Web Analytics
More
  Reklāma

  Igaunijas uzņēmums “Alexela” paplašinās Latvijas dabasgāzes un elektroenerģijas tirgū

  Jaunākie raksti

  “Alexela”, kas ir vadošais enerģētikas uzņēmums un zaļais inovators Igaunijā, ir paziņojis par uzņēmuma darbības paplašināšanos un aktīvas darbības uzsākšanu Latvijas elektroenerģijas un dabasgāzes tirgū. Ar vairāk nekā trīsdesmit gadu pieredzi “Alexela” no degvielas uzpildes staciju operatora ir kļuvusi par starptautisku enerģētikas uzņēmumu grupu, kas piedāvā plašu energoproduktu un pakalpojumu klāstu. “Alexela Latvija” turpinās aktīvu darbību Latvijas tirgū, piedāvājot savus pakalpojumus gan uzņēmumiem, gan privātpersonām.

  No nākamā gada plāns ir paplašināt piedāvājumu portfeli, ieviešot arvien jaunus risinājumus gan elektrouzlādei privātmājām, gan publiskam sektoram, attīstīt Latvijā Bio-Metāna piegādes un nodrošināt citus pakalpojumus. “Alexela” privātpersonām Latvijā jau šobrīd piedāvā elektrību, savukārt tuvākā mēneša laikā tiks nodrošināts piedāvājums arī dabasgāzei.

  “Ienākšana Latvijas tirgū ir svarīgs uzņēmuma stratēģiskās attīstības solis un mēs esam apņēmušies nodrošināt augstas kvalitātes enerģētikas risinājumus un veidot ilgtermiņa sadarbību ar Latvijas klientiem,” sacīja Marti Hääl, “Alexela” valdes priekšsēdētājs. Tāpat viņš arī norādīja, ka uzņēmums vēlas radīt veselīgu konkurenci šajā nozarē, veicinot inovācijas un piedāvājot ilgtspējīgus pakalpojumus.

  “Alexela” jau šobrīd Latvijas uzņēmumiem piedāvā gan dabasgāzes, gan elektroenerģijas tirdzniecības pakalpojumus, kas ir elastīgi un pielāgoti konkrētā biznesa vajadzībām. Korporatīvajiem klientiem arī nākotnē būs iespēja izvēlēties starp fiksētas likmes plāniem un uz tirgus cenām balstītiem piedāvājumiem, kas ļaus konkurēt ar citiem tirgus dalībniekiem gan piedāvājuma elastības, gan cenas ziņā. Privātpersonu piedāvājumu “Alexela Latvija” plāno uzlabot un redzamāk pieteikt tirgū 2024. gada sākumā.

  “Situācija, kurā enerģētikas tirgus turpina savu transformāciju, arvien biežāk fosilo energoresursu vietā izmantojot atjaunojamos energoresurus, ir veicinājusi nestabilu tirgus vidi, kas klientiem radījis papildus bažas par neprognozējamību, svārstīgumu un cenu izmaiņām. Uzskatām, ka jauna spēlētāja ienākšana Latvijas enerģētikas sektorā un “Alexela Latvija” “vienas pieturas” pakalpojumu sniedzēja pieeja būs pozitīvs ieguvums gan mājsaimniecībām, gan biznesam. Mūsu ambīcija ir nodrošināt stabilākas un prognozējamākas cenu noteikšanas iespējas, tajā pašā laikā uz klientu vērstu, elastīgu pieeju un risinājumus,” sacīja Māris Avotiņš, “Alexela Latvija” vadītājs.

  “Alexela” ir Igaunijā dibināts zaļais novators, kas attīsta ilgtspējīgu degvielas uzpildes staciju tīklu, jau 2024. gadā izveidojot biometāna, LNG, elektrības un ūdeņraža uzpildes iekārtas. Uzņēmums saviem klientiem Igaunijā, Latvijā un Somijā nodrošina plašu ikdienas energoproduktu klāstu, tai skaitā, elektrību, dabasgāzi, balonu un cisternu gāzi, kā arī automašīnu degvielu vairāk nekā 100 degvielas uzpildes stacijās.

  Šobrīd uzņēmums atvēris 40 veikalus, kā arī jau darbojas un tiek izstrādāti atjaunojamās enerģijas ražošanas un uzglabāšanas projekti ar jaudu gandrīz 1000 MW, kā arī sauszemes sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli Somijā. “Alexela” grupā šobrīd strādā 480 darbinieki.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  aga
  31.01.2024 18:26

  Ja salidzina alexela Igaunija kur dabasgāzi tirgo pa 0,5-0,55€/m3 un vēl visus bonusus DeUS, tad latvijas gāzes 0,85€ un nekadi bonusi izskatās – nabaga radinieki
  https://www.alexela.ee/et/eraklient/gaas/fikseeritud-hinnaga-maagaas
  https://www.gaas.ee/en/estonian-gas/gaas-koju/

  Varbūt nākotne ir jēga salidzinat ari elektribu un energoresursus kāpēc mums neiet

  Reklāma