bar (9 h 28 min). Turklāt HP ir apgādājis EliteBook x360 G2 ar ātru akumulatora uzlādi, kas ļauj datoru līdz 50% uzlādēt 30 minūšu laikā. Manuprāt, šāds solījums ir apdomāšanas vērts, ja bieži nākas piedalīties iepriekš neplānotās tikšanās vai nepieciešams datoru ātri uzlādēt lidostā. Arī Kristaps bija patīkami pārsteigts par šī datora baterijas spējām un izteicās, ka viņaprāt tas dators var darboties pilnu dienu pavisam noteikti. Par savu Lenovo viņš to ne tuvu nevar apgalvot.

  Noslēgumā

  HP EliteBook x360 1030 G2 piedāvā ļoti drosmīgu dizainu biznesa klases klēpjdatoram – sudraba krāsa parasti padara datora izskatu lētu, bet ne šoreiz! HP ir piestrādājis pie EliteBook x360 G2 dizaina, lai tas neradītu ne mazākās šaubas par tā kvalitāti.

  Jārēķinās, ka EliteBook x360 G2 ir ļoti kompakts klēpjdators, kas licis nedaudz samazināt pieejamo pieslēgvietu skaitu, tomēr lietotājam būs pieejamas divas pilnvērtīgas USB 3.1 ieejas un viena modernā USB Type-C ar Thunderbolt 3, kā arī HDMI. Daudzi konkurenti grēko, piedāvājot savā produkcijā tikai USB Type-C, ar to cenšoties aizstāt video izejas.

  Ja turpinām par mīnusiem, tad pie tiem būtu jāmin HP apmēriem ne pārāk ērtā tastatūra. Tastatūra gan nav briesmīga, tā vienkārši atpaliek no HP citu biznesa modeļu iespējām, jo primārais šajā datorā ir kompaktums. Mani arī visai uzmanīgu darītu pieejamais SSD atmiņas apjoms, un par prasīto cenu gribējās arī 32 GB RAM iespēju.

  Windows Hello un HP iekļautās drošības programmas nodrošinās datu sargāšanu. Vēl arvien nesaprotu, kāpēc nespēju piekurbulēt Windows Hello darbību…

  Ļoti patika EliteBook x360 G2 ekrāns un tā darbība. Ekrānu no skrāpējumiem sargā Corning Gorilla Glass aizsargstikls. HP piedāvā iegādāties papildus arī irbuli, ko gan man neizdevās izmēģināt.

  Tāpat EliteBook x360 G2 iespēju klāstā ir ātra akumulatora uzlāde (50% 30 minūšu laikā), kas daudziem aizņemtiem ļaudīm var būt kritiski svarīga.

  Īsāk sakot – es zinu, ko vēlos saņemt dzimšanas dienā!

  Patika

  + uzbūve un izskats

  + izmantotie materiāli

  + akumulators

  + skārienekrāna darbība

  Nepatika

  – milzu, lēta izskata lādētājs

  – ļoti augsta cena

  Ārkārtīgi glīts biznesa klases dators.

  Detalizēts novērtējums

  Dizains & korpuss
  9
  Ekrāns
  7
  Veiktspēja
  6
  Programmatūra
  8
  Akumulators
  9
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Lapsinieks
  17.05.2017 15:17

  ekrāna apmales tomēr varētu iemācīties taisīt mazākas. citi tak var.comment image

  Briedis
  22.05.2017 21:57

  Iespējams, ka mani tūlīt bariņš ļaužu nolamās, bet es nesaprotu kāpēc par tik bargu naudu pirkt šādu aparātu, ja tur jau sanāk Apple MBP?

  x
  22.05.2017 22:44
  Reply to  Briedis

  korporācijā MBP bieži vien ir tikai spīzdīgs gadžets, uz kura neiet 2/3 no nepieciešamā softa

  Briedis
  22.05.2017 23:05
  Reply to  x

  Tu domā 2/3 uz Windova darbināmā softa?

  x
  23.05.2017 07:08
  Reply to  Briedis

  es domāju softu ko izmanto korp. vajadzībām, kas ir uz win un nav vispār uz mac vai ir tikai daļēji vai nav vajadzīgajās versijās.

  papildus komerciālajam softam visā pasaulē ir lērums paštaisīto izstrādājumu, kas saprotamu iemeslu dēļ ir tieši uz win.

  jaunajās korp. – google, facebook un tmldz.. – ir savādāk, es par kopējām tendencēm.

  Reklāma
  Ārkārtīgi glīts biznesa klases dators.HP EliteBook x360 1030 G2 apskats