Quantcast
More
  Reklāma

  Ar rekordlielu dalībnieku skaitu noslēdzies informātikas konkurss “Bebr[a]s”

  Jaunākie raksti

  Sestdien, 28. janvārī, notika starptautiskā informātikas un loģiskās domāšanas konkursa “Bebr[a]s” fināls. Konkursu 4.-12. klašu skolēniem jau sesto gadu organizē IT uzņēmums “Visma”. Šogad dalībnieku skaits bija rekordliels – 27 764 skolēni. Finālā par uzvaru sacentās 105 labākie.

  Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, apsveicot konkursa finālistus, uzsvēra, ka “konkursa popularitāte un rezultāti pārliecina, ka jaunā paaudze ir dzinulis nākotnes digitalizācijai un Latvijā veidojam digitālajā jomā zinošu sabiedrību.” Ministre arī pauda gandarījumu, ka konkursā piedalās skolēni no visiem Latvijas reģioniem.

  IT uzņēmuma “Visma” vadītāja Antra Zālīte pateicās skolotājiem, kas palīdzēja bērniem sagatavoties un atbalstīja, jo konkursa pirmajā kārtā varēja piedalīties ne tikai individuāli, bet arī klases stundu ietvaros. “Konkursa mērķis ir eksaktās zināšanas – matemātiku, informātiku, fiziku, loģisko domāšanu – apgūt aizraujoši un radoši, tādā veidā jauniešiem radot interesi šo jomu cītīgi mācīties arī turpmāk,” saka Antra Zālīte.

  Konkursā ”Bebr[a]s” varēja piedalīties ikviens skolēns, kurš vēlas pārbaudīt savu prāta asumu un loģisko domāšanu matemātikā un informātikā. Šogad konkursā piedalījās skolēni no 349 Latvijas skolām. Vairums no konkursa dalībniekiem pārstāv tieši Latvijas reģionu skolas – 78% no skolām, kas piedalījās konkursa 1. kārtā, bija skolas ārpus Rīgas. Visvairāk dalībnieku bija no Vidzemes reģiona skolām – 25%, tām sekoja Rīgas reģiona skolas – 22%, Zemgale – 19%, Kurzeme – 18% un Latgale – 16%.

  Šogad pirmo reizi konkursā piedalījās 4. klašu skolēni. 4. klašu grupā uzvarēja Gustavs Menģelis no Mežciema pamatskolas, 2. vietu ieguva Viesturs Praņēvičs no Žila Verna Rīgas Franču skolas, 3. vietu – Maksims Selickis no Rīgas 92. vidusskolas.

  5.-6. klašu grupā uzvarēja Lauma Mieriņa no Baldones vidusskolas, 2. vietu ieguva Edvards Šteindāls no Valmieras sākumskolas, 3. vietu – Irbe Ziļicka no Ikšķiles Brīvās skolas.

  7.-8. klašu grupā uzvarēja Elizabete Ildena no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, 2. vietu ieguva Alise Ozoliņa no Mežciema pamatskolas, 3. vietu – Elīna Kristiāna Siliņa no Babītes vidusskolas.

  9.-10. klašu grupā uzvarēja Edgars Andersons no Druvas vidusskolas, 2. vietu ieguva Evelīna Zvaigzne no Salaspils 1. vidusskolas, 3. vietu – Pāvels Baks no Jelgavas 6. vidusskolas.

  11.-12. klašu grupā uzvarēja Adriāns Piliksers no RTU inženierzinātņu vidusskolas, 2. vietu ieguva Ansis Gustavs Andersons no Druvas vidusskolas, 3. vietu – Mārcis Kurpnieks no Rīgas 25. vidusskolas.

  Uzvarētāji saņēma praktiskas balvas, kas palīdzēs mācīties programmēt, iepazīt elektronikas projektu pasauli, veidot savu robotu un vienlaikus izklaidēties, apgūstot jaunas zināšanas un prasmes.

  “Bebr[a]s” konkurss 2004. gadā aizsākās Lietuvā, kur tam pamatus lika Viļņas Universitātes profesore Valentīna Dagiene. Konkurss ir tradīcija, ko no Baltijas pārņēmusi visa pasaule. “Bebr[a]s” pasaulē ir ieguvis lielu popularitāti – tajā piedalās jau 56 valstis, kopā vairāk nekā 3 miljoni skolēnu. Latvijā jau sesto gadu konkursu organizē IT uzņēmumu grupa “Visma” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieku Mārtiņu Opmani.

  Kursors.lv komentārs: Pieglabāsim vēsturei šo preses relīzi, jo kas zin, varbūt kāds no šiem jauniešiem kādreiz nākotnē darīs lielas lietas. Viss taču sākas ar dalību šādās aktivitātēs.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma