Web Analytics
More
  Reklāma

  Noskaidroti pirmā būvniecības digitalizācijas tehnoloģiju hakatona “BIMHack 2022” uzvarētāji

  Jaunākie raksti

  Būvniecības digitalizācijas tehnoloģiju hakatonā «BIMHack 2022» uzvar Latvijas un Nīderlandes studentu izstrādāts risinājums, ar kura palīdzību var izveidot parametrisku 3D ēkas modeli, kā arī veikt energoefektivitātes simulāciju, izmantojot dažādus būvmateriālus. Hakatonā izstrādāti arī citi inovatīvu risinājumu prototipi.

  Tiešsaistes hakatonā uzvaras laurus plūc komanda «ISORIX», kurā spēkus apvienojuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Delftas Tehniskās universitātes (Nīderlande) studenti. Par risinājumu viņi iegūst naudas balvu 1500 eiro apmērā.

  ReklāmaAdvertisement

  Otro vietu un 1000 eiro naudas balvu iegūst komanda «Bimčiks» par prototipu programmai, ar kuras palīdzību var automatizēti veikt būvniecības informācijas modelēšanā (BIM) izmantoto IFC failu kvalitātes kontroli. Šos failus lieto datu apmaiņai un koplietošanai objektu projektēšanā, būvniecībā, ekspluatācijā un apsaimniekošanā. Savukārt par trešās vietas ieguvēju atzīta komanda «Ēkas zemesgabala aploksne». Izstrādājot prototipu risinājumam, kas palīdzētu automātiski ģenerēt būves zemesgabala aploksnes 3D vizualizāciju saskaņā ar noteiktajiem būvniecības ierobežojumus, komanda izcīna 500 eiro naudas balvu.

  Hakatonā piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Tā mērķis bija veicināt inovācijas būvniecības nozarē, vairot izpratni un zināšanas par būvniecības procesa digitalizāciju. BIM ir būvniecības standartu, metodoloģiju un tehnoloģiju kopums, kas ļauj efektīvi pārvaldīt būves dzīves cikla informāciju. Tas sekmē būvniecības nozares uzņēmumu produktivitāti un konkurētspēju, ceļ pakalpojumu kvalitāti, veicina caurspīdīgāku un racionālāku līdzekļu izmantošanu.

  Piecu dienu laikā tika radīti inovatīvu risinājumu prototipi, novērtēts dažādu ideju potenciāls un izveidotas starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt. Kopumā tika pieteiktas 10 idejas divās kategorijās – «BIM dati» un «BIM inovācijas». Pasākuma noslēgumā savas idejas žūrijai – RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekānam Mārtiņam Vilnītim, Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācijas valdes priekšsēdētājam Jānim Berķim un uzņēmuma «BIM Solutions» vadītājam Ērikam Vītolam – prezentēja astoņas komandas. Komandām atbalstu sniedza 14 pieredzējuši BIM jomas mentori.

  Hakatona norisi nodrošināja RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti, RTU Būvniecības digitalizācijas centru, Latvijas nacionālo standartizācijas institūciju SIA «Latvijas standarts», Būvniecības industrijas digitalizācijas asociāciju, Rīgas domi, VAS «Valsts nekustamie īpašumi», «Vividly», SIA «BIM Solutions», SIA «Knauf», Vidzemes Augstskolu, UAB «Baltic BIM Management» un SIA «SITERA».

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma