Raspberry Pi Foundation izziņojuši jauna tipa Raspberry Pi 400 mazizmēra datoru, kas ir ievietots tastatūrā. Ideja nav jauna, bet Raspberry varētu izdoties pievilināt ar šo datoru tos, kuri nevēlējās krāmēties ap Raspberry Pi pliko datoriņu ievietošanu kārbās.
Raspberry Pi 400 datoriņš kopā ar tastatūras daļu maksās 70 dolārus, bet gan jau šī cena sasniegs visus 115 eiro, līdz šis modelis nonāks pie mums.
Raspberry Pi 400 ir visai plašs pieslēgvietu klāsts – microSD karšu lasītājs, divas micro HDMI (4K @ 60 Hz), USB Type-C, divas USB 3.0, viena USB 2.0 un gigabita LAN.
Raspberry Pi 400 darbina Broadcom BCM2711 četru Cortex-A72 (ARM v8) kodolu 64-bitu procesors ar 1.8 GHz, tam ir 4 GB LPDDR4-3200 un Wi-Fi 5 bezvadu interneta pieslēgums + Bluetooth 5.0 ar BLE.
Man gan jāsaka, ka Raspberry Pi 400 varēja būt nedaudz pārdomātāk nostrādāts, vismaz vadus varēja kaut kā jēdzīgāk apvienot, piemēram, HDMI + barošana + vienu USB 3.0 iznest vienā resnākā vadā ārā uz monitora aizmuguri. Mani arī mulsina reklāmas materiāli, kur peli lieto ar kreiso roku.
Kāpēc mulsina pele kreisajā rokā? Tas ir dators kreiļiem, un tā cena tāpēc būs 270 Eur…
Amerikā ir ļoti daudz kreiļu. Aizmirsa piekārot darba vidi uz pareizo pusi.
cena komplektam 85 eur- demokrātiski, ja ir mājās jau esošs monitor kuram pat ja nav HDMI. HDMI uz DVI pāreja maksā dažus eur
un ja jau iebūvēts ar pa jaunam salodētiem portiem, varēja pilnizmēra HDMI ielikt. citādi ikdienas lietotājam atkal pāreja pārejas galā, gluži kā makbūkam.
Un joprojām nav SATA vai PCIe M.2 vai NVMe moduļa. Kā lai tievajam klientam lokālo disku pieslēdz? USB? Nesmīdiniet.
Cik noprotams, šis ir vairāk paredzēts omītei pie TV pieslēgt, lai var rēķinus maksāt un bērniem uzrakstīt. Bet nu pielietojumam vajadzētu būt universālākam.
To arī domāju. Pi var būt pavisam labs tievais klients vai lokālais failu serverītis. Taču visu bojā tas ka disku tur nevar pieslēgt.
Beidzat fantazēt. Tādas omes, kam uz TV pults jālīmē ar izolenti ciet liekās pogas šodien vairāk nav. Šodien omes terorizē mazbērnus feisbukā un rēķinus baksta telefonā. Tām omēm, kas saņem pensiju pastā, nekas no šī nav saistošs tāpat.
Nu var izvēlēties citu SBC, piemēram, Rock pi 4, kam ir pcie nvme.
Raspberijam, var pieškepselēt (protams, neder konkrētajam klaviatūras korpusam) https://geekworm.com/products/for-raspberry-pi-4-x862-m-2-ngff-sata-ssd-storage-expansion-board , bet nu tur sanāk usb3 ātruma limits..
priekš kam tev plānajam klientam lokālo disku? tam jāstartējas no servera ar netboot un jāstrādā virtuālā sesijā uz servera. lokāli pietiek ar flešku.
Kā Rževskis teica – tie gadījumi ir visādi. Konkrēti man savulaik vajadzēja paziņas mediju serverim un torentu noliktavai.
mediju serveris nav plānais klients :-/
Perfekts pirmais bērna mācību dators, strap citu!
Kaut gan savam liekas būvēšu ārējo raspberry. Varēs kopā kastītes dizainu izvēlēties, uzbūvi palūrēt, vadus štepselēt, boot lampiņas pētīt, nu lai kaut ko pamācās no tā visa ;)
Mēs pirms laiciņa mēģinājām saprast vai Raspberry Pi 4 var kalpot kā parasts dators un nemaz tik vienkārši tur viss nebija https://kursors.lv/2019/10/01/vai-raspberry-pi-4-var-aizstat-galddatoru/
Cierēju uz šito kā pirmo PC savam skolēnam.
Uzzvanīju uz UK – Farnell , kas viņus tirgo LV.
Atbildēja support meitene ar indiešu akcentu.
Gaidīšanas laiks EU kit = 20 nedēļas :(
Lietots laptops ar Linux būs ātrāk un lētāk.
Šaubos, ka dators ar ARM procesoru (lai vai cik interesantā formā/korpusā) būs ļoti piemērots kā pirmais (ja vien burtiski nav doma pa IT/elektronikas līniju mācīties tālāk), jo nu lielākoties skolas ir tendētas uz MS produktiem un tad tur lekt laukā ar kaut kādiem Open/Libre offisiem u.c. programmatūru, kas var strādāt var nestrādāt uz konkrētās arhitektūras procesora, ir lieki kreņķi.. Jēdzīgāk, manuprāt, ir vai nu kā jau Krotow iesaka vai arī diezgan daudzi internetveikali kaudzēm tirgo “refurbišētus/jaunus” HP/Dell/Compaq stacionāros, piemēram, HP 8100 Elite ( https://www.rdveikals.lv/products/lv/148/289026/sort/1/filter/0_0_0_0/8100-Elite-SFF-i3-540-8GB-240GB-SSD-Win10-dators.html (nekādi nereklamēju RD tikai kā piemērs), kas nāk kopā ar Win10 OEM licenci ~70-100 eur robežās… Read more »
Pele kreisajā pusē, jo USB ir pa kreisi no HDMI. Reklāmā vadi nedrīkst krustoties! Realitātē tas, protams, ir vienalga.