Web Analytics
More
  Reklāma

  Raspberry Pi mikrodatoram jauna versija

  Jaunākie raksti

  Pārdesmit eiro vērtais Raspberry Pi mikrodators pārdošanā nonāca pirms nepilniem trīs gadiem un jau ir pārdots 2.5 miljoni šo mazo datoriņu. Tie darbina tūkstošiem vienkāršāku un sarežģītāku projektu un ļauj lētā veidā apgūt programmēšanas un ierīču izstrādes iemaņas. Sākotnēji pašiem bezpeļņas projekta autoriem šķita, ka šos mazos datorus iegādāsies daži tūkstoši cilvēku.

  Tomēr viņu pareģojumi nepiepildījās un lielā cilvēku interese lieciena par to, ka trāpīts desmitniekā un šis projekts jāturpina attīstīt. Tieši tāpēc ir radīts vēl viens Raspberry Pi mikrodatora modelis. Tā nosaukums ir Raspberry Pi Model B+ un tā radītāji norāda, ka šajā modelī ir iekļauti daudzi iepriekš pieejamo modeļu lietotāju prasītie uzlabojumi un var uzskatīt, ka ar šo modeli tiek noslēgta Raspberry Pi ierīču pirmā paaudze. Jaunais modelis jau ir nopērkams un maksā tos pašus 35 ASV dolārus, kas ir arī iepriekšējā Model B cena. Starp citu, projekta autori sola turpināt ražot arī Model B.

  ReklāmaAdvertisement

  Jaunais Raspberry Pi Model B+ izmanto to pašu BCM2835 procesoru, 512 MB operatīvo atmiņu un programmatūru, kas darbina Model B ierīci, taču klāt nākuši vairāki būtiski uzlabojumi:

  • GPIO portam palielināts kontaktu skaits (tagad tie ir kopā 40) pie tam pirmajiem 26 kontaktiem saglabāts tāds pats izkārtojums kā Model B
  • Klāt nākušas vēl 2 USB 2.0 pieslēgvietas (kopā ierīcei tagad ir 4 USB pieslēgvietas)
  • SD atmiņas kartes vietā nāk microSD atmiņas karšu atbalsts
  • Par o.5 – 1 W samazināts elektroenerģijas patēriņš
  • Uzlabota audio apakšsistēma
  • Uzlabots mikrodatora dizains

  Esmu dzirdējis, ka šis mazais dators ir diezgan populārs arī Latvijā. Vismaz testa pēc to ir nopirkuši arī krietna sauja manu paziņu. Es pats gan vienreiz mēģināju no ārzemēm pasūtīt šo verķi, bet pasūtījums tā arī nekad netika izpildīts. Nākamreiz šo datoru laikam izvēlēšos pirkt tepat kādā no elektropreču veikaliem. Ko tu esi izveidojis no Raspberry Pi un vai Model B+ šķiet interesants?

  [vimeo=http://vimeo.com/100672310]

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Loks
  15.07.2014 11:48

  Lielisks veids kā no USB diska uztaisīt tīkla disku :)

  OGAdminiostracija
  16.10.2014 18:52
  Reply to  Loks

  Tīkla disks ar 100 Mbit tīkleni … Phe

  Ingus Keivs
  16.07.2014 07:08

  Te pat Latvijā, veikalā Lemona, pie Salu tilta, kur ir RD Electronics štābs un veikals var ieķert šādus mikrodatorus. Bleķo 30 cik tur jurīšus. Un tas veikals ir kas līdzīgs Argusam

  16.07.2014 07:09
  Reply to  Ingus Keivs

  Paldies, es biju iedomājies par Argus, bet Lemona arī zināma. Es tikai kaut kad nesen biju aiznesies uz Daugavas otru malu un aplauzos, jo veikals ir pārvācies. Tavs komentārs ieviesa skaidrību un tagad zināšu kur ir Lemona. Paldies! :)

  Kristaps Lācis
  11.11.2014 10:32

  Argusā lētāk..

  Reklāma