Microsoft vasaras vidū oficiāli izziņoja, ka digitālais asistents Cortana nonāks arī iOS un Android operētājsistēmās. Microsoft grasās katrai no minētajām mobilajām operētājsistēmām piedāvāt savu Cortana lietotni, lai digitālais asistents iedzīvotos arī ārpus Windows ekosistēmas. Android lietotājiem nav pieejas pilnam Cortana iespēju klāstam, bet vēl arvien tiks piedāvātas plašas iespējas un pat paziņojumu saņemšana par sporta ziņām, lidojumiem un citiem notikumiem, gluži kā Cortana un Windows Phone sadarbībā. Visvairāk Cortana funkcijās iztrūkst digitāla asistenta pamodināšana ar balsi, bet Google tik dziļu integrāciju Android operētājsistēmā nepieļauj.

Interesanti, ka Microsoft partneris Cyanogen ir izdomājis veidu, kā Cortana pilntiesīgi iedzīvināt Android operētājsistēmā. Cyanogen no Android izplēsīs ārā Google Now integrāciju un tās vietā ieliks Cortana. Interesants risinājums, bet pie mums absolūti bezjēdzīgs. Ja Google Now digitālais asistents šo to Latvijā spēja, tad Cortana pasaule pie mums vispār nav pieejama.

Cyanogen uzskata, ka Cortana integrāciju varēs iekļaut tik dziļi, ka digitālais asistents spēs ne tikai startēt, piemēram, Spotify lietotni, bet pat uzsākt kādas konkrētas dziesmas vai dziesmu saraksta atskaņošanu. Cortana digitālais asistents Cyanogen OS uzsāks darba gaitas līdz ar nākamo lielo Cyanogen OS versiju.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Viktors

“Cortana pasaule pie mums vispār nav pieejama.”

Es par to nebūtu tik ļoti pārliecināts. Pavisam vienkārši ir uzstādīt, lai Cortana darbotos Latvijā.