Web Analytics
More
    Reklāma

    ASUS ROG Phone 5S apskats – daudzšķautņainais spēļu monstrs

    Nenoliedzami dārgs, bet spēlēs ļoti foršs viedtālrunis.

    Jaunākie raksti

    ASUS izdevies vēl par kādu nieku uzlabot ROG Phone 5, lai mums piedāvātu ROG Phone 5S. Manās acīs ROG Phone 5S ir traks spēļu rīks, bet vienlaikus jāsaka, ka tas nešķiet vairs ne liels, nedz arī neveikls rokās, jo arī citi jaudīgie viedtālruņi ir kļuvuši brangi.

    Šoreiz pie mums atceļojis ROG Phone 5S visai vienkāršā versijā un komplektācijā – viedtālrunim līdzi nāk lādētājs, koverītis un pāris silikona vāciņi, kas aizsedz sānā izvietoto USB Type-C uzlādes vietu un kontaktiņus papildu aksesuāriem. Nekas cits šoreiz ROG Phone 5S līdzi nenāk, tāpēc šīs papildu iespējas nevarēšu raksturot. Teorētiski vari viedtālrunim uzstādīt AeroActive Cooler 5 dzesētāju, bet tas šoreiz nav iedots līdzi.

    Reklāma
    AeroActive Cooler 5

    Klusu pačukstēšu, ka neesmu bijis liels spēlēm paredzēto viedtālruņu fans, bet ROG Phone 5S ir jau tik mīlīgs, ka varētu to iedomāties kā savu ikdienas viedtālruni. Jā, protams, te šis tas iepaliek aiz Apple un Samsung flagmaņiem, bet ASUS ar ROG Phone 5S parāda, ka beidzot spēlēm paredzētas viedtālrunis lieliski der arī ikdienai.

    Tehniskā specifikācija

    • Operētājsistēma: Android 11, ROG UI
    • Ekrāns: 6.78 collu AMOLED, 1 miljards krāsu, 1080 x 2448, ap 395 ppi, 109.5 cm2, ap 82.0% ekrāna un korpusa attiecība, 144 Hz ekrāna atsvaidze, HDR10+, 1200 cd/m² maksimālais spilgtums, Corning Gorilla Glass Victus aizsargstikls
    • Procesors: Qualcomm Snapdragon 888+ (5 nm), astoņi kodoli: 1x 2.99 GHz Kryo 680 & 3x 2.42 GHz Kryo 680 & 4x 1.80 GHz Kryo 680, Adreno 660 video apakšsistēma
    • RAM: 8/12/16*/18 GB
    • Atmiņa: 128/256/512* GB, UFS 3.1
    • Savienojumi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, tīklājs, Bluetooth 5.2 ( A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive), NFC, USB Type-C 3.1 sānā, USB Type-C 2.0 apakšā, aksesuāru savienojums, 3.5 mm austiņu ligzda, 3G/4G/5G
    • GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, GNSS
    • Papildus: pirkstu nospiedumu lasītājs zem ekrāna stikla, stereo skaļruņi, 24-bit/192 kHz audio, žiroskops, kompass, aizmugures RGB gaismu panelis, skārienjutīgi taustiņi alumīnija rāmī
    • Kameras: aizmugurē: 64 megapikseļi, f/1.8, 26mm, 1/1.73″, 0.8µm, PDAF; 13 megapikseļi, f/2.4, 11mm, 125˚ ultra platleņķis; 5 megapikseļi, f/2.0 makro kamera; LED zibspuldze; HDR; video – 8K@30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/120/240fps, 720p@480fps. Priekšā: 24 megapikseļi, f/2.5, 27mm, 0.9µm, 1080p@30fps video.
    • Akumulators: Li-Po 6000 mAh, 65 W ātrā uzlāde, 10 W reversā lādēšana
    • Izmēri: 173.00 x 77.00 x 9.90 mm, 238 g
    • Cena: interneta veikalos no 1060 eiro, testa ierīce ap 1200 eiro

    *testa ierīcei

    Kāds vēl saskata zārka formu?

    Izskats un uzbūve

    Ja ROG Phone 5S izskatās pazīstams, tas ir tikai tāpēc, ka 5S ir praktiski identisks ROG Phone 5, kas sabija pie mums iepriekš. Specifikāciju lapā teikts, ka ROG Phone 5S ir tik nedaudz plānāks par ROG Phone 5, taču, novietojot tos blakus, nekad īsti nepamanīsi šo niecīgo atšķirību. Arī ROG Phone 5S ir visai manāmas ekrāna apmales, bet tā laikam ir cena, kas jāmaksā par 144 Hz ekrānu. Nevajag arī piemirst, ka pašiņu kamera nav iecirsta ekrānā, tā atrodas virs ekrāna.

    Rokā šķiet tīri OK

    ROG Phone 5S uzlabojumi ir procesorā, nedaudz biezumā un atmiņu jomā, kā arī izskatās, ka ROG Phone 5S kļuvis jūtami dārgāks. ROG Phone 5S raksturo RGB LED punktu izgaismojumus ierīces aizmugurē, kas izskatās gana stilīgi un neuzmācīgi.

    Zārciņš ar dusmīgi sārto aci

    ROG Phone 5S uzbūvē izmantoti labi materiāli, viedtālrunim pat ir alumīnija rāmis, kurā iestrādātas papildu pogas, tās nāks talkā spēļu laikā.

    Viedtālrunim ir divas USB Type-C pieslēgvietas un pat 3.5 mm austiņu spraudņa caurums. Tāpat ROG Phone 5S ir jau minētie papildu kontakt, kas paredzēti ārējās dzesēšanas sistēmas pievienošanai. Šos kontaktus sedz visai čābīgs silikona vāciņš, domāju, ka to pazaudēsi jau pirmo divu nedēļu laikā. Līdzi gan komplektā ir vēl pāris šie vāciņi, bet gan jau arī tie ies zudībā ar laiku.

    Silikona fiņķiki pazudīs gandrīz uzreiz

    Visai feins padevies līdzi dotais koverītis, tas vēl vairāk uzsver kantainās dizaina detaļas, kas ROG Phone 5S atšķir no citiem viedtālruņu ražotājiem. Darīts viss, lai ROG Phone 5S dizainā nebūtu apaļu formu. Teiktu, ka ASUS tas izdevies un ROG Phone 5S izskatās dulli, bet arī harmoniski un glīti.

    Bez koverīša nav tik iespaidīgi

    Ekrāns

    Manuprāt, ROG Phone 5S lielākais spožums un arī posts ir ekrāns. 144 Hz nav nekas unikāls, bet ASUS izdarījis visu, lai ROG Phone 5S ekrāns perfekti reģistrētu skārienus. Ja spēlē zaudēsi, tā būs tikai tavu spēju, izdomas un tavas reakcijas vaina. Ekrāns ir ļoti spilgts ar 800 cd/m² spilgtumu un līdz pat 1200 cd/m² pīķa spilgtumu, kas nodrošina visai iespaidīgu HDR materiāla parādīšanu viedtālruņa ekrānā.

    Šajā mirklī pieminēšu, ka ekrānam ir nelieli izgriezumi augšā un apakšā, kur slēpjas pamatīgi stereo skaļruņi. Tos nemaz nav tik viegli ar plaukstām aizspiest ciet – spēlēs un filmās ROG Phone 5S skan lieliski.

    Vienīgais iebildums varētu būt pret 1080 x 2448 izšķirtspēju, kas nebūt nav perfekta tik lielam 6.78 collu ekrānam. Nav slikti, bet var just, ka citi dārgie viedtālruņi ir aizsteigušies priekšā. Vai es mainītu 144 Hz pret 120 Hz, bet toties ar lielāku izšķirtspēju? Bez lieliem apdomas mirkļiem – jā.

    Programmatūra

    Armory Crate ir ROG uz spēlēm vērstā lietotne (kurai ir tāds pats nosaukums kā datora versijai), tā ļauj pielāgot visu veidu spēļu iespējas. Varēsi pielāgot LED paneļa animācijas un krāsas. Turklāt Armory Crate ir norādītas arī spēles, kas atbalsta 144 Hz un 120 Hz atsvaidzes intensitāti.

    Ar Armory Crate var pielāgot ultraskaņas skārienjutīgos taustiņus viedtālruņa sānā, lai kontrolētu spēles. Pie tiem gan ir pamatīgi jāpierod, pāris nedēļu laikā tā arī nespēju ar tiem sadraudzēties līdz galam. Manuprāt, viedtālrunis ir par šauru un ultraskaņas skārienjutīgo taustiņu aizsniegšana man nešķita ērta.

    Spēļu laikā vari iespējot arī informāciju par viedtālruņa darbību un pat veikt dažādus pielāgojumus ar no sāna izvilināmu saskarni.

    Ātrdarbība

    ASUS aprīkojis ROG Phone 5S ar vismaz apskata tapšanas laikā ātrāko pieejamo Qualcomm procesoru Snapdragon 888+. Jāsaka, ka ātrdarbības ziņā ROG Phone 5S ir daudz, daudz ātrāks par visu citu iepriekš redzēto.

    Kaunā tika atstāts Samsung Galaxy Z Flip3, bet tas jau iepriekš bija piekāpies citai ASUS spēkstacijai Zenfone 8. Jāsaka, ka šoreiz ROG Phone 5S uzrāda ļoti līdzīgus veiktspējas datus ar Zenfone 8. Iespējams, ar aktīvo dzesēšanas sistēmu ROG Phone 5S parādītu vēl labākus rezultātus.

    Vienlaikus jāsaka, ka ROG Phone 5S visai jūtami silst, bet pieļauju, ka tas darīts speciāli, lai dzesēšanas sistēmai būtu, ko dzesēt. Procesors novietots viedtālruņa viducī, kas arī liek domāt, ka tas tur ir speciāli, lai siltumu varētu novadīt ar sākumā pieminētā dzesētāja palīdzību.

    Akumulators

    Viedtālrunim ir milzu ietilpības Li-Po 6000 mAh akumulators ar 65 W ātro uzlāde.  ROG Phone 5S ir arī 10 W reversā lādēšana ar vadu, varēsi palādēt kādus aksesuārus, piemēram, bezvadu austiņas. Varēsi, protams, arī nedaudz palādēt kādu citu viedtālruni.

    Jāsaka, ka ROG Phone 5S akumulatora ietilpība var būt mānīga, tā uzlādes līmenis sarūk visai strauji. Protams, ROG Phone 5S paredzēts spēlēm un to tā arī testēju, turklāt spēlēs (vismaz pie lielākiem uzlādes procentiem) akumulatora atlikums sarūk ne pārāk strauji, bet pie beigām (no kādiem 35%) akumulatora līmenis krīt gluži kā bezdibenī. Nevar gan izslēgt iespēju, ka izmantoju ROG Phone 5S kādos citos apstākļos, piemēram, spilgtākā apkārtējās vides izgaismojumā.

    Sārti izcelta SIM atvilktne

    Kameras

    Kameru jomā nepamet pamatīga nassingspešal sajūta, lai arī tās nav izteikti draņķīgas. Jāņem gan arī vērā, ka ROG Phone 5S ir ļoti, ļoti dārgs viedtālrunis, kas cenas ziņā konkurē ar Apple, Samsung un Sony flagmaņiem. Tie visi kameru ziņā ir pamatīgi priekšā ROG Phone 5S.

    Kameras lietotne pamatā piedāvā tikai divus palielinājuma režīmus, kur ultra platleņķis ir 13 megapikseļu kamera, bet 64 megapikseļu kamera ir vienkārši platleņķa kamera. Klāt vēl nāk arī visai čābīga makro kamera, bet tās izmantošanai nākas pāriet atsevišķi izdalītajā makro režīmā. 64 megapikseļu kamera nespēj darboties makro režīmā, tās tuvākais fokusēšanās attālums no objekta ir ap 8… 9 cm.

    HDR režīmā kameras nedod vēlamo/ gaidīto rezultātu. Kaut kas tiek darīts, bet ne līdz galam.

    Vājākā gaismā viss šķiet plakans un ar apšaubāmu detalizāciju.

    Sliktākā apgaismojumā divas galvenās kameras darbojas bez liela entuziasma. Katrs pats var novērtēt to spējas zemāk pievienotajos attēlos. Trakā tumsā vari ROG Phone 5S atstāt kabatā, jo pat 4 sekunžu nakts režīms nedod gandrīz neko.

    Nobeigumā

    ASUS pamatīgi pacīnījies, lai ROG Phone 5S būtu ne tikai spēlēm paredzēts viedtālrunis, bet to būtu iespējams gana ērti izmantot arī ikdienā. Atminos, kad pirmie spēļu viedtālruņi bija bezjēdzīgi milzīgi, kantaini un neveikli. Šobrīd daudzi jaudīgie viedtālruņi ir milzīgi, bet vismaz ROG Phone 5S nešķiet vairs neveikls un dizainēts Excelī.

    ROG Phone 5S izskats, materiāli, skaļruņi, veiktspēja un arī daļēji arī ekrāns ir lieliski izvēlēti un nostrādāti. Tiesa, ekrāns varēja būt ar augstāku izšķirtspēju, bet ne visi ražotāji izvēlas doties šajā virzienā, paliekot pie 1080p+ izšķirtspējām.

    Visai veiksmīgi darbojas arī akumulators, bet var just, ka dzesēšanu ražotājs paredzējis uzlabot ar ārējo aksesuāru, tāpēc ROG Phone 5S aizmugures vidusdaļa ir izteikti silta. Patīkami, ka komplektā ir iekļauts lādētājs un arī tīri fifīgs koverītis.

    Kameras laikam ir lielākais ROG Phone 5S klupšanas akmens. Es laikam nevarētu piedot tik vāju kameru izvēli 1200 eiro viedtālrunim.

    Nenoliedzami dārgs, bet spēlēs ļoti foršs viedtālrunis.

    Detalizēts novērtējums

    Dizains un uzbūve
    8
    Ekrāns
    7
    Programmatūra
    8
    Veiktspēja
    9
    Akumulators
    7
    Kameras
    5
    Cena
    5
    Reklāma
    Paziņot par jaunumiem
    Paziņot par
    3 komentāri
    vecākie
    jaunākie novērtētākie
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Andis
    24.12.2021 17:45

    Runājot par to, ka galvenā kamera fokusējas, sākot ar 8-9cm: makro režīms nenozīmē, ka objektīvam jāfokusējas pēc iespējas tuvāk objektam, bet gan to, ka palielinājumam jābūt 1:1. Piemēram, Nikkor 60mm F2.8 fokusējas no 18.5cm, Nikkor 105mm F2.8D fokusējas no 31cm. Abi minētie ir profesionāli makro objektīvi.

    Andis
    19.04.2022 15:12

    Nu jau kādu mēnesi esmu Asus ROG Phone 5s (versija 16/512) īpašnieks un teikšu, ka displejam nav ne vainas. 1080+ izšķirtspēju ir vieglāk darbināt gan CPU, gan GPU, līdz ar to samazinās enerģijas patēriņš un Hz var pacelt augstāk, kā arī cilvēka acs nemaz tik izteikti neredz atšķirību, ja displejam ir virs 400ppi. Man kopumā ļoti patīk šī ierīce, skaņa ir ļoti laba skaļruņos, austiņās manai gaumei perfekta, ja vien fails ir pareizā formātā. Patīkami, ka FLAC/ALAC var regulēt skanējumu ar Dirac ekvalaizeru un presetiem. Iepriekš bija LG V30, tam arī laba skaņa austiņās, bet ar iebūvēto atskaņotāju FLAC/ALAC skaņa… Read more »

    Reklāma
    Nenoliedzami dārgs, bet spēlēs ļoti foršs viedtālrunis.ASUS ROG Phone 5S apskats - daudzšķautņainais spēļu monstrs