Web Analytics
More
  Reklāma

  Šodien notiks Eiropas galvenās nesējraķetes “Ariane 6” debijas lidojumus

  Jaunākie raksti

  Pērnā gada jūlijā pēc 27 gadiem un 117 aizvadītām misijām darbu beidza Eiropas galvenā nesējraķete “Ariane 5”. Paredzēts, ka tās vietā tiks izmantota nākamās paaudzes raķete “Ariane 6“, kas dažādu tehnisku ķibeļu dēļ tā arī vēl nav piedzīvojusi savu debijas lidojumu, kas bija plānots jau 2020. gadā, bet visu laiku atlikts. Taču šodien, 9. jūlijā, ļoti iespējams, šī misija beidzot notiks.

  Paredzēts, ka “Ariane 6” palaišana notiks no Eiropas kosmosa ostas Franču Gviānā 14:00 pēc vietējā laika. Ja nesējraķetes debijas lidojums noritēs veiksmīgi, tas būs milzīgs solis pretī tam, lai Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) beidzot tiktu pie jaunas galvenās palaišanas sistēmas. Šī gada laikā šos pienākumus pildīja “SpaceX“, kas sniegusi palīdzīgu roku Eiropai, piemēram, navigācijas satelītu nogādāšanā kosmosā.

  Reklāma

  Jāpiezīmē, ka “Ariane 5” darbojās no 1996. līdz 2023. gadam un bija EKA galvenā palaišanas sistēma visu šo laiku. Ja “Ariane 6” debijas lidojums būs veiksmīgs, Eiropa atgriezīsies spēlē kosmosa jomā. EKA ģenerāldirektors Jozefs Ašbahers uzsvēris, ka “Ariane 6” iezīmē jaunu autonomu, daudzpusīgu Eiropas kosmosa ceļojumu laikmetu un atjaunos Eiropas neatkarīgu piekļuvi kosmosam.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Karlis
  10.07.2024 00:16

  Kā bija?

  Elektriķis
  10.07.2024 07:39
  Reply to  Karlis

  Labi.

  Inženieris
  10.07.2024 09:37
  Reply to  Elektriķis

  Dikti smuki virs Latvijas varēja redzēt otrajā orbītā

  Reklāma