Reklāma

“World View” piedāvās budžeta klases lidojumus pretī kosmosam

Jaunākie raksti

Latviešu 3D fotonikas un optisko risinājumu uzņēmums “Lightspace Technologies” piesaistījis 800 000 eiro

Latviešu uzņēmumi jau daudzkārt pierādījuši, ka, ja ir vēlme, pacietība un labvēlīgi apstākļi, iespējams izlolot patiesi veiksmīgus uzņēmumus, arī...

Apple iPhone 13 apskats – nekas īsti jau nav mainījies, bet tomēr…

Vēl viens gads riņķī, un Apple atkal ir izlaidis atjauninātu un uzlabotu uzņēmuma galveno produktu - iPhone viedtālruni. Apple...

“Tele2” pieslēgumu skaits pārsniedzis 1 miljonu

Mobilo sakaru operatora “Tele2” apgrozījums šī gada deviņos mēnešos palielinājies par 8,7%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu,...

Kopējais Tet grupas apgrozījums šogad audzis par 7%, eksports – par 37%

Šī gada deviņos mēnešos Tet grupas kopējais apgrozījums sasniedzis 174,6 miljonus eiro, augot par 7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu...

Luminor uzņēmumiem turpmāk atvērs norēķinu kontus attālināti

Turpinot bankas pakalpojumu digitalizāciju un pielāgošanos ārkārtējās situācijas apstākļiem, sākot ar šī gada oktobri uzņēmēji varēs atvērt Luminor jaunu...

Esam nonākuši laikā, kad kosmosa tūrisms pamazām kļūst par īstenību, lielākajām kompānijām sākot piedāvāt pirmos lidojumus pretī nebeidzamajiem plašumiem. Tomēr vairumam cilvēku šādas iespējas neko daudz neizsaka, jo summa, kāda jāmaksā, ir ārprātīga. Piemēram, “Virgin Galactic” pašreiz par vienu lidojumu prasa ap 250 000 USD, līdzīgi arī “Blue Origin”. Tā ir liela nauda, tāpēc kosmosa uzņēmums “World View” atradis šajā jomā sev potenciālu un piedāvā alternatīvu – lidojumus līdz stratosfērai ar milzīgiem baloniem, kuros viena vieta maksās ap 50 000 dolāru.

Šie baloni, kas nosaukti par stratolītiem, fiziski nevarēs uzlidot līdz pašam kosmosam 100 km augstumā. Tie pacelsies līdz stratosfērai, aptuveni 30 km augstumā, kas joprojām ļauj ieraudzīt aizraujošus skatus uz Zemi no pavisam cita skatupunkta. Kompānija cer, ka šādā veidā cilvēki iegūs līdzīgu pieredzi, kādu sniedz īstie kosmosa lidojumi. Droši vien galvenais, kas šo pieredzi rada, ir iespēja redzēt Zemi visā tās pilnībā un krāšņumā.

Attēls: World View

Avots: World View

Avots: World View

Vēl kāda priekšrocība, ko saņems pasažieri, lidojot ar šiem baloniem – sešas līdz 12 stundas ilgs ceļojums. Salīdzinājumā lielās kosmosa kompānijas piedāvā padsmit minūšu garus lidojumus. Vienā balonā varēs atrasties līdz astoņiem pasažieriem un divi apkalpes locekļi. Tiesa gan, piedzīvot bezsvara stāvokli nebūs iespējams, jo pārāk maz augstums.

Sākotnēji uzņēmums vēlas balonus palaist no Lielā kanjona Arizonā. Taču “World View” ambīcijas sniedzas līdz tam, ka cilvēki lidojumu varētu sākt no citām ievērojamām vietām, piemēram, Lielā Barjerrifa Austrālijā, Serengeti Āfrikā, pie Gīzas piramīdas Ēģiptē, Lielā Ķīnas mūra Mongolijā un citur. Šādā veidā arī pats pacelšanās process būtu elpu aizraujošs.

Avots: World View

Uzņēmums pašreiz vēl pilnveido balonu dizainu, kā arī tam jāsaņem nepieciešamās atļaujas no Federālās aviācijas administrācijas. Pirmos lidojumus plānots uzsākt 2024. gadā. Paredzēts, ka gada laikā varētu veikt ap 100 lidojumu, taču tas lielā mērā atkarīgs no pacelšanās punktiem un laikapstākļiem.

AvotsGizmodo
Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Atkal ķēzīs hēliju.

kura krājumi uz Zemes ir neatjaunojams resurss…

normāls budžeta lidojums, viena vieta maksās ap 50 000 dolāru :-)

Kamēr nav štuka par lidojumu, who cares

Vai vajag?

Ir miljoniem cilvēku, kuriem 50 štukas ir vērtības ziņā kā tev 1 štuka. Tie arī “cares”.

Bezsvara stāvoklis nav saistīts ar lidojuma augstumu. Palēcies gaisā un uz brīdi izjutīsi bezsvara stāvokli. :)
Blue Origin, Virgin Galactic vai citi, ieskaitot Starptautisko kosmisko staciju, var piedāvāt bezsvara stāvokli tikai tāpēc, ka patiesībā tai brīdī atrodas brīvajā kritienā. SKS orbītā visu laiku krīt garām Zemei, pārējie īsāku laiku, bet tie krīt un tāpēc tai brīdī nav svara.

Nē, kosmosa kuģiem nav jākrīt, lai izjustu bezsvara stāvokli. Tie var lidot jebkurā virzienā, ar jebkuru ātrumu. Tieši attālumam ir nozīme.

Precīzāk būtu teikt – kuģim jābūt inerciālā lidojumā, t.i., ja uz to neiedarbojas nekādi citi spēki, atskaitot gravitāciju. Kritiens ir mums ikdienā pazīstamais inerciālā lidojuma veids. Attālumam ir nozīme (f=k*m1*m2/r2; katrs var sarēķināt, cik viņš svērs, atrodoties miera stāvoklī attiecībā pret Zemi, teiksim, uz Mēness orbītas), bet tuvajās orbītās maza, salīdzinot ar kustības radīto ietekmi. Galvenais ir paātrinājums un tā vektora attiecība pret gravitācijas vektoru. Ja kritīsi akā līdz Zemes centram, bezsvara stāvoklī būsi diezgan ilgi.

Reklāma
Reklāma
Reklāma