Reklāma

Testi atklāj, ka Nvidia RTX 3090 tomēr ir pārāka par Apple M1 Ultra grafisko sistēmu

Jaunākie raksti

Klerb ir kā Tinder tiem, kuri ļoti mīl lasīt grāmatas

Lietotne Klerb varētu būt lieliska ļoti lieliem grāmatu mīļiem, lai tuvējā apkārtnē atrastu cilvēkus, ar kuriem dalīties savā grāmatu...

Miris ikoniskās Stīva Džobsa bītlenes dizaina autors

Gan Stīva Džobsa karstākie fani, gan cilvēki, kas nedaudz seko līdzi tehnoloģiju pasaule, atceras bijušā Apple izpilddirektora ikonisko stilu,...

Tesla ASV un Kanādā pārtrauc pieņemt Model 3 Long Range pasūtījumus

Elektroauto ražotājs Tesla ASV un Kanādā pārtraucis pieņemt jaunus pasūtījumus populārajam Model 3 Long Range modelim. Pasūtījumu lapā tagad...

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Pie pirmajiem pircējiem nonācis jaunais Apple Mac Studio dators ar jauno M1 Ultra procesoru. Kaut arī 8. marta prezentācijā Apple bez konkrētiem skaitļiem apgalvoja, ka tā grafiskā jauda ir lielāka par Nvidia RTX 3090 grafisko procesoru, tomēr testi atklāj pretējo.

Medijs The Verge veicis šo videokaršu salīdzināšanu, izmantojot Geekbench 5 grafisko testu servisu. Tajā atklājies, ka RTX 3090 pie maksimālās jaudas un noslodzes ir divas reizes jaudīgāka par M1 Ultra procesora sniegto. Nvidia grafiskā karte saņēma rezultātu 215 034, kamēr M1 Ultra 102 156. Tomēr M1 Ultra ir ātrāks par Mac Pro datoru, kas aprīkots ar divām Radeon Pro Vega II sērijas videokartēm un saņēmis rezultātu 85 894. Attiecīgi Mac Studio versija ar M1 Max procesoru saņēmusi 69 509 punktus, kas ir nedaudz vairāk nekā MacBook Pro M1 Max versijai – 65 565.

Avots: TheVerge

Avots: Apple

Tas apliecina, ka šajā reizē Apple savā prezentācijā ir sniedzis maldīgu informāciju. Protams, par šo var diskutēt, kā tieši uzņēmums ir vēlējies attēlot datus, jo, iespējams, ka Apple ir domājis par enerģijas patēriņu un attiecīgo grafisko jaudu, kurā M1 Ultra varētu pārspēt RTX 3090, tomēr salīdzinot abas komponentes bez jaudas ierobežojumiem, Nvidia satriec Apple pīšļos.

Kādas ir jūsu domas par šādiem testiem? Vai izmantojiet tos, izvēloties jaunu datoru?

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss
21.03.2022 09:39

Man pietiek tas, ka paskataties cik energoresursus patērē katrs dators kopumā.
Ir lietas, kur vajadzēs energorijīgo un super jaudīgo datoru, bet vai tas būs nepieciešams visur?
Protams, M1 datori ir ļoti sadārdzināti. Laikam akcionāri spiež uz peļņu un vērtīgākā uzņēmuma titula atgūšanu. Bet skatoties pēc elektroenerģijas patēŗiņa, zaļāks tomēr ir M1. Tas krietni efektīvāk lieto resursus.

Aignasty
21.03.2022 12:23
Reply to  Usinss

Jaudas ziņā līdzvērtīgs PC dators maksās +- tik pat.

Maikls
21.03.2022 16:13
Reply to  Aignasty

Ja salīdzinam ar laptopiem tad gan situācija krasi mainās.
Piemēram veco labo 2020 gada airi ar parasto m1, price/performance/energo nespej pārsist neviens windows laptops.🤔
Par pc tipu gan nezināšu teikt, jo neesmu pētījis kas tur labs darās.
Kaut kur arzemju forumos vel pavīd info par to, ka m1 ultra video performance tomēr nav tik slikta salīdzinot ar nvidia, itkā esot kašķis programmatūrā, bet nezinu, vai tas tā ir.

Zefiirs
21.03.2022 09:53

RTX 3090 testos ir pārāka, jo programmatūra vēl nav pielāgota M1 Ultra un neprot izmantot tā pilnu jaudu. (labākajā gadījumā, izmanto 60W no 110W)

Gastons
21.03.2022 10:06
Reply to  Zefiirs

Gaidīsīm svaigākos AAA taitlus uz mac lai varētu salīdzināt reālus fps.

Armands Bērziņš
21.03.2022 11:24
Reply to  Gastons

Tas būtu kā GeForce salīdināt ar Quadro pēc gaming performance. Ķipa Ferrari pret Kamaz, kas ātrāk aizvedīs X tonnas smilšu.

Reklāma