Web Analytics
More
  Reklāma

  Irānas valdība nobloķējusi saziņas lietotni “Signal”

  Jaunākie raksti

  Pēc “WhatsApp” paziņojuma par jaunajiem privātuma nosacījumiem saziņas lietotne “Signal” piedzīvojusi ievērojamu popularitātes pieaugumu un tās lietotāju skaits divkāršojies. Uz privātumu un datu drošību fokusētā lietotne guvusi ievērību no daudzu valstu varas turētājiem un nu nonākusi arī Irānas valdības regulatoru redzeslokā. Izskatās, ka tiem šī lietotne ne visai – “Signal” šajā valstī bloķēta, iedzīvotājiem pilnībā liedzot piekļuvi tai.

  Arābu mediju kompānija “Al Jazeera” informē, ka “Signal” lietotāji Irānā nedēļas sākumā ziņojuši par grūtībām izveidot savienojumu ar šo lietotni. Pašreiz izskatās, ka valsts varas iestādes neko par to nav komentējušas. Vienlaikus tiek apgalvots, ka valdības darba grupa ir pārtraukusi “Signal” darbību Irānā. Būtiski, ka mēneša sākumā komiteja norādīja, ka lietotne ir jāklasificē kā “noziedzīga satura glabātājs” un jānoņem no lietotņu veikaliem valstī.

  “Signal” savu viedokli par notikušo pauda “Twitter”, norādot, ka mēģina situāciju vērst sev par labu un tikt galā ar Irānas valdības cenzūru. Tālāk sekoja piebilde, ka arī Irānas iedzīvotāji ir pelnījuši privātumu, un “Signal” nepadosies. Atliek tikai sekot līdzi, kā šis viss beigsies un kurš šajā cīņā uzvarēs – Irānas valdība vai “Signal”.

  AvotsGizmodo
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  wils
  28.01.2021 21:57

  Izrādās Eiropas Komisija jau pirms gada, tiešsaites publiskai komunikācijai, darbiniekiem rekomendējusi Signal – https://www.politico.eu/article/eu-commission-to-staff-switch-to-signal-messaging-app/

  KKTK
  29.01.2021 16:09

  Vai šis ir pierādījums, tam, ka feisbuks wacapa ziņas nodod jebkurai valdībai? Vai Irāna pirms tam dzīvoja uz SMS, kas protams, ka ir redzams pleintekstā…

  Last edited 3 years ago by KKTK
  Krotow
  29.01.2021 18:48
  Reply to  KKTK

  Irānai ir sava specifika. Viens ir “ārējie ienaidnieki” (zināmais gadījums ar printeri urāna bagātinātavā). Otrs – iekšējie disidenti, kurus vieglāk izlasīt plaintekstā.

  Reklāma