Reklāma

Hakeri šobrīd ir uzlauzuši gandrīz visas iPhone iOS versijas

Jaunākie raksti

Google ierobežo Google reklāmas iespējas Android ierīču mērķauditorijas atlasē

Mobilo tālruņu lietotnes pastāvīgi apkopo datus par saviem lietotājiem. Uzņēmums Google ir paziņojis par dažām jaunām funkcijām, kas ļaus...

AOC Q27V4EA monitora apskats – beidzot kaut kas darbam un atpūtai budžeta klasē

Lai nebūtu tā, ka te apskatām tikai pašus trakākos un dārgākos gadžetus, speciāli palūdzu mums atsūtītu kaut ko jēdzīgu...

Corning jaunais Gorilla Glass sargās viedtālruņu kameru objektīvus

Corning izziņojis jauna tipa aizsargstiklus, kas paredzēti tieši viedtālruņu kameru sargāšanai no skrāpējumiem. Vienlaikus jaunie Gorilla Glass with DX...

Sākot no 2022. gada visi iPhone modeļi būs aprīkoti ar 5G savienojumu

Apple, kā ierasts, bija principā kā pēdējais lielais viedtālruņu ražotājs, kas savās ierīcēs sāka piedāvāt 5G savienojumu. Kā ziņo...

Plastiskās mikroshēmas varētu ļaut internetam pieslēgt jebkuru produktu

Mūsdienās mēs visu laiku ikdienā dzirdam terminu mikroshēmas, kas ir iebūvētas dažādās lielākās un mazākās elektronikas ierīcēs, taču tagad...

Zināmo hakeru komanda, kas darbojas ar vārdu “unc0ver” ir aktīvi Apple ekosistēmas uzlauzēji, jo jau šobrīd viņu izstrādātais rīks ir spējīgs uzlauzt iOS 14.3 versiju, ļaujot lietotājam pārņemt pilnu kontroli pār iPhone viedtālruni, ko neļauj pats Apple.

Šī ir nebeidzamā spēle un cīņa starp oficiālo versiju radītājiem un drošības inženierijas entuziastiem, kuri vēlas iegūt krietni lielāku kontroli pār savu lietojamo ierīci, kas ir īpaši aktuāli Apple gadījumā, jo Android ierīces var modificēt visai plašā mērogā bez papildus iejaukšanās. Komanda “unc0ver” šajā reizē izmantoja zināmu sistēmas kodola ievainojamību, par kuru ziņoja arī pats Apple, kas it kā ir salabota jaunākajā iOS 14.4 versijā, kurai šobrīd gan nav pieejama jailbreak versija.

Par šo ievainojamību uzņēmumam bija ziņojis kāds cilvēks, izmantojot īpašo kļūdu pieteikšanas programmu, kuras ietvaros Apple mēdz izmaksāt visai prāvas naudas summas. Tiesa, šajā reizē ziņotājs ir palicis anonīms. Šobrīd “unc0ver” komanda aktīvi strādā, lai būtu iespējams uzlauzt visas iOS versijas, protams, Apple vienmēr iet soli uz priekšu, un šiem entuziastiem atkal ir jāveic savs darbiņš. Šobrīd jailbreak versijas ir pieejamas no iOS 11 līdz 14.3.

Savulaik arī es esmu mēģinājis uzlikt šādu modificēto mobilo operētājsistēmu, jo tas parasti ļauj lejupielādēt daudzas maksas lietotnes par brīvu vai veikt ļoti plašas modifikācijas, bet man ir sajūta, ka vismaz pēdējos gados tas kļūst arvien mazāk populāri.

Kāda ir jūsu pieredze, izmantojot šīs jailbreak versijas savās iOS ierīcēs?

Reklāma

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
16 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Normāls latviešu IT portāls: “jo tas parasti ļauj lejupielādēt daudzas maksas lietotnes par brīvu”. Ja jau nevienam netraucē, bišķi jau pazagt var.

Daudzi no mums ir uzauguši ar pirātisko Windows un Office, ar pirātisko kabeļtelevīziju, ar nelegālajiem mūzikas ierakstiem, kopējuši CD un kastes, nomājuši VHS kasetes nelegālajās video nomās, staigājuši pirātiskajās adibas botās, un Ritas treniņtērpos. Arī tagad cilvēki turpina pirkt feikās Reyban saulenes, Versačes kreklus un kačāt torentus.
Kas tevi pārsteidz mobilo aplikāciju lietošanas paradumos?

