Apple 15. septembra produktu prezentācijas otrajā daļā tika parādīts atjaunots klasiskais iPad un iPad Air, kas sekoja jaunajiem Apple Watch Series 6 viedpulksteņiem.
Apple iPad 8

Pirms 10 gadiem Stīvs Džobss pasauli iepazīstināja ar revolucionāru produktu, kuram bija vienkārši liels skārienjutīgs ekrāns, tādējādi radot pavisam jaunu produktu līniju – planšetdatorus, kuru klasiskais priekštecis sasniedzis jau savu astoto paaudzi, un kopumā pārdoti jau 500 miljonu iPad.
Šis ir vislētākais no Apple piedāvātajiem planšetdatoriem, kurš patiešām paredzēts masām. Šajā reizē tas ir saņēmis A12 Bionic procesoru, kas ļāvis uzlabot veiktspēju par 40%, salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi. Ekrāna izmērs ir palicis klasiskais ar 10,2 collu diagonāli un 2160 x 1620 pikseļu izšķirtspēju. Tāpat būs iespējams izmantot pirmās paaudzes Apple Pencil, kas kopā ar iPadOS 14 operētājsistēmu planšetdatoru lietošanu vēl vairāk pietuvinās ikdienas datoru lietošanai. Taču lielākas izmaiņas parastais iPad 8 nav saņēmis, jo arī izskats ir palicis tieši tāds pats.
Pārējā specifikācija gan nav īpaši mainījusies un ir atbilstoša 369,40 EUR cenas līmenim.
Jaunais Apple iPad Air

Šīs viennozīmīgi ir lielākais un patīkamākais pārsteigums, ko Apple prezentēja šajā salīdzinoši īsajā prezentācija, jo kamēr Apple Watch principā ieguvis pavisam mazus standarta uzlabojumus un iPad 8 saņēmis jaunu procesoru, tikmēr Apple iPad Air ir ieguvis daļējas vizuālas izmaiņas.
Vienas no tām ir TouchID atbalsts, kas būs iebūvēts planšetdatora ieslēgšanas pogā augšējā labajā stūrī, par ko tika baumots iepriekš. Apple norāda, ka tas būs tikpat drošs risinājums, kādi tie ir bijuši iepriekš, un ar TouchID varēs gan apstiprināt pirkumus, gan vienkārši atslēgt savu iPad Air.
Viens no lielākajiem un jaudīgākajiem uzlabojumiem ir A14 Bionic 5 nm procesors, kas pavērs pavisam jaunu ātrdarbības slieksni šim planšetdatora modelim. Tas ļaus itin viegli apstrādāt 4K izšķirtspējas video, spēlēt dažāda veida spēles, izmantot dīdžejiem paredzētas lietotnes un vēl un vēl, saglabājot arī efektīvu baterijas darbību. Jaudīgais A14 ir aprīkots ar 11,8 miljardiem tranzistoru, kā arī skaitļošanas jauda ir 11 triljoni operāciju sekundē, ko nodrošina 16 kodolu Neural Engine čips. Pats A14 būs seškodolu procesors, ar 40% ātrdarbības uzlabojumiem, kā arī 30% ātrāku grafisko apstrādi, salīdzinot ar priekšgājēju.
Tāpat iPad Air beidzot saņems USB-C pieslēgvietu, ļaujot ērti pārvietot datus, piemēram, no fotokameras un citām ierīcēm. Tātad arī šis modelis tuvojas iPad Pro līnijai, kļūstot par visai nopietnu ikdienas darbarīku. To apliecina arī saderība ar speciālo iPad Pro pieliekamo klaviatūru.
Displeja izmērs paliks jau ierasto 10,9 collu izmērā ar 2360 x 1640 pikseļu izšķirtspēju, kam būs pieejama Apple True Tone ekrāna krāsu iespēja, kā arī speciālais pretspīduma pārklājums. Ekrāns klās gandrīz visu planšetdatora virsmu. iPad Air būs pieejams piecās krāsās, no kurām košākās būs zaļā un debesu zilā krāsa, papildinot ierasto toņu gammu. Uzlabota tiks arī aizmugurējā kamera, saņemot 12 MP izšķirtspējas kameru un 4K video uzņemšanas iespējas, kamēr priekšējā būs 7 MP kamera, ļaujot veikt HD kvalitātes videozvanus.
Šī modeļa cena būs sākot no 632,60 EUR, un, ja kādam rodas jautājums, kāpēc cenas šobrīd nav tik apaļas, kā ierasts, tad Vācijas tirgus gadījumā tas ir saistīts ar samazināto PVN likmi koronavīrusa laikā.
Klasiskais iPad būs pieejams jau sākot no šīs nedēļas, bet jaunais iPad Air oktobrī. Reizē ar planšetdatoriem iznāks arī oficiālā iPadOS 14 versija.
11 thriljoni – skolā sen gāju un tagad pat nesaprotu vai te kļūda vai kāds Apple mārketinga triks un abnormāli man nesaprotami daudz operāciju sekundē spējīgs jaunais air izskaitļot..
Nesaprotu to fanošanu par USB-C. No dizaina viedokļa, ne parametru lightning bija cita klase tāpat kā MagSafe. USB-C ir solis atpakaļ. Gan datoros, gan telefonos. No ergonomikas viedokļa USB-C ir coaxial power konektors. thats it! Sū! Apple bija solis uz priekšu.
usb-c ir foršs tas, ka der gandrīz visam iespējamam gan telefoniem, gan datoru uzlādei, gan monitoriem, gan visām pelēm, klaviatūrām utt. un varbūt cilvēce kādu dienu nonāks pie viena standarta.
No ergonomiskā viedokļa jā, lightning ir pārāks par usb-c jo ir mazāks un labāk turās.
Bet nu neveidos tev apple tagad lightning2, lai izveidotu vēl lielāku bardaku tirgū.
Protams, ka neveidos. Gan jau kaut kas pēc USB-C nāks Tu domu saprati, atšķirībā no mīnusu licējiem. Tie tik pat arhaiski kā USB-B.
Paši lasījāt, ko esat sarakstījuši?
Laikam sākoties jaunajam mācību gadam rakstīšana uzticēta kādam otrgadniekam. Nereāli daudz kļūdu 🍄
Bet 1. tātad pabeigta, droši var ar ctrl+enter atzīmēt un labošu.
desmit gadi un joprojām nav latviešu valodas atbalsta
tas ir spļāviens sejā
Ko tas mainītu? Vai paplašinātu potenciālo pircēju loku Latvijā?
liekas ka nepaplašinātu
varbūt tikai vairotu cieņu ka mēs vairs neesam psrs sastāvā
Apple oficiālā lapa jau ir latviski, tā kā tik traki nav. Man tas jau liekas cienīgi. Es, personīgi, vēlētos kādu plašāku pakalpojumu klāstu izmēģināt, piemēram, ECG Apple Watch iespēju.
Man ir regulāras tikšanās ar glāžšķūņu rūķīšiem par ķieģeļu ražošanu, ja nav latviešu burti, tad nevaru izmantot biznesam!
Kādā ziņā nav latviešu burti? Teksta ievade ir latviešu valodā, kāda ir Tava situācija?