Amerikas Savienoto Valstu Senātā pacelts jautājums par programmatūras izmantošanu, kas būtu saistāma ar agresīvām lielvarām. ASV Aizsardzības departaments (angļu: United States Department of Defense) ir norūpējies par Krievijas valdības “iespējamo ietekmi” uz Kaspersky Lab programmatūra veidotājiem.

Tiek uzskatīts, ka Kaspersky Lab programmatūrai nevar uzticēties, to nedrīkst izmantot kritiskās ASV infrastruktūrās, kuru skaitā ir arī ASV Aizsardzības departaments. Kaspersky Lab saistība ar Krievijas valdību tiek dēvēta par “ļoti satraucošu”.

Tāpat tiek rosināts izvērtēt Kaspersky Lab sadarbību ar citiem programmatūras izstrādātājiem, kas sniedz pakalpojumus ASV valdībai, banku sistēmām, veselības aprūpei, militāriem mērķiem u.tml. Šobrīd Kaspersky Lab ir saistīts ar programmatūras izstrādi Nacionālais veselības institūtam (National Institutes of Health), ASV Patērētāju preču drošības komisijai (Consumer Product Safety Commission) un pat ASV Valsts departamentam (United States Department of State). Līgumi par programmatūras izstrādi slēgti no 2008. līdz 2016. gadam.

Izmeklēšanā iesaistīts arī ASV Federālais izmeklēšanas birojs, kas jau esot nopratinājis vismaz 12 ASV dzīvojošus Kaspersky Lab darbiniekus. Tiek pieļauts, ka ASV varētu izveidot speciālu likumu, tajā tiks iekļauti programmatūras izstrādātāji, kuriem nevar uzticēties.

[PAPILDINĀTS] Visai interesants ir citās no Kaspersky Lab sniegtās informācijas presei saistībā ar jau maijā izskanējušām aizdomām par iespējamu spiegošanu:

As a private company, Kaspersky Lab has no ties to any government, and the company has never helped, nor will help, any government in the world with its cyberespionage efforts.

Vairākās vietās tiek uzsvērts, ka Kaspersky Lab nesadarbojas ar valstu valdībām, bet nekur nav minēts, ka sadarbība nenotiek ar privātpersonām vai kādām aģentūrām.

Faktiski šobrīd gan viena, gan arī otra puse mētājas ar nepārbaudāmiem pieņēmumiem, jo Kaspersky Lab nepiedāvā atvērtā pirmkoda programmatūru. Kas notiek programmatūras dzīlēs, to mēs nekad neuzzināsim.

11
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
UsinssVimbaKlauxKKTK Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
x
Guest
x

aizliegt vai nē, grūti to arī kontrolēt….vislabākās zāles ir izglītība, vienkārši vajag izglītot cilvēkus un lai paši izdara secinājumus.
tie, kuri ir čellistu orķestra uzskaitē un saņem dotācijas, tāpat lietos to, kas tiem jālieto.

nabadanga
Guest
nabadanga

Arti, virsraksts ir vienkārši šedevrs dzeltenās preses stilā. Izlasot to, pirmā doma ir, ka Amerikā tiks aizliegts viss no Kaspersky Lab, lai gan patiesībā runāts tiek par iespējamu likumu, kurš varētu norobežot ASV Aizsardzības departamentu no Kaspersky Lab.

LMT
Guest
LMT

McAfee atpuļķēja korķi!

nabadanga
Guest
nabadanga

Ir dažādi viedokļi par notiekošo. Bleeeping Computer raksta, ka aizliegums izmantot Kaspersky Lab produktus Aizsardzības departamenta struktūrās (nevis visas valsts!) varētu būt ASV atbilde Krievijai par LinkedIn nobanošanu un izejas kodu pieprasīšanu ASV uzņēmumu produktiem. “Many industry experts believe that this is a simple political game that’s wasting everyone’s time.” https://www.bleepingcomputer.com/news/government/senate-gets-ready-to-ban-kaspersky-products-as-fbi-interviews-companys-us-employees/

KKTK
Guest
KKTK

Valsts iestādēm sen jau bija jālieto savi testēti un pielāgoti linuxi. Cik var slimot var visādiem izpiedējvīrusiem un uzlauztiem kompjiem?

x
Guest
x

acīmredzot, iemesls ir tāds, ka valsts iestādēm nepietiek tikai ar pliku OS bez lietojumiem, kuri dažādu iemeslu dēļ ļoti daudzos gadījumos ir pieejami tikai uz nīstā, nelāgi uzrakstītā, nedrošā un vispār nepareizā windowsa.
tāda nu ir dzīves realitāte – bieži vien par sievu ņem to ar platajiem gurniem, ne sevišķi skaisto, bet darbīgo sievišķi, nevis skaistumkonkursu nominanti ar grādu franču literatūrā.

KKTK
Guest
KKTK

Milzumdaudz iestādes lieto speciāli pasūtītas programmas. Kā no rīta atver tā vakarā aizver. Bet dēļ visādiem lobijiem valsts tās pasūta tikai M$ vidē.

x
Guest
x

lobiji arī, un neinformētība un vēl viskas. bet. ja valsts izsludina konkursu sistēmas izstrādei, kurā bez DB un weba ir arī izpildāmais kods klienta pusē – cik daudz ir kantoru, kuri var nodrošināt cilvēkstundas izstrādei win un cik – lin? tiesa gan, ja konsekventi prasītu priekš lin vai vispār atteiktos no klienta gala exe koda (t.i. viss notiek pārlūkā un uz servera), tad arī industrija pielāgotos. jādomā, arī petjas tētis pielāgotos un sāktu aktīvāk urķēt šis sistēmas un nav jau tā ka lin pats par sevi ir neieņemams cietoksnis – daudz ko nosaka DB, izstrādes rīki un kods. injekcijām vispār… Read more »

Klau
Guest
Klau

Interesanti, no kurienes esi rāvis to visu nedrošuma, nepareizuma un nelāgi uzrakstītā koda stāstu.
Kur ir lietotāji, tur arī uzbrūk. Neviena cita lietotājam pieejamā OS nav drošāka, tieši pretēji. Tas, ka praktiski ir citādi, jo uzbrūk tieši Win sistēmām, ir kaut kas cits, kā arī tas, ka cilvēki paši lieto aizvēsturiskas sistēmas un/vai ir izslēguši Windows Update.

Vimba
Guest
Vimba

Beidzot cilveece naak pie praata par karspersky antiantiviirusu

Usinss
Guest
Usinss

Nu vienkārši wtf.
Ko tad viņi lieto dienvid un ziemeļkorejas kopražotos dzelžus un ķīnas izstrādājumus?