Web Analytics
More
  Reklāma

  NASA un “Boeing” jau atkal pārceļ pirmo kosmosa kuģa “Starliner” apkalpes misiju

  Jaunākie raksti

  2022. gada maijā kompānijas “Boeing” kosmosa kuģis “Starliner” veica pirmo veiksmīgo lidojumu uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) un vienlaikus pirmo sekmīgo orbitālo bezapkalpes misiju. Tiesa, kopš tā laika uzņēmumam nav izdevies ziņot par jauniem panākumiem. Pērn aprīlī “Boeing” plānoja veikt pirmo apkalpes misiju, kuras laikā nogādātu NASA astronautus uz SKS. Taču dažādu iemeslu dēļ šī misija jau vairākkārt pārcelta. NASA jaunākais paziņojums vēsta, ka tā atkal jāpārceļ. Tiesa, šoreiz iemesls nav saistīts ar kosmosa kuģa problēmām.

  Iepriekš kosmosa kuģa “CST-100 Starliner” pirmā apkalpes misija bija pārcelta uz šī gada aprīli. Taču NASA aizvadītajā piektdienā paziņoja, ka tagad to pārceļ uz maiju. Iemesls tam šoreiz nav tehniskas problēmas ar kosmosa kuģi, bet gan darbi, kas saistīti ar “kosmosa stacijas plānošanu”. Plašāku informāciju NASA gan nav sniegusi.

  ReklāmaAdvertisement

  Paredzēts, ka NASA un “Boeing” misijā dosies divi NASA astronauti Butch Wilmore un Suni Williams. Ja šī misija tiešām notiks, tas būs liels panākums gan NASA, gan “Boeing”, īpaši pēc tādas aizkavēšanās, ko lielākoties radīja tehniskās problēmas ar “Starliner”. Šobrīd astronautu nogādāšanai uz un no SKS NASA izmanto “SpaceX Crew Dragon” kosmosa kuģi.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma