Web Analytics
More
  Reklāma

  Kopš kara sākuma Ukraina saņēmusi kriptovalūtu ziedojumus 70 miljonu ASV dolāru vērtībā

  Jaunākie raksti

  Nupat apritēja gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Jau no kara sākuma Ukraina saņem dažāda veida palīdzību, ieskaitot ziedojumus kriptovalūtās. Tapis zināms, ka gada laikā to apjoms pārsniedzis 70 miljonus ASV dolāru, kas lielākoties izlietoti militārā aprīkojuma iegādei un humānajai palīdzībai.

  Dati liecina, ka labvēļi visbiežāk ziedojumus veikuši “Bitcoin” un “Ethereum” kriptovalūtās, kas arī nav nekāds pārsteigums, jo tās ir populārākās. Konkrētāk, 28,9 miljoni dolāru ziedoti “Ethereum” kriptovalūtā, kamēr 22,8 miljoni dolāri – “Bitcoin”.

  Reklāma

  Būtiski, ka 80% no visiem ziedojumiem kriptovalūtā novirzīti kara pirmajos mēnešos. Liela priekšrocība šeit ir tāda, ka ziedojumi kriptovalūtā tiek ātrāk apstrādāti nekā tradicionālajā valūtā. Tas deva Ukrainai iespēju ātrāk iegādāt armijai un iedzīvotājiem nepieciešamo, kas īpaši kara pirmajos mēnešos bija ļoti svarīgi.

  Bez kriptovalūtām ziedojumi saņemti arī NFT (non-fungible tokens) veidā. Piemēram, Ukrainas karoga NFT pārdots par 6,75 miljoniem USD, visus ieņēmumus novirzot Ukrainai. Tāpat pārdota NFT kolekcija, kas secīgi attēlo Krievijas iebrukumu Ukrainā – arī ieņēmumi no tās novirzīti kara plosītajai valstij, konkrētāk, armijas un civiliedzīvotāju vajadzībām.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  28.02.2023 09:23

  Reklāma