Reklāma

Hakeri šobrīd ir uzlauzuši gandrīz visas iPhone iOS versijas

Jaunākie raksti

HP OMEN 15 spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

Man saņemt palietošanai HP OMEN datoru bija vismaz pāris gadu sens sapnis. Kādā pasākumā dzirdēju, ka vietējie Latvijas strīmerzēni...

“Telegram” ļaus ieplānot balss čatus

Izskatās, ka pēdējā pusgada laikā saziņas lietotne "Telegram" ļoti cenšas uzfrišināt savu audio komunikācijas piedāvājumu. Pērnā gada decembra beigās...

Masks savulaik centies nolīgt tagadējo “Volkswagen” vadītāju Dīzu

Herberts Dīzs ir cilvēks, kura vadībā "Volkswagen" koncerns platiem soļiem dodas elektroauto virzienā. Tagad parādījusies informācija, ka vēl 2015....

“DJI” gatavojas iesaistīties autonomās braukšanas tehnoloģiju izstrādē

"DJI" pazīstam kā uzņēmumu, kas ražo dronus, taču uzņēmums, acīmredzot, plāno paplašināt savu darbības sfēru - "DJI" gatavojas piegādāt...

Pirmais uz MEB platformas bāzētais “Ford” būs izmēros mazs krosovers

"Ford" elektrifikācijas plāns Eiropā ietver vēlmi izmantot "Volkswagen" izstrādāto MEB platformu elektriskajām mašīnām. Plānots, ka pirmais "Ford" uz šīs...

Zināmo hakeru komanda, kas darbojas ar vārdu “unc0ver” ir aktīvi Apple ekosistēmas uzlauzēji, jo jau šobrīd viņu izstrādātais rīks ir spējīgs uzlauzt iOS 14.3 versiju, ļaujot lietotājam pārņemt pilnu kontroli pār iPhone viedtālruni, ko neļauj pats Apple.

Šī ir nebeidzamā spēle un cīņa starp oficiālo versiju radītājiem un drošības inženierijas entuziastiem, kuri vēlas iegūt krietni lielāku kontroli pār savu lietojamo ierīci, kas ir īpaši aktuāli Apple gadījumā, jo Android ierīces var modificēt visai plašā mērogā bez papildus iejaukšanās. Komanda “unc0ver” šajā reizē izmantoja zināmu sistēmas kodola ievainojamību, par kuru ziņoja arī pats Apple, kas it kā ir salabota jaunākajā iOS 14.4 versijā, kurai šobrīd gan nav pieejama jailbreak versija.

Par šo ievainojamību uzņēmumam bija ziņojis kāds cilvēks, izmantojot īpašo kļūdu pieteikšanas programmu, kuras ietvaros Apple mēdz izmaksāt visai prāvas naudas summas. Tiesa, šajā reizē ziņotājs ir palicis anonīms. Šobrīd “unc0ver” komanda aktīvi strādā, lai būtu iespējams uzlauzt visas iOS versijas, protams, Apple vienmēr iet soli uz priekšu, un šiem entuziastiem atkal ir jāveic savs darbiņš. Šobrīd jailbreak versijas ir pieejamas no iOS 11 līdz 14.3.

Savulaik arī es esmu mēģinājis uzlikt šādu modificēto mobilo operētājsistēmu, jo tas parasti ļauj lejupielādēt daudzas maksas lietotnes par brīvu vai veikt ļoti plašas modifikācijas, bet man ir sajūta, ka vismaz pēdējos gados tas kļūst arvien mazāk populāri.

Kāda ir jūsu pieredze, izmantojot šīs jailbreak versijas savās iOS ierīcēs?

Reklāma

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Archijs

Normāls latviešu IT portāls: “jo tas parasti ļauj lejupielādēt daudzas maksas lietotnes par brīvu”. Ja jau nevienam netraucē, bišķi jau pazagt var.

Skābene

Daudzi no mums ir uzauguši ar pirātisko Windows un Office, ar pirātisko kabeļtelevīziju, ar nelegālajiem mūzikas ierakstiem, kopējuši CD un kastes, nomājuši VHS kasetes nelegālajās video nomās, staigājuši pirātiskajās adibas botās, un Ritas treniņtērpos. Arī tagad cilvēki turpina pirkt feikās Reyban saulenes, Versačes kreklus un kačāt torentus.
Kas tevi pārsteidz mobilo aplikāciju lietošanas paradumos?

Pasaki godīgi, vai mājas ballītē atskaņojot mūziku, vai klausoties radio vienā mašīnā ar ne savas mājsaimniecības cilvēku tu pērc mūzikas atskaņošanas licenci no AKKA/LAA? Ja nē, tad turpini zagt un nemāci citus kā dzīvot! :)

Rudolfs

Kopš kura laika privātā pasākumā/auto mūzikas atskaņošanai jāpērk licence?

Kristaps Skutelis

Tehniski var, bet nevajag :)

digitalk

viena raksta autora viedoklis neatspoguļo visa bloga viedokli.

BET tagad godīgi — bērnībā esi paņēmis bez atļaujas jeb, pieaugušo valodā runājot, nozadzis konfekti vai cepumu? cik reizes esi melojis, ka neesi darījis lietas, kuras nodarījušas materiālu vai morālu kaitējumu? bišķi jau varēja, vai ne, liekulīgais morālista kundziņ?

Jānis

Tā kā neesmu ne skolnieks, kuram vienīgā ierīce ir telefons un nav datora, un ne tehnoloģiju guru vai biznesmenis, kas visu dienu ir kājās un acis telefonā, nekad nav bijusi nepieciešamība pirk kādu aplikāciju appstorā vai vēl trakāk kaut ko mainīt (jailbreak) jau tā ļoti ērtajā operētājsistēmā. Un ja man kaut ko ievajadzētos nopirkt, tad protams es samaksātu nevis liktu jailbreak, lai ieekonomētu 5€.
Uz Maca gan esmu nopircis dažas applikācijas, lai ērtāk strādātu

Rūdolfs Rancāns

Sen laikam neesi bijis appstorā. Tagad visam ir mēneša maksas.
Bet, jā, piekrītu jailbreak šķiet tik ļoti 2012. gads.. kādreiz tas bija vairāk domāts, lai iphone iegūtu pašsaprotamas android funkcijas, bet tagad, kad abas OS ir tik līdzīgas redzu to tikai kā sportiņu hakeriem un entuziastiem.

Skābene

Man šķiet, ka  jailbreak bija aktuāls līdz brīdim, kad telefoni tika piesaistīti konkrētam operatoram un tas bija vienīgais veids, kā lietot no USA atvestu Iphone.

digitalk

jailbreaks neatlokoja fones piesaisti operatoram. tā ir pilnīgi cita sfēra.

Jānis

Bet vai tad jailbreak palīdz pret applikācijām, kurām ir ikmēneša maksa? Vai tad var lietot to pašu spotify nemaksājot ikmēneša maksu (nerunāju par bezmaksas reklāmu versiju) vai to pašu netflix, it īpaši, ja papildus to izmanto datorā vai televizorā?
Visas standarta populārās aplikācijas ir bezmaksas. Es varbūt kaut ko esmu palaidis garām un neizmantoju, kaut ko svarīgu…

gustavs

īstenībā ar jailbreak var atslēgt dažas maksas spotify funkcijas, bet atkal cita lieta – cik ērtāk to ir darīt tā vietā, lai samaksātu tos pāris eirīšus?

Krotow

Apstorē ir būts. Nācās secināt ka ābolfonu lietotājus pelnīti sauc par aitām. Tur viss ir par maksu un ļoti lielu maksu.

Jānis

Tā vietā lai muldētu, nosauc kaut vienu svarīgu appu, ko lielākai daļai cilvēku vajag un maksā naudu un tajā pat laikā tā ir bezmaksas uz android?
Uz dotu brīdi izskatās, ka vienīgais aita te esi tu, kas runā kaut kādas mulķības.

sxy

Konkrēti nosauc, kas apstorā ir par maksu, bet googleplay bez maksas?
Ko var dirst?
Tik pat labi es varētu teikt, ka geimeri ir aitas kuras dzīvo virtuālajā pasaulītē, jo reālajā dzīvē viņi neko nav spējīgi izdarīt! Aizej noperc savai gaming kastei jaunas gaismiņas malaci…

ddfdf

ak tu nabadziņ, ĻOTI liela maksa tev noteikti ir 3 eiro. Sēdi uz sava hujaveja un nelieto to, ko nevari atļauties.

Fakts

Ar nodžeilotu ipadu var bezmaksas lejupielādēt un skatīties lielāko daļu Latvijas žurnālu

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: