web analytics

Izsludināta pieteikšanās 100 stipendijām skolas vecuma meitenēm programmēšanas apguvei

Jaunākie raksti

“Twitter” vadītājs Džeks Dorsijs savu pirmo tvītu radījis kā NFT un izlicis izsolē

Laiks skrien straujiem soļiem, un 21. martā apritēs veseli 15 gadi kopš "Twitter" izpilddirektors Džeks Dorsijs (Jack Dorsey) uzrakstīja...

Samsung un Mastercard kopā izstrādā biometrisko bankas karti

Tehnoloģiju uzņēmums Samsung ir paziņojis par sadarbības noslēgšanu ar maksājuma karšu uzņēmumu Mastercard, lai veidotu speciālu karti ar tajā...

“Porsche” prezentē elektrisko “Taycan Cross Tourismo” modeli

"Porsche" oficiāli prezentējis ražošanas versiju "Taycan Cross Tourismo" modelim - runājot vienkāršāk, tā ir praktiskāka un lielāka izmēra versija...

ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti OC videokartes apskats

Jaunās GeForce 30 Series videokartes Nvidia prezentēja vēl pagājušā gada septembra pašā sākumā, pagājis pusgads, un jaunumi joprojām nav...

Vai saules paneļi uz jumta atmaksājas? Pieredzē dalās Jānis Kronbergs

Klāt pavasaris un daudzi jau labprāt tīksmīgi pasildās saulītē, pirms sākusies īstā sauļošanās sezona. Taču daži saules gaismu izbauda...

Vakar, 28.aprīlī, starptautiskās “Meitenes IKT nozarē” dienas ietvaros Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā studenti un jaunie profesionāļi pulcējās Tele2 Shared Service Center rīkotā pasākumā “Girls Make IT Happen 2016”. Pasākuma laikā tika runāts par informācijas tehnoloģiju (IT) nozares tendencēm un meiteņu lomu tajā, kā arī izsludinātas 100 stipendijas 3. – 4. klašu meitenēm programmēšanas pamatu apguvei.

Tele2 Shared Service Center stipendijas tiks piešķirtas pirmajām 100 meitenēm, kas tiks reģistrētas mājaslapā www.learnit.lv, no tām pilsētām, kurās būs vislielākais interesentu skaits. Stipendija segs LearnIT kursu apguvi, kas norisināsies no 2016.gada septembra katru otro sestdienu divu mēnešu garumā. Pieteikšanās stipendijai sākas šodien, 29.aprīlī, plkst. 11:00. Nodarbībās meitenēm būs iespēja apgūt mūsdienu tehnoloģijas, attīstīt loģisko un kritisko domāšanu un izpaust radošumu, bet mācībām noslēdzoties skolnieces spēs izprast programmēšanas pamatprincipus.

Kā pasākumā norādīja CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš, IT nozare ir otrā pieprasītākā darba kategorija Latvijā, kas sastāda 10% no visiem darba sludinājumiem. CV-Online dati liecina, ka no portāla lietotājiem 17% sieviešu ir pieredze un vēlme strādāt IT nozarē. No visiem profesionāļiem, kas pēdējo 3 gadu laikā pieteikušies IT pozīcijām, 15% ir sievietes, bet no darbā pieņemtajiem – 13%. Tomēr šim procentuālajam sadalījumam ik gadu ir tendence pieaugt. “Pieprasījums pēc IT speciālistiem turpina būtiski palielināties – pēdējo 6 gadu laikā tas pieaudzis divas reizes un varam prognozēt, ka tas tā turpināsies. Šī nozare viennozīmīgi izceļas ar labām karjeras perspektīvām gan Latvijā, gan Eiropā un pasaulē, un tā ir lieliska nozare, kurā savu nākotni veidot arī sievietēm,” skaidro Aivis Brodiņš.

Zaiga Zirdziņa, Evolution Gaming IT pakalpojumu nodaļas vadītāja, daloties ar savu vairāk nekā 20 gadu laikā iegūto pieredzi, uzsvēra, ka meitenēm ir jābūt gatavām izaicināt gan sevi, gan citus, neskatoties uz stereotipiem, ar kuriem var nākties saskarties. “Neklausieties mammās un vecmāmiņās, kuras saka, ka fizika nav piemērota meitenēm un meitenēm jāstudē filoloģija, neklausieties citos un dariet to, ko dzīvē patiesi vēlaties,” jaunās profesionāles iedrošināja Zaiga Zirdziņa.

Arī Tele2 AB vadītāja Alisona Kirkbija (Allison Kirkby) atzīst, ka būtiskākais jaunām meitenēm ir izvēlēties savu sirdslietu, jo tādējādi ir lielāka iespēja būt izcilam tajā, ko dari. “IT nozarē meitenes var ieņemt dažādas lomas, un tāpat ir arī dažāda veida IT uzņēmumi, kuros strādāt. Viennozīmīgi šī nozare ir vieta jauniem cilvēkiem, kas vēlas mainīt pasauli, izmantojot jaunās tehnoloģijas un iespējas, kas mūsdienās pieejamas,” atklāja Alisona Kirkbija.

Pasākuma dalībnieki atzina – lai iedrošinātu arvien vairāk meiteņu pievērsties IT jomai, izglītošana jāsāk jau bērnībā. Kā norāda Linda Sinka, LearnIT līdzdibinātāja, skolēnu programmēšanas nodarbībās redzams, ka meitenes programmēšana aizrauj tikpat ļoti kā zēnus. “Bērni ir atvērti un zinātkāri, viņiem nav stereotipu par to, ka programmēšana ir kaut kas sarežģīts vai arī, ka tā ir piemērota tikai zēniem. Viņiem nav aizspriedumu un viņi ātri mācās un mēs redzam, ka meitenes ir ļoti motivētas sasniegt labāko rezultātu, tikai viņas vajag iedrošināt,” stāsta Linda Sinka.

Lai veicinātu jaunu meiteņu pievēršanos IT nozarei, Tele2 Shared Service Center uzsāk sadarbību ar LearnIT, nodrošinot 100 stipendijas 3. – 4. klašu meitenēm programmēšanas apguvei nākamajā mācību gadā. “Mēs ar lielu lepnumu atbalstām šo iniciatīvu un ceram, ka nākotnē arvien vairāk meiteņu iesaistīsies aizraujošajā IT nozarē,” atzīst Kims Leandersons, Tele2 Shared Service Center vadītājs.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Imants Imants

Labi, ka augstskolām vēl neliek noteikt obligātās meiteņu kvotas uz budžeta vietām.

x

nu, te nebūtu nekādu problēmu vinnēt sūdzību par šķirošanu pēc dzimuma.

Jānis A

Iedomājies, ja meiteņu vietā būtu puiši, ak jel.. man pat bail domāt par to. Un nedod dievs, tas būtu vēl tādā valstī kā USA, būtu tāda trobele, pasaules gala līmenī.

Janis

Tas taču radīts ar domu, mēģina iepludināt meitenes nūģu profesijā… :D
Dzimstība taču jāpalielina, lai nesēž tik pie datoriem..

Jānis A

Nē, nē, es jau esmu tikai un vienīgi par. Es vienkārši aizdomājos, ka tagad taču ir 2015+ gads ar visu nereālo politkorektumu un feminacistu trešo vilni.

Bet nu jā kā jau minēju prieks par to, varbūt tagad tomēr būs kādas 3-4 meitenes (nevis 1) uz 100 čaliem (programmētājiem, nevis vispār IT jomā strādājošiem cilvēkiem)

Vārds

Diskriminācija pēc dzimuma. Tas uzreiz iekrita acīs. Jā, iedomāsimies , ka piedāvājums būtu 100 puišiem. Tiesu darbi neizbēgami.

digitalk

tuvredzīgajiem – te nav nekādas diskriminācijas pēc dzimuma, tā nav pieņemšana darbā utt., bet gan privāta sponsora nodrošināta stipendija. tik pat labi varat sākt cepties, ka tiek piešķirtas privātās stipendijas izcilniekiem-studentiem – tā taču ir diskriminācija pēc izglītības līmeņa.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: