Quantcast
More
  Reklāma

  “Blue Origin” veicis jau piekto komerciālo misiju kosmosā

  Jaunākie raksti

  No kosmosa nozares redzesloka nekur nav pazudusi kompānija “Blue Origin”, kas pērn aktīvi veica kosmosa izpētes pasākumus un komerciālus lidojumus augstu, augstu virs Zemes. Arī šogad darbs šajā jomā turpinās, un nupat, 4. jūnijā, 16:00 pēc Latvijas laika “Blue Origin” kosmosa kuģis “New Shepard” veicis jau kārtējo ceļojumu līdz kosmosa malai.

  “Blue Origin” piektajā komerciālajā misijā “NS-21” piedalījās seši dalībnieki. Pirmā no tiem – 26 gadus vecā inženiere un bijusī NASA izmēģinājumu vadītāja Katja Ečazareta (Katya Echazarreta), kura kļuva par jaunāko amerikānieti, kura lidojusi kosmosā. Tāpat misijā piedalījās civilās ražošanas inženieris Viktors Korea Hespanha (Victor Correa Hespanha), pilots Hamišs Hārdings (Hamish Harding), privātā kapitāla uzņēmuma “Insight Equity” līdzdibinātājs Viktors Veskovo (Victor Vescovo), “Dream Variation Ventures” līdzdibinātājs Džeisons Robinsons (Jaison Robinson) un investors Evans Diks (Evan Dick).

  Jāatgādina, ka “Blue Origin” pirmais komerciālais lidojums kosmosā notika pagājušā gada jūlijā. Tajā piedalījās uzņēmuma vadītājs Džefs Bezoss, viņa brālis Marks, kā arī tolaik 18 gadus jaunais Olivers Deimens un 82 gadus vecā Vollija Fanka.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  digitalk
  06.06.2022 15:17

  “17 gadus vecā inženiere”… ātri gan tie amerikāņi mācās ;)

  Elektriķis
  06.06.2022 15:30
  Reply to  digitalk

  Pie tam viņa jau ir bijusi vadītāja…mums ir darīšana ar brīnumbērnu.

  Igors
  06.06.2022 16:38
  Reply to  digitalk

  Vispār jau viņa ir 26 gadus jauna. https://www.shethepeople.tv/news/who-is-katya-echazarreta/

  Reklāma