Reklāma

Pārpircēji spējuši pārdot jaunās PlayStation konsoles pat 3 reizes dārgāk

Jaunākie raksti

Kas notiek otrā pusē, kad sazināmies ar banku? Saruna ar klientu apkalpošanas vadītāju

Katram, visdrīzāk, ir bijusi situācija, kad bez zvanīšanas vai jebkādas citas saziņas ar savu banku nevar iztikt. Protams, var...

MKBHD parodē jaunāko Intel reklāmu, kas aicina boikotēt Apple datorus

Oktobra sākumā uzņēmums Intel izlaida visai neviennozīmīgi vērtējamu video, mēģinot pārliecināt esošus Apple datoru lietotājus par to, ka viņiem...

Volkswagen noliedz runas, ka ražotājam, iespējams, nāksies atlaist 30 tūkstošus darbinieku

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen noraidīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka tam varētu nākties likvidēt līdz pat 30 000 darbavietu, ja...

Sony papildina savu bezvadu austiņu klāstu ar WF-C500 un WH-XB910N

Sony laiž klajā divus jaunus bezvadu austiņu modeļus WF-C500 un WH-XB910N, lai mūzikas klausīšanās būtu vēl patīkamāka un ērtāka....

Klajā nākusi Garmin DriveSmart – navigācija drošākai un ērtākai braukšanai

Garmin nācis klajā ar jaunu, portatīvo GPS satelīta navigācijas sistēmu Garmin DriveSmart, kas autovadītājiem brauciena laikā sniedz vēl nebijušu...

Internetā parādījusies informācija par to, cik reižu dārgāk pārpircēji ir spējuši pārdot jaunās Sony PlayStation 5 konsoles, kuru apkopojis datu inženieris Maikls Driskols (Michael Driscoll).

Dati ir visai uzskatāmi un pārsteidzoši, jo kopumā tirgotāji tieši eBay platformā ir spējuši iegūt 19 miljonu dolāru peļņu. Pēc Maikla iegūtās informācijas tika pārdotas 7322 PS5 versijas ar disku lasītāju, un 25642 vienības ar PS5 Digital versiju bez lasītāja. Pirmās versijas gadījumā uzcenojums ir svārstījies aptuveni 100% robežās, kas nozīmē, ka konsolē maksājusi divreiz dārgāk nekā Sony noteiktā cena – 499 dolāru. Digital versija toties tikusi pārdota pat ar 250% uzcenojumu. Vidējā cena abām konsolēm bija nedaudz virs 1000 dolāriem.

Avots: Michael Driscoll

Pārpircēji savās interesēs ir veiksmīgi izmantojuši gan lielo pieprasījumu pēc konsolēm, gan informāciju, ka tās vienkārši nav pieejamas, līdz ar to cilvēki ir gatavi atstāt noteiktu naudas summu, lai tikai savā īpašumā iegūto spēļu konsoles. Daļu no peļņas saņems gan eBay, gan PayPal, kas savā ziņā ir ieinteresēti šādā praksē, kuru gan nevarētu uzskatīt par ētiskāko tirgošanās rīcību, bet bez papildus regulējumiem un pašu pārdošanas platformu iesaistes, šāda situācija noteikti turpināsies.

Xbox Series X un S konsoļu situācija gan nav tik draudīga, un to uzcenojums šādā veidā svārstās no 120 līdz 180%. Kā arī nav pārsteigums, ka vismaz iepriekš ss.com bija iespējams iegādāties PS5 arī par 2000 eiro, tagad dārgākais komplekts ir 1600 eiro vērtībā.

Reklāma

14 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Es visvairāk vainotu tos apdāvinātos, kas tiešām arī pērk tās kastes no spekulantiem ar divkāršo/trīskāršo uzcenojumu. Neviens nepirktu, nebūtu vajadzības arī tādiem spekulantiem būt.
Bet vispār smags laiks, arī biju domājis varbūt sev uz Ziemassvētkiem uzdāvināt jauno konsoli vai gaming pc, nu, paskatījos cenas un tik ļoti man arī nevajag to. :D Netaisos pārmaksāt par kaut ko tikai tādēļ, lai dabūtu ātrāk.

iepīt vēl ebay un paypal ir dīvaini un nevajadzīgi (galu galā, tirgot var bez tiem), un pārpircēji izmantoja tikai acīmredzamo faktu, ka sony vistu audzētāji nesaprata, ka viņiem ir vista kas dēj zelta olas un tirgoja tās kā parastās.
nevajag šo lietu apskatīt no kreiso ideoloģijas un censties regulēt tirgu ar neefektīvām metodēm tipa viena konsole ar vienu kredītkarti, tas neko nemainīs un vienīgais jēdzīgais veids ir ļaut tirgum pašam regulēt cenas.

Nekāda kreiso idealoģija neierobežo konsoļu daudzumu vienam pircējam. Tas ir tīrs mazumtigotāju biznesa lēmums. Viņi gribēs, lai pie viņiem pērk arī kaut ko citu un vēl labu laiciņu pēc pieprasījuma pīķa.

ik pa brīdim biznesa pseido-guru izperē domu, ka vajag ierobežot konsoļu/videokaršu.aifonu/etc skaitu, ko var nopirkt viens pircējs.

Jo pārdodot pa vienai konsolei lielākam klientu lokam mazumtirgotājam ir izdevīgāk. Pēc tam pie viņa varbūt nopirks kādu spēli vai aksesuāru. Pārdot vienam pircējam 100 konsoles šādos apstākļos ir slikts biznesa lēmums.

Rdelectronics piedāvāja pa 1200 eur. Tiesa gan ar papildus pulti un spiderman spēli. Bet tik un tā uzvenijums vairāk kā 200%

Interesanti, cik procentus šajā gadījumā nopelna veikals. Es ļoti šaubos, ka tam šobrīd sanāk ierīci nopirkt ap tiem 500 eiro gabalā.

A no kurienes tad viņi pērk? Ķipa noliktavā uzlikts uzcenojums? Pirms prece nonāk veikalā kurš vispār nosaka cenu?

Tik smalki nezinu, bet es domāju, ka vairumtirgotāji (no kuriem galu galā nopērk mazumtirgotāji, kā šajā gadījumā RD Electronics) arī var mainīt cenas atkarība no dažādiem faktoriem, tostarp, pieejamības/pieprasījuma attiecības.

Te nu var vainot tikai pircējus. Ja no spekulantiem nepirktu pa 2x pārcenotu ciparu, cena pēc kāda laika nolaistos līdz saprātīgam ciparam. Nu un kas ka Ziemassvētki? Pārcenoti dzelži nav vienīgais dāvanas variants.

Pilnīgi po. Pagaidīšu kad Sony saņemsies un saražos vajadzīgos daudzumos lai skaitītos pieejams. Pilnīgs no rush. Pērkot no skalperiem nejēgā pārcenotās konsoles tu tikai atbalsti šādas aktivitātes

Dīvaina aritmētika!
200% uzcenojums nav divkārša cena. Tā pat kā 300% nav trīskārša cena.

ou, es pirmajā brīdī pat nesapratu par ko cepiens, bet kad iebraucu tev virtuālais +

Reklāma
Reklāma
Reklāma