Web Analytics
More
  Reklāma

  “Microsoft Excel” saņem “Python” integrāciju

  Jaunākie raksti

  Ar visai lielām ziņām priekš Excel lietotājiem un datu analītiķiem klajā nācis Microsoft, paziņojot, ka programmā būs iespējams lietot Python programmēšanas valodu.

  Praksē tas nozīmē, ka laukā, kurā parasti tiek rakstītas formulas, būs iespējams izmantot Python programmēšanas valodu un piekļūt dažādām populārām bibliotēkām. Piemēram, Matplotlib un seaborn. Pagaidām šī integrācija darbojas testa režīmā, tāpēc nepieciešams pieteikties Microsoft 365 Insiders programmai.

  Sākotnēji Python vaicājumi ir pieejami Excel datora versijai, bet vēlāk tie darbosies arī pārlūka versijā. Nav nepieciešama īpaša instalācija, bet Microsoft 365 Insider Program uzstādījumos ir jāatzīmē iespēja, ka formulu rakstīšanas laukā var izmantot Python. Izmantojot Excel iebūvētos savienotājus un Power Query iespējams, tagad var ērti ienest dažādus ārējos datus kopā ar Python.

  Lai realizētu šo ideju, Microsoft ir sadarbojies ar platformu Anaconda, kurā iespējams darboties ar Python, kā arī tā viena no populārākajām vidēm starp jomas profesionāļiem. Protams, jau līdz šim Python vidē bija iespējams izmantot bibliotēkas, kas ļauj darboties ar Excel failiem, vai tieši pretēji izmantot Excel papildinājumus. Taču tagad integrācija būs oficiāli izveidota un pieejama bez maksas.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  trx450
  27.08.2023 00:51

  Savukārt libreoffice kā tāds ir Python veidojums

  Reklāma