Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ļoti daudzas lietas padarīt miniatūras un gandrīz nemanāmas. Tā tas ir arī ar datoriem. Pietiekami lielas paliek tikai tās lietas, kuras nav iespējams samazināt cilvēka fizisko iespēju dēļ. Tieši tāpēc klaviatūra vai datora pele paliek savā izmērā. Taču poļu inženieri no kompānijas Mouse Box ir izdomājuši pietiekami interesantu variantu, kā pielietot mazizmēra datoru. Un konkrēti – viņi ir izveidojuši Mouse Box, datoru, kurš ietilpst datora peles korpusā.

Dators ir padevies visai jaudīgs, jo tajā tiek izmantots četrkodolu 1,4 GHz ARM Cortex procesors, 123 GB iebūvētā atmiņa, kā arī tam ir Wi-Fi 802.11b/g/n bezvadu savienojums, micro-HDMI pieslēgvieta, akselerometrs, žiroskops un divas USB 3.0 pieslēgvietas. Dators ir aprīkots arī ar papildus akumulatoru, kurš tiek uzlādēts izmantojot bezvadu indukcijas uzlādes iekārtu. Pagaidām šis projekts vēl ir izstrādes stadijā, tāpēc ziņas par to, kāda būs tā gala cena, vēl nav zināma. Taču ideja pati par sevi ir ļoti laba, un cerams, ka izdosies to pilnībā realizēt.

http://vimeo.com/117083603

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps Lācis

Un tagad pastrādā ar peli, kurai ir trīs vadi..
Un sver ~200-300g.

Janis

Šķiet, svaru varētu atrisināt izveidojot speciālu paliktnīti, kas ar magnētu palīdzību turētu šo peli nedaudz gaisā.

Kristaps Lācis

Ne jau jācilā, bet strauji jāpārvieto.. Inerce! Levitācija tikai pasliktinātu šo situāciju..

Guest

Šķiet, ka lielākās problēmas varētu sagādāt – svars! Bet droši vien, ka arī to varētu atrisināt izveidojot speciālu paliktnīti, kas ar magnētu palīdzību turētu šo peli nedaudz gaisā.

KKTK

Super ideja, pieslēdzam peli(datoru) pie monitora USB, lai barojas, un strādājam. Atēls caur kādu Chromecast wifi. Klaviere pie otra monitora USB porta. Viss.
Pie “lielā” svara gan jau kārnie datoriķi pieradīs, vismaz viena roka būs uzkačāta :D

Kristaps Skutelis

Džekiem parasti “peles” roka jau tāpat ir uzkačāta :)

P.

Priekš StartUp projekta koncepts ir ok. Reālajai dzīvei nederīgs. Es saprastu šo ideju, ja tas būtu 100% bezvadu risinājums, caur kuru var pārraidīt bildi uz jebkuru televizoru vai monitoru caur Miracast vai analoģisku protokolu, pārraidīt datus caur Wifi vai WiGig.
Izskatās stulbi, ka lai pastrādātu, pie peles pieslēdz klaviatūru. Ja jau ofisa darbam klaviatūru vajag, tad koncepts nefunkcionē.
Bet īstenībā, daudz vienkāršāk ir paņemt nelielu planšeti, nolikt uz galda, savienoties ar ārējo displeju un tālāk izmantot planšeti kā touchpad/klaviatūru.