Microsoft ar paplašinātām Windows Hello pieteikšanās iespējām vēlas turpināt izskaust paroļu izmantošanu, to vietā tiks izmantotas līdzvērtīgas pieteikšanās iespējas, kas jau šobrīd atrodamas viedtālruņos. Windows Hello ir daļa no Windows 10 operētājsistēmas un tā atļaus atslēgt Windows ar sejas kontūru nolasīšanu, pirkstu nospieduma un pat acs zīlītes skenēšanu. Jaunākie Microsoft plāni liecina par Windows Hello pārlēkšanu arī uz Microsoft lietotnēm un pat tīmekļa servisiem.

Te nāksies atzīmēt, ka vairums esošo datoru nespēs izmantot Windows Hello sejas atpazīšanas iespējas, toties Windows atbalstīs esošos klēpjdatoros atrodamos pirkstu nospiedumu lasītājus. Sejas kontūru un acs zīlītes nolasīšanai būs nepieciešama Intel RealSense 3D kamera. RealSense 3D kamera izmantos arī infrasarkanos starus, lai maksimāli precīzi noteiktu sejas kontūras un galvenās iezīmes. Microsoft apgalvo, ka Windows Hello drošības sistēma atbilst lielu uzņēmumu un pat valdību vajadzībām. Microsoft norāda, ka nekādi atpazīšanas dati netiks nosūtīti caur tīmekli, tie tiks droši uzglabāti šifrētā veidā datorā.

Windows Hello pieteikšanās iespējas jau šobrīd pieejamas Windows Insiders programmas dalībniekiem. Tiek norādīts, ka sākotnēji Windows Hello varēs izmantot Microsoft izveidotās lietotnēs vai kopā ar Edge pārlūku. Teorētiski Windows Hello pieteikšanās iespējas esot saderīgas ar FIDO 2.0 standartu, tāpēc tās nākotnē varēs izmantot arī citos tīmekļa pārlūkos.

Pie “ierindas” lietotājiem jaunās Windows Hello pieteikšanās iespējas nonāks Windows 10 dzimšanas dienā jūlija beigās.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of