Web Analytics
More
  Reklāma

  Bažās par Krievijas radītiem drošības riskiem ASV aizliedz “Kaspersky” programmatūru

  Jaunākie raksti

  Krievijas kiberdrošības un antivīrusu risinājumu nodrošinātājs “Kaspersky” ne reizi vien ierauts dažādos skandālos, kas lielākoties saistīti ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā. Tagad ASV spērušas reālu soli uzņēmuma darbības ierobežošanai, paziņojot, ka aizliegs “Kaspersky Labs” antivīrusu programmatūras pārdošanu.

  Ziņots, ka Baidena administrācija veikusi visaptverošus pasākumus, lai aizliegtu “Kaspersky Labs” pārdot savus antivīrusu produktus klientiem ASV. Krievijas programmatūras gigants sākot ar jūliju nedrīkstēs tirgot savus produktus jauniem klientiem, savukārt no septembra būs aizliegta arī esošo ASV klientu apkalpošana.

  Reklāma

  Galvenais iemesls šādam solim ir bažas par drošību. “Kaspersky” saikne ar Krievijas valdību rada vairākus potenciālus kiberdrošības riskus, piemēram, ka amerikāņu datoros tiks instalētas ļaunprogrammatūras, vākta augsta līmeņa privāta informācija, aizkavēta programmatūras atjaunināšana utt.

  ASV tirdzniecības sekretāre Džīna Raimondo, uzrunājot “Kaspersky” klientus, aicinājusi viņus nekavējoties pārtraukt “Kaspersky” programmatūras izmantošanu un pāriet uz alternatīvām.

  Jāpiezīmē, ka jau iepriekš notikušas plašas diskusijas par “Kaspersky” risinājumu aizliegšanu ASV, Eiropā un citviet pasaulē. Savukārt Federālā sakaru komisija 2022. gadā iekļāva “Kaspersky” to uzņēmumu sarakstā, kuri rada nepieņemamus drošības riskus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  7 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Lutausis101
  21.06.2024 12:04

  Sen bija laiks. Viss ir vienkārši – Nav orku – nav problēmu.

  Gaļas pārstrādes uzņēmuma galven
  23.06.2024 13:41
  Reply to  Lutausis101

  Kāds ir tavs viedoklis par vakcīnām un levitu?

  Zorge
  21.06.2024 13:19

  Revolut jau arī ir aizdomīgs kantoris…

  Kursors.lv
  21.06.2024 14:05
  Reply to  Zorge

  Kas par to liecina?

  Karlis
  21.06.2024 21:55

  Nosaukums. Velk uz revolūciju. Tātad boļševiki …

  Oga
  22.06.2024 13:11

  Cik interneta dzīlēs var atrast, tad Gasproms viņiem deva pirmo naudu, un viņa sencis bija liels boss tajā kantorī.
  Tā kā viss ok nekādu aizdomu:)

  Kursors.lv
  22.06.2024 13:36
  Reply to  Oga

  Par to, ka viens līdzdibinātājs (Nikolay Storonsky) diezgan tieši saistīts ar Krieviju, es arī esmu dzirdējis. Otrs līdzdibinātājs (Vlad Yatsenko) ir ukrainis. Neesmu gan pētījis vai tālāk tur kaut kāda dižā saistība ar Krieviju viņiem turpinās.

  Reklāma