Pasaki godīgi, vai mājas ballītē atskaņojot mūziku, vai klausoties radio vienā mašīnā ar ne savas mājsaimniecības cilvēku tu pērc mūzikas atskaņošanas licenci no AKKA/LAA? Ja nē, tad turpini zagt un nemāci citus kā dzīvot! :)

Kopš kura laika privātā pasākumā/auto mūzikas atskaņošanai jāpērk licence?

Tehniski var, bet nevajag :)

viena raksta autora viedoklis neatspoguļo visa bloga viedokli.

BET tagad godīgi — bērnībā esi paņēmis bez atļaujas jeb, pieaugušo valodā runājot, nozadzis konfekti vai cepumu? cik reizes esi melojis, ka neesi darījis lietas, kuras nodarījušas materiālu vai morālu kaitējumu? bišķi jau varēja, vai ne, liekulīgais morālista kundziņ?

Tā kā neesmu ne skolnieks, kuram vienīgā ierīce ir telefons un nav datora, un ne tehnoloģiju guru vai biznesmenis, kas visu dienu ir kājās un acis telefonā, nekad nav bijusi nepieciešamība pirk kādu aplikāciju appstorā vai vēl trakāk kaut ko mainīt (jailbreak) jau tā ļoti ērtajā operētājsistēmā. Un ja man kaut ko ievajadzētos nopirkt, tad protams es samaksātu nevis liktu jailbreak, lai ieekonomētu 5€.
Uz Maca gan esmu nopircis dažas applikācijas, lai ērtāk strādātu

Sen laikam neesi bijis appstorā. Tagad visam ir mēneša maksas.
Bet, jā, piekrītu jailbreak šķiet tik ļoti 2012. gads.. kādreiz tas bija vairāk domāts, lai iphone iegūtu pašsaprotamas android funkcijas, bet tagad, kad abas OS ir tik līdzīgas redzu to tikai kā sportiņu hakeriem un entuziastiem.

Man šķiet, ka  jailbreak bija aktuāls līdz brīdim, kad telefoni tika piesaistīti konkrētam operatoram un tas bija vienīgais veids, kā lietot no USA atvestu Iphone.

jailbreaks neatlokoja fones piesaisti operatoram. tā ir pilnīgi cita sfēra.

Bet vai tad jailbreak palīdz pret applikācijām, kurām ir ikmēneša maksa? Vai tad var lietot to pašu spotify nemaksājot ikmēneša maksu (nerunāju par bezmaksas reklāmu versiju) vai to pašu netflix, it īpaši, ja papildus to izmanto datorā vai televizorā?
Visas standarta populārās aplikācijas ir bezmaksas. Es varbūt kaut ko esmu palaidis garām un neizmantoju, kaut ko svarīgu…

īstenībā ar jailbreak var atslēgt dažas maksas spotify funkcijas, bet atkal cita lieta – cik ērtāk to ir darīt tā vietā, lai samaksātu tos pāris eirīšus?

Apstorē ir būts. Nācās secināt ka ābolfonu lietotājus pelnīti sauc par aitām. Tur viss ir par maksu un ļoti lielu maksu.

Tā vietā lai muldētu, nosauc kaut vienu svarīgu appu, ko lielākai daļai cilvēku vajag un maksā naudu un tajā pat laikā tā ir bezmaksas uz android?
Uz dotu brīdi izskatās, ka vienīgais aita te esi tu, kas runā kaut kādas mulķības.

Konkrēti nosauc, kas apstorā ir par maksu, bet googleplay bez maksas?
Ko var dirst?
Tik pat labi es varētu teikt, ka geimeri ir aitas kuras dzīvo virtuālajā pasaulītē, jo reālajā dzīvē viņi neko nav spējīgi izdarīt! Aizej noperc savai gaming kastei jaunas gaismiņas malaci…

ak tu nabadziņ, ĻOTI liela maksa tev noteikti ir 3 eiro. Sēdi uz sava hujaveja un nelieto to, ko nevari atļauties.

Ar nodžeilotu ipadu var bezmaksas lejupielādēt un skatīties lielāko daļu Latvijas žurnālu

Reklāma
Reklāma
Reklāma