Tikko noslēdzām iepriekšējo konkursu un jau klāt nākamais! Šoreiz balvā mājas lietotājiem piemērotais QNAP TS-130 NAS. Tā ir klusa un kompakta ierīce mūsu datu uzglabāšanai un rezerves kopiju veidošanai. Plus, ierīce ļauj mūsu datiem drošā veidā piekļūt arī atrodoties ārpus mājām.
Lai piedalītos konkursā, ir jāatbild uz pāris jautājumiem par iepriekš apskatīto QNAP TS-473A-8G NAS un jāpastāsta, kādus datu rezerves kopiju veidošanas risinājumus izmanto.
Konkurss būs atvērts līdz pat 12. decembra noslēgumam un tam sekojošās nedēļas sākumā izziņosim uzvarētāju. Veiksmi!
Daži jautājumi bišk tizli noformulēti
Piemēram?
m.2 ssd atbilst “disks” definīcijai?
Nē. Šoreiz ir runa par 2.5″ un 3.5″ diskiem.
kāpēc tu saki priekšā cilvēkam, kurš nav lasījis QNAP TS-473A-8G apskatu? tā nav godīgi pret citiem konkursa dalībniekiem ;)
> ierīce ļauj mūsu datiem drošā veidā piekļūt arī atrodoties ārpus mājām.
pēdējo divu-trīs gadu laikā QNAP ir bijušas vairākas masveida ievainojamības, ieskaitot izspiedējvīrusu ar šifrēšanu, kur dati tika neatgriezeniski zaudēti. laikam viena no tām bija saistīta ar fotogaleriju, kura izlikta ar pliku pakaļu internetā. nezinu gan, kā tur ar to “drošo veidu”.
Jā, pareizi. Pliku pakaļu nevajadzētu izlikt ārpus mājas :)
diemžēl tas bija knapa piedāvātais variants… izrādījās nesaprātīgi, jo tur laikam bija kāds caurums drošībā.
Tu runā par šo? https://unit42.paloaltonetworks.com/ech0raix-ransomware-soho/
šis ir autentifikācijas caurums Hybrid Backup Sync, ja mēs par uzbrukuma vektoru.
Labdien, Lai būtu pavisam objektīvi, nepieciešams ņemt vērā dažas lietas: 1. QNAP kā arī daudzi citi serveru un storage ražotāji ik mēnesi saskaras ar dažāda tipa ransomware un cita veida uzbrukumiem. Šajā resursā (https://thehackernews.com/) meklētājā ierakstot atslēgas vardus var atrast informāciju par dažnedažādiem uzbrukumiem gan mājas, gan biznesa ierīcēm un no šiem uzbrukumiem cieš praktiski jebkurš daudzmaz populārs serveru/storage ražotājs. 2. QNAP gadījumā no ransomware cieta ierīces, kurām mēnešiem un gadiem netika atjaunots firmware. Kopš sī gada vasaras arī QNAP ierīcēm ir obligātie fw update, kurus QNAP NAS uzstādīs, neskatoties uz lietotāja gribēšanu vai negribēšanu. 3. QNAP gan savus lietotājus… Read more »
papildinājums 3.punktam – epastā par palīdzību skaidri teikts, ja esat atjaunojuši firmware pēc inficēšanās, palīdzēt nevaram.. Sista bērna komentārs – kad jāpārdod ierīce, mārketinga materiālos lieli krāsaini uzraksti – piekļūsti datiem no jebkuras vietas, privātais mākonis, dati drošībā, raid, redundancy, blablabla. Kā lietotāji pazaudē visas dzīves atmiņas – tā skaļi paziņo ‘vajadzēja veidot rezerves kopijas’ . Tad lūk stāsts – qnap kurš bekapojas uz otru qnap pēc paša qnap ieteiktās shēmas un abi nokriptēti. Pret pasauli bija tikai viena qnap webdav atvērts. Nu neko, push/pull backup iemācījāmies atšķirt, TrueNAS mīlēt arī sākām. QNAP pārtapa par “dumb NAS” ierīci mājas tīklā.… Read more »
hmm es to qnap pirktu lai nodublētu visu kas man ir 3 datoros telefonos utt. Tagad iznāk ka man vēl jādublē pats qnap ? Uz kurieni uz vēl vienu qnap ? tas tak ir sviests…
nelaid to ārā internetā un būs gana labi. bekapošanas stratēģijas var līdz paranoidālam stāvoklim papildināt, tev pašam jāsaprot, ka arī bekapa disks var nosprāgt un jāizvērtē riski.
pēc rakstības stila izklausās pēc Knapa oficiāla sabiedrisko attiecību pārstāvja glumās runas. nu labi, tev bija iespēja godpilni paklusēt. 1. norādīt uz citu ražotāju teorētiskām problēmām savai aizstāvībai ir nožēlojami. tavs feils — iemācies par to atbildēt. 2. cietušajam nav būtiski kāds bija iemesls un kādi novēloti mēri tiks pieņemti, bet kā uz negadījumu reaģēja Knaps. un Knaps sparīgi iekāpa sūdā, tā ka pa visu tehnisko interneta presi nošķīda — kā strauss paslēpa galvu smiltīs un neko nepublicēja un nerekomendēja 4 dienas. 3. “nav atstājis bez palīdzības” — paņemt bezmaksas atjaunošanas utiļus, pierakstīt tiem skriptu un cerēt, ka NAS pa… Read more »
Tev taču teica – atjauno fw kaut vai reizi gadā un būs tev laime. Ja neatjaunosi Windows gadiem, tad arī rēķinies ar to, ka dators ir pakļauts ievainojamībām.
Synology ievainojamības.. ;) https://www.cvedetails.com/vulnerability-list.php?vendor_id=11138&product_id=0&version_id=0&page=1&hasexp=0&opdos=0&opec=0&opov=0&opcsrf=0&opgpriv=0&opsqli=0&opxss=0&opdirt=0&opmemc=0&ophttprs=0&opbyp=0&opfileinc=0&opginf=0&cvssscoremin=0&cvssscoremax=0&year=0&month=0&cweid=0&order=1&trc=191&sha=b85ff0a42e90082f7a4640a15e4445b050152533
Vēlāk delfos raksts slavens fotografs visu arhivu salicis uz davanas un zaudejis datus. rezultata nopircis cirvi un..
kurš uzvarēja?
Uz doto brīdi bija izlozēti divi laimīgie, viņiem nosūtīti e-pasti ar šo faktu, bet atbildes nebija. Tas nozīmē, ka šodien lozējam nākamo un ceram, ka atbildēs un varēsim normāli nosūtīt balvu. Lūdzu, regulāri pārbaudiet e-pastus ar kuriem piedalāties mūsu konkursos!
Neko neesmu saņēmis..
Ar trešo mēģinājumu beidzot izlozētais uzvarētājs ir atbildējis un šodien balva nosūtīta! Apsveicam!
P.S. Lūdzu, regulāri pārbaudām to epastu, ko izmantojam šajos konkursos. Citādi balvas izlozēšanas process ievelkas nevajadzīgi garš.