Ķīnieši saprot kā jādarbojas mini personālo datoru biznesā, jo uzņēmums XCY piedāvā aptuveni sešus centimetrus mazu datoru, ar kuru būs iespējams darīt ikdienišķus darbus.

Modeļa nosaukums ir XCY X51, kuru darbina Intel Celeron N4100 četrkodolu 2,4GHz procesors komplektā ar 8GB operatīvo atmiņu. Cietā diska ietilpība 128GB, un mazajam datoram papildus ir HDMI, USB-C, 3,5mm audio un 2 USB-A izejas, tāpat arī microSD karšu lasītājs. Tas ļaus papildināt iebūvēto ietilpību. Patiesībā vairāk pieslēgvietu nekā jaunajiem Apple MacBook datoriem. Tam būs arī Wi-Fi un Bluetooth savienojumi.

Reklāma

Protams, šeit ļoti nozīmīgs ir svars, kas sasniedz nieka 121 gramu, un uz galda šī mazā kastīte noteikti nekritīs acīs, kā arī to varēs novietot gandrīz jebkur. Oficiālie izmēri ir 62x62x42 mm. Šī brīža cena AliExpress veikalā ir 151,98 EUR.

XCy piedāvātais mini dators būs alternatīva uzņēmuma Chuwi LarkBox datoram, kurš Indiegogo platformā savācis vairāk nekā 800 000 EUR lielus ieguldījums no potenciālajiem pircējiem un interesentiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Parastam biroja darbam derēs. Varēs arī “liekus” datoru monitorus pārtaisīt par interneta pieejas punktiem.

digitalk

tikai, ja izmantosi Office 365 online, un interwebs varētu iebremzēt.

Jānis

Viegls Linux distribūctivs + LibreOffice lidos. Pārbaudītz uz Rasberry PI3 ar Bodhi Linux

digitalk

jebkuram nopietnākam darbam nākas izmantot m$ produkciju, jo citi uz tās strādā. diemžēl savietojamība ar Libre ir visai nosacīta. bez tam ir arī korporatīvā vide ar Exchange+Outlook, tur vispār neko nevar padarīt.

bet to verķi ar vārgo proci var izvilkt RAM+SSD kombo. būtu jātestē, lai saprastu vai manai skepsei ir pamats.

1005

Man jau daudzus gadus ir pers. dat. telefona izmērā ko izmantoju ikdienas vajadzībām, un tilpuma lielāko daļu aizņem ekrāns. Ja ekrāna nebūtu, datora izmērs būtu pavisam niecīgs, 2×3 varbūt.

werxs

Tikai barošanas bloks 5x lielaks

Kristaps K.

Tie 128 GB ir nevis cietais disks, bet gan M.2 SSD. Kas būtu loģiski, jo 2,5″ HDD ir 100×69,85.

Vispār izklausās labi, kad mājās savulaik sakrāmēju vienu mazo Gigabyte VESA mount standarta kasti ar Celeron N3150 CPU, 2,5″ 2 TB SATA HDD un 8 GB RAM, man tur toreiz kopējās izmaksas uz 300 EUR sanāca. Šim vienīgi Ethernet porta iztrūkst, kas man šādai kastei būtu daudz vajadzīgāks par kaut kādu austiņu izeju / mikrofona ieeja.