Reklāma

Speedtest ierindo Latviju 33. un 65. vietā interneta ātrumos

Jaunākie raksti

HP OMEN 15 spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

Man saņemt palietošanai HP OMEN datoru bija vismaz pāris gadu sens sapnis. Kādā pasākumā dzirdēju, ka vietējie Latvijas strīmerzēni...

“Telegram” ļaus ieplānot balss čatus

Izskatās, ka pēdējā pusgada laikā saziņas lietotne "Telegram" ļoti cenšas uzfrišināt savu audio komunikācijas piedāvājumu. Pērnā gada decembra beigās...

Masks savulaik centies nolīgt tagadējo “Volkswagen” vadītāju Dīzu

Herberts Dīzs ir cilvēks, kura vadībā "Volkswagen" koncerns platiem soļiem dodas elektroauto virzienā. Tagad parādījusies informācija, ka vēl 2015....

“DJI” gatavojas iesaistīties autonomās braukšanas tehnoloģiju izstrādē

"DJI" pazīstam kā uzņēmumu, kas ražo dronus, taču uzņēmums, acīmredzot, plāno paplašināt savu darbības sfēru - "DJI" gatavojas piegādāt...

Pirmais uz MEB platformas bāzētais “Ford” būs izmēros mazs krosovers

"Ford" elektrifikācijas plāns Eiropā ietver vēlmi izmantot "Volkswagen" izstrādāto MEB platformu elektriskajām mašīnām. Plānots, ka pirmais "Ford" uz šīs...

Speedtest Global Index ierindo Latviju 33. vietā mājas interneta ātruma mērījumos un 65. vietā pasaulē mobilā interneta ātrumos.

Kopš 2019. gada nogales un 2020. gada sākuma nekas diži nav mainījies. Tobrīd Latvija Ookla Global Speed Test Index bija ierindojusies 56. vietā (mobilais internets) un arī 21. vietā (fiksētais interneta pieslēgums). Pirms gada pasaules vidējajie datu pārraides ātrumi bija 30.02 Mbps lejupielādei un 11.59 Mbps augšupielādei mobilajam internetam.

Tā mēs izskatāmies šī gada sākumā

Uz pārējās pasaules fona mēs neizskatāmies slikti, man pat ir sajūta, ka mobilā interneta ātrumā mums ir piešķirta negaidīti zema vieta. Kāpēc? Jo vismaz es dodos uz speedtest.net vietni gandrīz tikai tad, kad kaut kas nav labi ar internetu, lai pārbaudītu, kas tad tieši notiek.

Nekas! Atnāks pie mums 5G, tad mēs viņiem parādīsim!

Vidējie dati par pasauli

Lai nedaudz uzlabotu situāciju, devos ar viedtālruni (OnePlus 8T) veikt vairākus mērījumus rīta agrumā, un biju nedaudz vīlies augšupielādes ātrumos. Nebiju gaidījis, ka augšupielāde LMT tīklā būs tik zema. Protams, manus datus nevar ņemt par pilnu, jo tie iegūti īsā laika periodā atrodoties vienā vietā.

Šādi uzvedas LMT internets agrā ceturtdienas rītā trīs soļus ārpus Rīgas

Par fiksēto internetu nekādus pārsteigumus nesaskatu. Patīkami, ka lejupielādei un augšupielādei ir simetriski rādītāji.

Protams, jāņem vērā, ka šo interneta pieslēgumu ātruma topu pamatīgi ietekmē darbs no mājām. Vismaz es jūtu, ka pēdējo mēnešu laikā mans fiksētā interneta pakalpojumu sniedzējs spējis uzlabot pieslēguma stabilitāti, nav vairs tā, ka darba dienas sākumā interneta ātrums nogāžas uz pusi un atjaunojas tikai pēc deviņiem vakarā.

Kuri ir ātrākie viedtālruņi Latvijas mobilo sakaru operatoru tīklos?

Bet ko iesākt, ja nevēlies pirkt dārgākos flagmaņus, bet vēl arvien baudīt gana strauju mobilo datu pārraidi?

Snapdragon X55 5G modems nāk kopā ar Snapdragon 865, te nekādi dižie ietaupījumi nesanāks. Te varētu meklēt pēc OnePlus 8 sēriju, Xiaomi Mi 10 5G un Mi 10 Pro 5G, LG V60 ThinQ 5G u.c. Snapdragon 765G nometnē ir OnePlus Nord, Redmi K30 5G, Nokia 8.3 5G, LG Velvet u.c.

AvotsOokla
Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Ko dod ātrums, ja internets ir nestabils?

Robbbb

Neko. Loti labi atceros Lattelecom dsl. Dazreiz virs 10mbps dazreiz 5mbps dazreiz pat 2 Vai retos gadijumos vispar pazud.
Par cik dzivoju ciema, nezinu, nestridos ka pilsetas ir daudz stabilaks.

Aigars Axx

Pie jums ciemā garumzīmes nelieto?

Einis

Kādas problēmas ar DSL? Man mājās ir. 10 MB garantēts visu laiku. Nekad nenokrīt. 4 MB apēd TV un paliek stabils 6. Un pīķa stundās (no 17 – 22) ir ātrāks kā LMT un TELE2 4G.

Tā kā ciemiem, piepilsētas daļām optiskos nevelk, tad mājas DSL vēl ilgi čakarēs kopējo statistiku.

REALAIS

Un mibulā interneta ātrums ir atkarīgs 90% no operatoriem un viņu vēlmes uzturēt lielus pieejamos ātrumus.

Krotow

Stabules interneta ātrumu vairāk nosaka klientu skaits apkārt. Ciematos un nekurienes vidū tas objektīvi būs lēns. Jo oduciemiem papildus bāzes stacijas par skaistām acīm mobilie operatori neliks.

Skābene

Nevajag odu ciemu, paņem to pašu Jūrmalu! Kauguros ar netu viss labi, pabrauc uz Asaru, Mellužu pusi un pat LMT zona pazūd sarunas laikā, tad cik stabils tur ir internets!? Tad vēl operatori visus aģitē lietot viņu mobilo televīziju, bet vai operatori ir veikuši klientu apmierinātības aptaujas par savas televīzijas kvalitāti? Vai netiek pārslogoti esoši torņi? Varu saderēt, ka katram otrajam bilde raustās.

KKTK

Laikam mātes firmas investīcijas nedod, ja tu tikai soli abonektu skaitu. Bet kad abonentu skaits tovojas sūdzību skaitam, tad kaut ko atmet situācijas uzlabošanai.

Krotow

Mobilā interneta galīgi ātrums nepārsteidz. Šaubos vai mums pat pilsētās ir tik daudz mobilo bāzes staciju kā lielajās Rietumeiropas vai Ķīnas pilsētās.

Mario

Es izmantoju test.lmt.lv, tas pats jau ir tikai bez reklāmām

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: