Web Analytics
More
  Reklāma

  Darbinieku atlaišana “Amazon” turpināsies arī nākamgad

  Jaunākie raksti

  Līdztekus citām lielajām kompānijām pagājušo nedēļu masveida atlaišanu uzsāka arī e-komercijas gigants “Amazon”. Uzņēmums tūlītēji nolēmis atlaist 10 000 darbinieku, kas, lai arī izskatās daudz, patiesībā ir tikai 1% no kopējā “Amazon” darbaspēka. Vienlaikus kompānijas izpilddirektors Endijs Džesijs (Andy Jassy) darbiniekiem adresētā vēstulē atklājis, ka atlaišana turpināsies arī 2023. gada sākumā.

  Džesijs šo lēmumu pamato ar to, ka pēdējo pāris gadu laikā uzņēmums ir strauji palielinājis darbinieku skaitu, taču šobrīd ekonomika atrodas izaicinājumu priekšā un draud pat recesija. Ņemot to vērā, nepieciešams ne tikai samazināt jaunu darbinieku pieņemšanas tempu, bet turpināt atlaist atsevišķās nodaļās strādājošos.

  “Amazon” vadība pagaidām nav atklājusi, cik vēl darbiniekiem draud atlaišana, taču atzīmēja, ka tiks paretinātas strādājošo rindas “Amazon” veikalos un PXT (cilvēks, pieredze, tehnoloģijas) segmentā. Tāpat Džesijs mierina, ka uzņēmums laicīgi informēs tos, kurus plānots atlaist.

  Jāpiebilst, ka bez “Amazon” darbinieku masveida atlaišanu īsteno arī “Meta”, kas no amatiem atbrīvojusi vairāk nekā 11 000 strādājošo, “Twitter”, kas Īlona Maska vadībā atlaidis pusi darbinieku un vairākus tūkstošus līgumstrādnieku. Tāpat darbinieku rindas krietni paretina arī “Snap”, “Microsoft”, “Opel”, “Alibaba” un citas kompānijas.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma