Web Analytics
More
  Reklāma

  Ogrē noskaidroti Latvijas jaunie programmēšanas talanti, jaunākais dalībnieks no 2. klases

  Jaunākie raksti

  Aizvadītajā nedēļā Ogres 1. vsk. un Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās Valsts izglītības satura centra (VISC) un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) organizētās 27. Latvijas informātikas olimpiādes 3. posms, kas tika rīkotas sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību. Aizvadot divas ļoti spraigas un azartiskas sacensību dienas, tika noskaidroti Latvijas labākie jaunie programmētāji. Olimpiādes dalībniekus bija ieradusies sveikt arī Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

  Uzvarētāji tika noskaidroti divās vecuma grupās: starp 8. – 10. un 11. – 12. klašu skolēniem. Vecākajā grupā startēja 39, bet jaunākajā – 38 dalībnieki no visas Latvijas. Olimpiādes dalībniekiem bija jāizstrādā sešu uzdevumu risinājumi datorprogrammām, katrā sacensību dienā uzdevumiem bija atveltītas piecas stundas izpildes laika. Šo programmēšanas olimpiādi, kā arī Latvijas komandas sagatavošanos un dalību Baltijas un Vispasaules programmēšanas olimpiādēs atbalsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un nozares partneri.

  ReklāmaAdvertisement

  Jaunākajā grupā zelta medaļas izcīnīja Rīgas valsts 1. ģimnāzijas skolnieki: 600 punktus no 600 iespējamajiem nopelnīja Aleksejs Popovs, bet tikai 2 punkti līdz uzvarētājam pietrūka Ingus Jānim Pretkalniņam. Sudraba medaļas ieguva Varis Vecpuisis (Druvas vidusskola), Aleksandrs Zajakins (Rīgas 89. vidusskola) un Jānis Ivans Binders (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija). Bronzas medaļas ieguva Daniels Keziks (ISMA vidusskola), Raitis Rūsiņš Kriķis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Emīls Melderis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Niks Derums (Saldus 1. vidusskolas). Jāpiebilst, ka skaļākos aplausus un gaviles saņēma olimpiādes jaunākais dalībnieks, 2. klases skolnieks Raivis Atteka no Brocēnu vidusskolas.

  Savukārt 11. – 12. klašu skolēnu grupā zelta medaļas izcīnīja Pēteris Pakalns no Cēsu Valsts ģimnāzijas, summā iegūstot 436 punktus un Rīgas 89. vidusskolas audzēknis Aleksejs Zajakins ar 407 punktiem. Sudraba medaļas ieguva Kristaps Čivkulis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Mihails Smoļins (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Vladislavs Kļevickis (Rīgas 40. vidusskola). Bronzas medaļas izcīnīja Deniss Dunaveckis (Daugavpils 10. vidusskola), Deins Egle (Druvas vidusskola), Ivans Gorbunovs (Rīgas 96. vidusskola) un Olafs Eglājs (Saldus 1. vidusskola).

  “Patīkami redzēt, ka jauno programmētāju skaits palielinās, līdz ar to pieaug arī konkurence, kas sekmē straujāku izaugsmi. Pagājušā gada rezultāti gan Baltijas, gan Pasaules mērogā liecina, ka mūsu jauno programmēšanas speciālistu zināšanas un prasmes tiek augstu novērtētas starptautiskā mērogā. Turklāt, veicinot izmaiņas valsts izglītības politikā, iekļaujot izglītības programmās atbilstošu matemātikas stundu skaitu un datorikas iemaņu apgūšanu, progress būs vēl lielāks. Pieaugošais dalībnieku skaits ir vēl viens apliecinājums Latvijas IKT nozares perspektīvai un tās spēcīgajai attīstībai”, stāsta Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente.

  Kā norāda “Exigen Services Latvia” valdes loceklis un programmatūras izstrādes vadītājs Pēteris Krastiņš, tad informācijas tehnoloģijas ir prāta disciplīna: “Prāts ir izšķirošais faktors gan idejas radīšanai, gan tās īstenošanai. Tomēr, ja izcilu ideju var radīt viens, tad patiesiem sasniegumiem nepieciešams komandas darbs. Tāpēc esam priecīgi atbalstīt jaunos IT talantus, lai viņu panākumi iedvesmotu jauniešus apgūt IT profesijas un nestu Latvijas vārdu pasaulē. Ceru, ka jauniešu aizraušanās ar programmēšanu tikai augs un kopējais šīs olimpiādes dalībnieku skaits jau drīz pārsniegs gan divus, gan trīs un četrus simtus.”

  „Latvijas IKT nozares konkurētspējas veicināšanai Eiropas un pasaules līmenī mums ir jāatbrīvojas no mazvērtības kompleksiem. Kaut arī esam maza nācija, starptautiski varam izcelties ar izciliem IKT speciālistiem, augstu darbu kvalitāti, kā arī konkurētspējīgu cenu. Prieks, ka Latvijas jaunie programmētāji vēlas apliecināt savas spējas sacensībās un tādējādi audzēt pašapziņu, kas būs nepieciešama, lai nākotnē jau tirgus apstākļos veiksmīgi prezentētu savas idejas un darbu”, uzsver Anita Mertena, Lattelecom Technology valdes priekšsēdētāja.

  Šīs sacensības bija viens no atlases posmiem, kā ietvaros noskaidroja Latvijas izlases sastāvu Baltijas 20.informātikas olimpiādē, kas no 26. – 30. aprīlim notiks Lietuvas pilsētā Palangā. Savukārt, no 13. līdz 20.jūlijam spēcīgākie Latvijas programmētāji aizstāvēs valsts godu piedaloties Vispasaules 26.informātikas olimpiādē Taipejā(Taivānā).

  Latvijas informātikas olimpiādi, kā arī Latvijas komandas sagatavošanos un dalību Baltijas un Vispasaules programmēšanas olimpiādēs atbalsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), galvenie partneri − “Exigen Services Latvija” un “Lattelecom”, kā arī partneri un atbalstītāji − “ABC Software”, “Cube”, “DPA”, “Progmeistars”, “Tom Sawyer Software” un “Transporta un sakaru institūts”.

  Vairāk fotogrāfijas no pasākuma apskati šajā galerijā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Janis
  03.03.2014 15:19

  Manuprāt nožēlojami. Tik jauniem bērniem ir jāiet ārā spēlēties un dzīvot, nevis pie datoriem jāsēž!

  Kursors.lv
  03.03.2014 15:24
  Reply to  Janis

  Kāreiz pilnīgi pretēji – labāk, lai bērns pie datora programmē nevis bezmērķīgi notriec laiki spēlītēs un soc. tīklu muļķībās. Latvijai vajag jaunus programmētājus!

  gatisc
  14.11.2022 15:12

  Pilnīgi piekrītu, jo redzu, ka čaļi, kas neskraidīja ar mums pa āru bērnībā ir sasnieguši daudz vairāk.

  Rūdolfs Putniņš
  03.03.2014 15:54

  Neko pār mēru. Lai mazais kodē jau no mazām dienām pa 2h dienā un pēc tam stabules griež no kārkliem.

  Prieks par visiem! Arī par ‘most wanted’ Popovu!

  TomsK
  03.03.2014 20:22

  Mazais guru pat nepalika pēdējais. Ar 6 gadus vecākiem konkurentiem cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu. :)

  Reklāma