Reklāma

Sony PlayStation 5 konsoļu deficīts visticamāk saglabāsies līdz pat 2023. gadam

Jaunākie raksti

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

AGON PRO e-sporta monitoru klāstu papildina divi jauni modeļi

AGON by AOC nesen laidis klajā jaunu produktu kategoriju visprasīgākajiem un konkurētspējīgākajiem spēlētājiem un esportistiem: AGON PRO. Tagad klāstu papildina divi...

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Kaut arī jaunākā Sony PlayStation 5 tirgū ir pieejama jau pusgadu, deficīta problēmas joprojām ir jūtamas, un jau tiek paredzēts, ka iztrūkums pēc konsolēm turpināsies visu 2022. gadu, kas varētu iestiepties arī 2023. gadā.

Sony finanšu direktors paudis informāciju, ka uzņēmums ir cerējis, ka situācija ar detaļu piegādi pandēmijas laikā uzlabosies vismaz šī gada ietvaros, tomēr šīs cerības sāk pazust. Un reizē sāk parādīties nedaudz pesimisiskākas prognozēs par to, ka reāli situācija varētu nostabilizēties vien divu gadu laikā. Tas, protams, savā ziņā ļauj Sony spēlēt pie tā, ka ir ļoti augsts jauno PS5 spēļu konsoļu pieprasījums. Tāpat tas veicina augstāku pārdošanas cenu nekā tā ir bijusi noteikta konsoļu izlaišanas brīdī 2020. gada novembrī.

Uzņēmums gan izskata arī pozitīvāku scenāriju, ka tomēr komponenšu pieejamība un saražotais daudzums palielināsies, kas ļaus situāciju stabilizēt nedaudz īsākā laika periodā. Kopumā PlayStation 5 pārdošanas apjomi ir bijuši ļoti augsti un ražotāju iepriecinoši, jo līdz 2021. gada pirmā ceturkšņa beigām tikušas pārdotas 7.8 miljoni konsoļu. Visdrīzāk šādi gaidot vienu līdz divus gadus līdz savai jaunajai spēļu konsolei netiks izdota jaunāka versija, tomēr pastāv iespēja, ka daļa potenciālo klientu var pārslēgties uz konkurenta Xbox Series S/X konsolēm, ja tās ir pieejamākas vai arī atmest ar roku iegūt šos produktus.

AvotseTeknix
Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Neko darīt, atliek turpināt dzenāt PS4 vēl kādu laiku.

Jā, nācās nopirkt puikam PS5 pie pārpircējiem. Diezgan vieglprātīgi pirms pāris gadiem apsolīju, ka nopirksim, kad iznāks, neparedzot drausmīgo deficītu un spekulatīvās cenas.

Jā, daudzi tirgo iekš ebay. Es nevēlos pārmaksāt par konsoli, tā kā pērku priekš sevis, tad varu atļauties pagaidīt. Cilvēki vēl joprojām piemaksā 50%. Un kamēr ir pircēji tikmēr arī cenas būs augšā pārpircējiem. Varbūt sagaidīšu kādu krāsaino PS5.

Jūnijā sāks tirgot sarkanu/melnu un melnu pulti. Cosmic Red un Midnight Black.

Ja Sony neattapsies, ka var pacelt cenu līdz tai, par kuru PS pērk ebay. Šobrīd tie uzvedas tā, it kā strādātu sociālismā.

Sony necels cenas konsolēm. Tās nav videokartes, kur bizness ir tikai to pārdošana. Sony tāpat kā pārējie ražotāji pelna no servisiem un spēļu pārdošanām. Ievilini cilvēkus ar maksimāli ļetām konsolēm un pēc tam iekasē augļus, kad cilvēki pērk spēles, abonē online utt.

Pēc 2-3 gadiem iznāks tak PS5 Pro, tad kāda jēga būs pirkt parasto :D + Domāju, ka no Sony center 90%, tie kuri pieteikušies PS5, atteiksies gaidīt 2 gadus līdz normālai cenai :D

Kāda jēga būtu atteikties no rindas? Tur jau vai tad netirgo pa parasto cenu? Vienkārši jāgaida kamēr piešķirs Latvijas Sony tos PS5. Gan jau kaut kāda iekšējā rindas kārtība ir.

Reklāma
Reklāma
Reklāma