Karstais tehnoloģiju septembris turpinās, un 16. septembra vakarpusē norisinājās jaunākās Sony PlayStation 5 spēļu konsoles prezentācija, kur gan lielākais uzsvars bija uz dažādām videospēlēm un to spēlēšanu ar jauno konsoli. Taču tika atklāts arī viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ir PlayStation 5 cena.

Pagājušajā nedēļā Xbox atklāja savu lētāko Series S spēļu konsoli, kuras cenas būs 299 USD, bet jaudīgākā Xbox Series X maksās 499 USD, un arī PlayStation 5 ir šajā pašā cenu kategorijā. Parastais modelis ar Blu-Ray disku lasītāju maksās 499 EUR (499 USD), bet Digital Edition versija bez tā maksās 399 EUR (399 USD). Pat pieejamības datums ir gandrīz tāds pats kā konkurentam Xbox, jo Eiropā PS5 būs pieejams 19. novembrī (Japānā un ASV no 12. novembra), bet Xbox 10. novembrī.

Gan klasiskais PlayStation 5, gan PlayStation 5 Digital Edition modelis saņems vienādu tehnisko specifikāciju, kas šajā reizē liek uzsvaru uz videospēļu baudīšanu 4K izšķirtspējā. Vienīgā jauno modeļu atšķirība būs iespēja izmantot arī diskus, kas nozīmē, ka Digital Edition bez disku lasītāja būs lētāka konkurente Xbox Series X, kas varētu būt tās veiksmes faktors.

Tāpat prezentācijas laikā tika prezentētas jaunās videospēles, kuras būs speciāli pielāgotas, lai baudītu PS5 sniegtās iespējas:

  • Spider-Man: Miles Morales (59,99 vai 79,99 EUR),
  • Call of Duty Black Ops: Cold War,
  • Devil May Cry 5 Special Edition,
  • Final Fnatasy XVI,
  • Hogwarts Legacy.

Papildus spēļu pults DualSense maksās 69,99 EUR, tās lādēšanas stacija 29,99 EUR, speciālās bezvadu austiņas 99,99 EUR, bet papildus kamera 59,99 EUR. Videospēļu cenas vismaz šobrīd ir pieejamas trīs cenu kategorijās – 59,99, 69,99 un 79,99 EUR.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
23 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Peters Leo

Pārkonvertējot 499EUR to USD sanāk 588.96 USD. Diezgan negodīgi.

kakjis

Šis ir standarts jau daudz gadus videospēļu sfērā. Godīgi nav, bet ar to ir jāsadzīvo.

Bet tā taču ir Amwrika

Varbūt tomēr iedziļinies vairāk?
Amerikā tā ir cena bez nodokļiem, jo katrā štatā ir savas nodokļu likmes. Kamēr Eiropā tā ir cena jau ar PVN

Peters Leo

Visur EU ir viens un tas pats PVN?

digitalk

un kāda tiem dažiem PVN % nozīme, izņemot tukšu piekasīšanos? nopirksi Vācijā ar 16% un par piegādu uz LV samaksāsi to 5% starpību.

Jānis

Amerikā nodokļi ir ļoti zemi uz precēm. Pie 500$ pieskaitot nodokli un pārvēršot uz EUR, cenai vajadzētu būt ekvivalentai ~450€ nevis 500€. Tā kā būt jābūt lētāk par 50€. Un nav tā kā ps5 ražotu amerikā un tie 50€ būtu uz shippingu, jo šajā gadījumā prece nāks vai nu no Ķīnas vai Japānas.

Jā, bet nē

Cenas ir arī mārketings. 399/499 izklausās labāk nekā 449,459,469…
Tāpat dolāros 499 ir labāk, nekā 519,529 utt.
Šajā gadījumā var pieņemt, ka Amerikā dēļ tā cena ir par 20 mazāka, un Eiropā par 20 augstāka.

Esmu pārsteigts, ka UK netika noapaļots uz augšu. Domāju, ka tas ir dēļ šī brīža situācijas, kad ekonomikas smagi cieš un UK ieguva Eiro piesaistītu cenu, lai stimulētu tirdzniecību.

bomarstiim

Ne tikai nodokļu dēļ, bet arī garantija atšķiras.

Jurčiks

Nu ir tak burvīga iespēja, nepirkt. Gaming, it sevišķi uz konsoles, absolūti nav pirmās nepieciešamības prece. Kamēr kunksti ka nav godīgi, bet tāpat nopērc, pilnīgi nekas nemainīsies.

Aivis

Tikai spēles jau maksās 80 EUR.

Dzintars

Labākais visā šajā ir tas, ka Latvijā nu arī var “pre-orderot” PS5, tikai cenas. Why I am not surprised?

https://center.lv/lv/sony/PlayStation/3239-Spelu-konsole-Sony-PlayStation-5-PS5

Kristaps Skutelis

Normāla sākotnējā cena. Ko tu gaidīji? Pacieties mēnesi vai divus un būs tev konsoles par to paredzēto cenu.

Dzintars Lapins

spriežot pēc citu tirgu paredzētās cenas un to pa kādu citos tirgos arī varēja nopirkt LV kā parasti piemet kapeiciņu klāt, kas pilnīgi nepārsteidz. Tikai runāt par to, ka maksās 399-, utml nu nav tak jēgas. kāda jēga sapņot par tādiem cipariem, ja viņi fiziski netiek pielietoti. :D Tas ka pēc dažiem mēnešiem sāksies pirmie skidoni ir vairāk nekā skaidrs un nav pilnīgi neviena iemesla uzreiz mesties iekšā uz preorderiem tāpat kā RTX 3-series. nekur nepazudīs visa šitā štelle, vienkārši smieklīgi liekas tie solītie, prezentētie cipari, kamēr viņi patiesībā smagi atpaliek.

Juris

Nu tie 49 eiro vairāk jau tiek maksāts tīri par virtuālo rindo uz preci. Tāpēc jau tur ir tieš tik sākumā jāiemaksā un tad sēdi un gaidi kad atsūtīs (iespējams ātrāk būs pieejams citur uzreiz par 499e). :D

Dzintars

Redzēs vai pēc tās virtuālās rindas novembrī, kad iznāks tiks tie 49-, nomesti, nedaudz apšaubu tādu iznākumu, bet nu redzēs.

Peters Leo

Es noteikti pirkšu, bet jautjums ir, cik diez Latvijā maksās, vai tie tiešām būs 499EUR.

Juris

Paskaties pāris komentārus augstāk.

Gatis

Es jau redzu Novbri-RD Electronics veikals-699€,Euronics-729€,popularakie i-veikali-573€!!!Raksta,ka dualsense pults maksās ap 70€,tikmēr ps4 pulti vel šie paši minëtie šur tur pa 70€ mēğina iesmērēt :D

geksis

Jēga Latvijā pirkt Digitālo versiju, ja spēles legāli nav iespējams iegādāties? Jeb kautkas ir mainījies?

Kristaps Skutelis

Kāpēc ne? Spēj tik pirkt dāvanu kartes :)

geksis

Un bez mahinācijām ar bankas kontiem un adresēm ārzemēs?

Gatis

Jau gadu pērku spēles playstore ar savu Swedbank karti!Protams PS konts man ir UK,bet pievienot savu LV bankas karti var bez problēmām!Agrāk nevarēja…Tagad spēles pērku ari caur telefonu kamer esmu darbā