Reklāma

“Twitter” akcionāri iesūdzējuši tiesā Īlonu Masku par manipulācijām ar uzņēmuma akciju vērtību

Jaunākie raksti

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Kāds vīrietis Lielbritānijā apcietināts, jo ar “AirTag” izsekojis savu bijušo draudzeni

Izsekošanas piekariņi ir praktiski situācijās, kad jāsameklē kāda nozaudēta lieta, piemēram, naudas maks vai telefons. Tomēr domāju, ka neviens...

“SpaceX” orbītā nogādājis jau 3000 “Starlink” satelītu, taču saskaras ar problēmām

Īlona Maska vadītais uzņēmums "SpaceX" turpina izvērst savu ātrgaitas satelītu interneta projektu "Starlink", šīs nedēļas sākumā orbītā nogādājot vēl...

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

Šķiet, ka pagaidām “Twitter” nonākšana jaunās rokās ir apstājusies. Iepriekš Īlons Masks apgalvoja, ka nenoslēgs “Twitter” iegādes darījumu, kamēr uzņēmums nebūs pateicis, cik lielu īpatsvaru šajā platformā sastāda viltus konti. Pa šo laiku “Twitter” akcionāri jau pamanījušies Masku iesūdzēt tiesā par aktīvu manipulāciju ar uzņēmuma akciju vērtību.

Prasība tika iesniegta aizvadītajā trešdienā Sanfrancisko federālajā apgabaltiesā, apgalvojot, ka Masks apzināti samazināja uzņēmuma akciju vērtību, lai panāktu sev izdevīgāku darījumu. Piemēram, viņš apgalvoja, ka “Twitter” maldina par botu un viltus profilu īpatsvaru platformā. Arī tālākais Maska paziņojums, ka darījums “nevar virzīties uz priekšu”, ja nav plašākas informācijas par automatizētajiem kontiem platformā, stipri sašūpoja uzņēmuma akciju vērtību. Sūdzībā teikts, ka Masks aktīvi publicējis ierakstus, paziņojumus un iesaistījās citās darbībās, kuru mērķis bija radīt šaubas par darījumu un būtiski samazināt “Twitter” akciju vērtību.

Kolektīvās prasības, ko tiesai iesnieguši vairāki “Twitter” akcionāri, mērķis ir zaudējumu atlīdzināšana, kas radusies, kā paši apgalvo – Īlona Maska manipulāciju rezultātā. Norādīts, ka šie zaudējumi sasniedz 156 miljonus dolāru, kas uzvaras gadījumā tiks sadalīti starp visiem, kuriem pieder “Twitter” akcijas.

Jāpiezīmē, ka sākotnēji Īlons Masks piekrita iegādāties “Twitter”, maksājot 54,20 USD par akciju. Salīdzinājumam aizvadītajā piektdienā pirms tirgus aizvēršanās vienas “Twitter” akcijas cena bija nokritusies līdz 40,17 USD.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss
30.05.2022 08:18

Lūk mūsdienu ekonomika. Svarīgāk ir tas, ko saka viens indivīds nevis kā reāli sokas uzņēmumam. Kādreiz šādi varēja tikai bankas iznīcināt, liekot tautai grābt ārā visu naudu, bet tagad jebkuru uzņēmumu, kurš kotējas akciju biržā.

digitalk
30.05.2022 09:55
Reply to  Usinss

patīk, ka uzņēmums melo par saviem panākumiem, bet pircējam jāklusē? pats, noteikti, visu pērc nepārbaudot, kas iepakojumā sabāzts? ;)

ggggg
30.05.2022 09:01

Patīk SpaceX un Tesla, bet baigi ceru, ka Īlons kādudien daļu savas bagātības vienkārši pazaudēs kaut kādā veidā.

Kārlis
30.05.2022 09:53

spekulanti

bobis
30.05.2022 11:08

Ilonu Masku piekera, tad tapec vins atlika tweeter pirksanu, lai maksligi nosistu ta cenu.

Reklāma