web analytics

Zinātnieki izstrādā miega izsekotāju, kas manipulē ar cilvēku sapņiem

Jaunākie raksti

Atvērta reģistrēšanās jau trešajai “Deep Tech Atelier” konferencei

No trešdienas, 24. februāra, ir oficiāli atvērta reģistrācija jau trešajai “Deep Tech Atelier” konferencei, kas šogad būs veltīta kosmosa,...

Esi mazais, bet apkalpo kā lielais – risinājumi mazajiem uzņēmējiem ērtiem un vienkāršiem norēķiniem ar klientu

Digitālā transformācija norēķinu jomā pēdējos gados bijusi pietiekošo strauja, lai, dodoties uz veikalu, mēs varētu aizmirst par sīknaudas un...

Noplūduši video ar potenciālajām Samsung radītajām papildinātās realitātes brillēm

Sociālajā tīklā Twitter kāds lietotājs dalījies ar diviem neoficiāliem video, kuri, iespējams, potenciāli parāda jaunos Samsung produktus - papildinātās...

Jaunā “Mercedes” C-klase būs pieejama tikai ar četrcilindru motoriem

"Mercedes" iepazīstinājis ar jauno C-klases modeli, kura uzdevums būs kārtējoreiz mēģināt pārspēt šīs klases līderi "BMW 3. sēriju". Vizuāli mašīna...

Citadeles klientu apkalpošanas serviss jau sesto reizi atzīts par labāko Latvijā

Citadeles klienti visā Baltijā saņem vienu no labākajām apkalpošanas pieredzēm, un Latvijā Citadele jau sesto reizi ierindota pirmajā vietā...Ar visai interesantu pētījumu nākuši klajā pārstāvji no zinātnieku aprindām, apgalvojot, ka spēj manipulēt ar gulētāju sapņiem, liekot viņiem iztēloties noteiktas tēmas. To panākuši bieži vien Kursors.lv pieminētie Masačūsetsas Tehnoloģiju insitūta (MIT) pētnieki, izmantojot mērķtiecīgu sapņu inkubācijas tehniku.

Šāda tehnika izmantota agrīnas miega stadijas jeb hipnagogijas laikā, lai apzināti kontrolētu, par ko gulētājs sapņos. Hipnagogija ir stāvoklis, kad gulētājs apzinās, ka sapņo, un šajā laikā vēl spēj sadzirdēt apkārtējās vides skaņas. Tāpēc zinātnieki pētījuma ietvaros izveidoja dažādus audio materiālus, kas vēsta, piemēram: “atcerieties domāt par koku” vai “prātā pārcilājiet savas dienas spilgtākās domas”, – ko atskaņoja tad, kad pētījuma dalībnieks bija iegājis hipnagogijas fāzē.

Pētījumā arī tika izmantots miega izsekotājs “Dormio“, kas ievāca dažādas norādes par to, ka lietotājs iegājis hipnagogijas fāzē. Tās ir, piemēram, izmaiņas sirds ritmā, pirkstu kustība un citas pazīmes. Kad tas viss tika piefiksēts, gulētājam atskaņoja audio ar aicinājumu domāt par koku.

Saskaņā ar pētījumu vairāk nekā divas trešdaļas tā dalībnieku norādīja, ka redzējuši sapņus, kas saistīti ar atskaņoto jeb koku. Tomēr interesanti tas, ka dažādi gulētāji redzējuši atšķirīgus sapņus. Piemēram, viens pētījuma dalībnieks sapņojis par sekošanu koka saknēm, cits sapnī redzējis koku no bērnības, vēl kāds – auto koka formā.

Lai arī pētījums šķiet interesants, tomēr vēl nav īsti skaidrs, kā manipulācijas ar sapņiem varētu palīdzēt pašam cilvēkam.

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

“kā manipulācijas ar sapņiem varētu palīdzēt”

Karloss Kastaņeda ir nedaudz pastāstījis ;)

digitalk

viņš aprakstīja daiļliteratūras formā tolteku pēcteču indiāņu šamanisma prakses apreibinoties ar meskalīnu no peijota kaktusiem. viena no tām (galvenā?) bija narkotisko sapņu apzināta vadība. diezgan interesanti lasāmgabali.

Jurčiks

Vai sapņos viņi reklāmas rādīs?

Krotow

Kurš vēl atceras reklāmas sapņos no Futuramas? Būs arī dzīvē, neuztraucies.

Lauris

Baisi ja to pagriezīs sliktā virzienā un baidīs cilvēkus!Šausmas

Ivo

Gaidam ar nepacietību xHamster Dream Manager.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: