web analytics

Īss ieskats iOS 14 Beta uz iPhone

Jaunākie raksti

Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot latviešu valodu

Turpinot attīstīt mākslīgā intelekta iespējas runas un valodas apstrādē, kompānija Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot tam virkni Eiropas...

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Atlikto testu dēļ “Virgin Galactic” kosmosa tūrismu varētu uzsākt vien 2022. gada sākumā

Izskatās, ka kosmosa kompānijai "Virgin Galactic" ar gatavošanos kosmosa tūrisma uzsākšanai pagalam neveicas. Jau decembrī, kad motora aizdedzes kļūmes...

Nedaudz pašpikojot no pasaules tehnoloģiju viedokļu līderiem, kā arī pamēģinot ko jaunu Kursora saturā, es lejupielādēju jaunāko iOS 14 Beta versiju iPhone telefonam, lai jau pirms oficiālās izlaišanas apskatītu jaunās iespējas.

Kā tikt pie Apple Beta operētājsistēmas?

Oficiālā veidā būtu jāreģistrējas Apple Developers programmā un jāsamaksā 99 USD gada maksa, un izskatās, ka šeit nav eiro ekvivalents, taču kas meklē, tas atrod iespēju legāli nelegālā veidā iegūt šo Beta versiju, pateicoties mājaslapai Beta Profiles (lai lejupielādētu failu, atveriet lapu no iPhone). Protams, pats nesu atbildību par to, ka šis var pilnībā sabojāt manu telefonu, bet tā kā Beta Profiles diezgan oficiālā veidā tiek klāt šai versijai, es tomēr tai uzticos un līdz šim viss izskatās ir “legit”.

Tā četru nedēļu laikā jau esmu ticis pie Beta 3 versijas (raksts tapis 24.07.20.), kuru lejupielāde beigās aizņem vairāk laika nekā pati instalēšana. Viss noritēja bez aizķeršanās, un mans telefons joprojām strādā tīri labi. Tāpat gan Beta 2, gan Beta 3 versijas jau bija pieejams Settings-General-Software Update sadaļā.

“Grandiozie” logrīki

Man pašam logrīki (angliski widgets) WWDC20 laikā uzrunāja, jo likās patīkama iespēja tos iepīt ikdienas lietošanā uz sākuma ekrāna, taču realitātē daļa no tiem jau bija pieejami iOS 13, kad ekrānā nonācām kreisajā logā, līdz ar to šis pat ir vairāk kā papildinājums un uzlabojums.

Gandrīz visiem logrīkiem ir pieejami 3 izmēri, kuri ir 2×2, 4×2 un 4×4 ikonu izmērs, bet tas dažām iespējams var atškirties. Lielākais jaunums ir tas, ka šos logus beidzot ir iespējams ielikt gan sākuma ekrānos, gan citos, ne tikai šajā kreisajā. Protams, uz tiem iespējams uzspiest un iegūt papildus informāciju, ikdienā ērti pārskatāms man likās kalendārs un ziņojums par savienoto ierīču baterijām, taču tas patiešām katram pēc savas gaumes.

Logrīkus iespējams likt vienu uz otra, veidojot mainīgo skatu, bet vienā un tajā pašā, piemēram, 4×2 logā. Šis jau sāka palikt vairāk ikdienā izmantojams, jo godīgi sakot pirmajā nedēļā es vēl nedaudz paspēlējos ar to visu, bet otrajā jau vairs baigi ne. Šis Smart Stack ir spējīgs analizēt lietotāja paradumus, lai attiecīgajā dienas posmā attēlotu nepieciešamo “vidžetu”.

Šeit gan gribas piebilst, ka tas ir atkarīgs no tā, kā šo iespēju izmanto un pielāgo, ja ikdienā telefons patiešām tiek lietots ļoti bieži un daudz, tad iespējas varētu būt ļoti noderīgas. Jāpiezīmē, ka Beta versijā ļoti “lago” laikapstākļi, kuri rāda gan Cupertino (Apple mājvieta) laikapstākļus, gan kādā momentā to, ko man reāli vajag, bet principā vienmēr ir jāatver Weather lietotne. Izskatās, ka Beta 3 jau tas sāk izzust un uzlaboties.

Lietotņu izkārtojums App Library

Es sevi dēvētu par klasisku iPhone lietotāju, tāpēc tā teikt pakļaujos Apple politikai un piedāvātajām iespējām, kā arī šim ierastajam haosam izveidot ļoti daudz logus, kuros salikt lietotnes, no kurām dažas visdrīzāk neesmu nekad izmantojis. Tāpēc jaunā App Library iespēja un izkārtojums man pašam ir lielākais jaunums, pie kura uzreiz nevarēju pierast.

Šī iespēja sniedz iOS 14 pašai sadalīt lietotnes vienā logā un pēc saistītajām jomām, līdz ar to vispopulārākas, protams, piedāvājot pirmās, kā arī atstājot atsevišķu logu tām lietotnēm, kuras izmanto ikdienā. Pati sadalīšana pa grupām ir diezgan precīza, izveidojot sporta sekciju, sociālo tīklu mapi, izklaidi un citas, bet pirmajos mirkļos nebija īsti saprotams kā no mapēm palaist lietotni vai tikt klāt tām, kuras ikdienā nelieto, bet ir pienākusi tā liktenīgā reize.

Tad nu šeit ir jāpiešaujas, jo lielākie kvadrāti ļaus lietotni ieslēgt uzreiz, bet nospiežot uz mazajiem, tiks atvērts plašāks saraksts no kura izvēlēties, tāpat pirmajā acu uzmetienā nemaz nav skaidrs, kas tieši atrodas zem katras sekcijas. Taču ekrānu ritinot no augšas uz leju atvērsies alfabētiskais saraksts, kas arī ļauj ērti atrast nepieciešamo, to gan ir iespējams darīt, ja jebkurā ekrānā pavelk no augšas uz leju un sāk rakstīt nepieciešamo.

Speciālās App Library mapes gan nav iespējams manuāli pielāgot, un jābalstās uz iOS piedāvāto algoritmu.

Vairākuzdevumu iespēja un picture-in-picture režīms

Gandrīz izkrita šī iespēja, jo to tik daudzi gaida un Android jau tā ir pieejama vairākus gadus, tad beidzot lietojot iPhone kaut kur ekrāna stūrī varēs skatīties maza izmēra video un paralēli darīt citas lietas. Angliski to sauc par picture-in-picture iespēju, kad principā man ir redzami divi dažādi ekrāni.

Apple nebūtu Apple, ja to būtu tik viegli palaist ar visiem video, taču vismaz šobrīd iespēja nav pieejama YouTube lietotnei, un tas jau samazina tās reālo pielietojumu. Vienīgais veids kā palaist YouTube picture-in-picture ir lietotojot mobilo Chrome versiju, dodoties uz mājaslapu un tad skatoties video pilnekrāna režīmā parādīsies šī iespēja. Taču video pēc tā apstāšanās uzreiz pazudīs. Viens no ērtākajiem šīs iespējas pielietojumiem noteikti būs Facetime videozvanam.

Savā piemērā es skatos Vimeo video Safari pārlūkā, un šajā gadījumā video var ieslēgt speciālajā izskatā speciāli neieslēdzot video pilnekrānu, tāpat pēc tā beigās tas ir redzams uz ekrāna. Jāatzīmē, ka mēģinot ar Safari atvērt YouTube, tas uzreiz atver lietotni, kurai nav pieejama šī iespēja.

Video ir iespējams paslēpt tā, ka to nevar redzēt, bet tikai skan skaņa, kas gan sniedz papildus funkcionālitāti. Ekrāna maliņā parādīsies speciāli bultiņa, ar kuras palīdzību to varēs atkal ievilkt mūsu redzes lokā.

Ienākošo zvanu paziņojums

Arī šis varētu būt viens no lielākajiem jaunumiem, jo brīdī, kad lietojiet telefonu, ienākošā zvana paziņojums vairs neaizņems visu ekrānu, bet gan augšējā ekrāna daļā parādīsies kontakta informācija un iespēja pieņemt vai atcelt zvanu. Tas gan attiecas tieši uz to brīdi, kad telefons jau ir atbloķēts, citādi viss kā parasti, un zvanītāja informācija būs pa visu ekrānu.

Tādas pat izmaiņas saņēmis arī jaunākais iPadOS, ļaujot veikt ērtāku ierīces lietošanu, šis principā ir mazs sīkums, kurš Apple gadījumā tiek pasniegts kā kaut kas grandiozs. Mazais logs saglabājas arī brīdī, kad zvans jau beidzas un ir vēlme to noslēgt, tā kā joprojām redzams tas ekrāns/lietotne, kura tika lietota pirms zvana.

Galeriju uzlabojumi

Apple arvien vairāk cenšas uzlabot drošību, tāpēc jau pirmajās dienās pēc iOS 14 Beta versijas iznākšanas atklājās tas, ka, piemēram, TikTok, LinkedIn un Reddit lietotnes patiesībā novēro lietotāja telefona darbības, pat ja tam nav nekāda sakara ar to lietošanu. Jaunā operētājsistēma, piemēram, piedāvā iespēju regulēt, tieši kādiem attēliem no fotogalerijas lietotnes varēs piekļūt. Var atļaut pilno pieeju, kā ierasts, bet tāpat ir iespējams precīzi norādīt tikai noteiktas bildes.

Papildus tam foto galeriju lietotne ieguvusi nelielu atsvaidzinājumu tīri vizuāli, principā skatoties standarta skatā, vairs nav apmales, bet tikai bildes pa visu ekrānu. Tāpat pietuvinot un attālinot bildes, mainīsies arī datumi, kad tās uzņemtas, tādējādi ļaujot pārvaldīt foto. Tā kā neesmu galeriju lietojis tik daudz, pieņemu, ka līdzīgas iespējas jau ir iOS 13.

Privātuma uzlabojumi

Tagad uz iPhone būs redzams, vai izmantojot kādu noteiktu lietotni, tā ir pieslēgusies mikrofonam un fotokamerai. Par to liecinās zaļš/oranžs punktiņš ekrāna labajā augšējā stūrī, kur parasti attēlo laiku. Tas iedegsies tad, kad lietotne attiecīgi izmantos papildus informācijas iegūšanas ierīci, piemēram, spēlējot Duolingo un veicot kādu runas komandu, es redzu, ka tagad tā ir pieslēgusies manam mikrofonam (zaļa krāsa) un ieraksta balsi (oranža krāsa).

Arī šis ir tāds mazs sīkums, bet vizuāli ērti uztverams un savā reizē var būt noderīgs, lai lieki netiktu nodota kāda personīga informācija, vai vienkārši lietotnes tai pieslēgtos patvaļīgi. Pēc oficiālās versijas nonākšanas pie lietotājiem, attiecīgajām lietotnēm būs jāprasa atļauja piekļuves informācijai par cilvēka darbībām internetā. Tāpat vēlreiz atzīmēju, ka iOS 14 pārbauda, kādu informāciju lietotnes izmanto telefonā.

Un vēl…

Message lietotne ir saņēmusi uzlabojumus tieši grupas čatu saziņai, kas principā tagad ļauj darboties līdzīgi kā WhatsApp, atbildot noteiktam cilvēkam, izmantot dažādas emocijzīmes, nosaukt čatus, lai tos vieglāk atrast, tāpat no čata var uzsākt privātu sarunu ar citu cilvēku, Tas viss jau kā standarta saziņas lietotnēs, tā kā domāju, ka Latvijā iMessage iespējas netiek izmantotas tādos apjomos, kā piemēram, ASV, tad nav vajadzības pētīt dziļāk.

Jaunievedums ir dažādu emocijzīmju meklēšanas iespēja, kura gan strādāja ļoti slikti, atļaušos teikt pat tik kritiski, jo pēc atslēgvārdiem īsti nekas netika atrast. Personīgi neredzu lielu nozīmi, jo ikdienas smaidiņi vienmēr ir pa rokai vai tajās retajās reizēs varēs arī paslidināt ekrānu, lai atrastu nepieciešamo. Varbūt es vienkārši nemācēju to pareizi lietot.

Arī balss asistents Siri esot palicis ātrāk un gudrāks, bet vizuāli svarīgāk ir tas, ka to izsaucot darbība vairs nenotiek pa visu ekrānu, bet gan tā apakšā parādās zilgans burbulis, ja to var tā nosaukt. Pēc tam ir iespējams teikt savu komandu un tiks uzsākta tās izpilde.

Siri tiek prasīts uzlikt modinātāju 7:00 no rīta

Mīnusi

Runājot tīri par darbību ar Beta versijas operētājsistēmu, tad manu ikdienu apgrūtināja Messenger lietnones izmantošana, jo vēloties pievienot foto no galerijas vai to uzņemt ar kameras palīdzību, bieži vien izslēdzās telefons. Tāpēc ja aktīvi izmantojiet šo saziņas kanālu, tad labāk neinstalējiet iOS 14 Beta. Kristaps gan norādīja, ka uz sava iPhone 8 Plus viņš šādu problēmu nenovēroja, manā gadījumā runa ir par iPhone 11 Pro.

Nezinu vai tas saistīts ar telefona palietošanas laiku vai tieši iOS 14 Beta, bet piefiksēju, ka diezgan strauji kritusies baterijas darbība, principā jau pat vairs ikdienas lietošanā nesasniedzot vakarpusi, kad nepieciešama uzlāde. Internetā klīst informācija, ka pie vainas varētu būt Music lietotne, kas fonā pārlieku tērē akumulatoru. Beta 3 versijā tā gan ieguvusi vizuālu atsvaidzinājumu.

Nobeigumā

Kopumā lietojot iOS 14 Beta jau vairākas nedēļas, lielas izmaiņas neesmu redzējis. Jāatzīmē, ka prezentācijas pēdējos gados noteikti ir jaudīgākas par reālo pieredzi, jo tā sajūsma burtiski ir vienu divas dienas. Tas arī viss, bet kopumā ar darbību esmu apmierināts. Protams, ir vēl kādi mazie sīkumi, bet šeit, ceru, ka apskatītas tās galvenās ikdienas lietas.

AvotsGizmodo

33 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
33 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
AT7

Man arī no pirmās dienas ir uzlikta iOS 14 beta. Ļoti patīk picture in picture un vidžeti diezgan noderīgi.
Mīnusu pagaidām ir daudz vairāk. Tās pašas problēmas ar bilžu pievienošanu messenger, problēmas pie pirmās betas ar rakstību- parādās tastatūra, bet neko ar viņu nevarēja darīt, nācās izslēgt aplikāciju un likt atpakaļ.
Nezinu, vai tas ir tikai man, bet ir milzīgas problēmas ar airpods, kuras nav labotas arī trešajā betā. Mūžīgi izlādējas un telefons rāda, ka ir savienotas, lai gan stāv kastītē. Toties, kad gribu lietot, savienojas 50% gadījumu.. Cerams, to drīz labos.

Tasesmues

Vienīgais no tā visa, kas man vajadzīgs, ir lai var uzlikt normālu pulksteņa/laikapstākļu vidžetu.
Protams, gribētos vēl lai var uzlikt, ne caur pakaļu, savu melodiju zvana signālam un modinātājam, bet to diezin vai sagaidīs.

0945

Modinātājs – uzstādījumi – skaņa – signāla melodija – izvēlēties no Mūzika ?

Tasesmues

Un zvanam? Android tas aizņem 10 sekundes un visu var izdarīt telefonā. iphone – lejupielādē uz pc, konvertē uz m4a, tad pārsauc uz m4r un tad itunes velk telefonā … murgs tīrakais.

Galileo

Tā nav jādara. Sagraiza vēlamo melodiju Quick Time Player un sasincē ar iPhone. Aptuveni 2 min darbs. Lai gan, ja ir PC nevis Mac tad nav ne jausmas.

Tasesmues

sagriests mp3 neparādās pie zvanu melodijām, bet pie mūzikas. triks ar mp3=>m4a => m4r strādā.

man ir pc. Telefons ir sievai, līdz ar to baigi neiespringstu. Bet vēl vairāk pārliecinos, ka iphone man visdrīzākajā laikā nebūs.

test

es ar telefonā esošo GarageBand to paveicu, skatoties jūtūbē pamācību, bet čakars, salīdzinot ar android ir vienkārši nenormāls + beigās tāpat ir sū… 30 sekunžu melodija, nevis visa dziesma

DBLr

Es laikam lohs esmu, bet neesmu sapratis, kā var atsevišķi regulēt modinātāja un zvana skaļumu. Ja aizmirsti vakarā nogriezt telefona skaļumu, tad no rīta skaļā modinātāja var sirdstrieku dabūt

Tasesmues

es nopirku sievai iphone, tāpēc varu teikt, ka nav ne jausmas. Izskatās, ka abi ir kopā … wtf

Guncixx

Kādreiz tas nebija iespējams, man liekas, bet pēc pēdējā update skatos, ka bedtime vismaz var regulēt skaļumu atsevišķi.

Andriewz

Jau daudzus gadus Izmantoju bedtime, tam var skaļumu atsevišķi uzstādīt (augšējā stūrī: option) un izvēlēties mierīgus skaņas signālus

Tasesmues

Bet tur nevar uzlikt savu modinātāja melodiju?

Ivars Dzerve

“Izdari caur pakaļu” liekas ir Apple lietotāja instrukcijas pamats. Paskatījos Youtube kā salikt ikonas tā, lai pēc mana prāta, ne pēc Apple…
Ir gan viena laba lieta arī, tā ir sejas atpazīšana, bet pārējais…
Nu neko, nauda iztērēta, tagad jādzīvo ar to brīnumu…

Jānis

Viena no stabilākajām ios beta versijām. Instalēju jau kopš pirmās dienas un visādā ziņā esmu apmierināts vienīgais akumulātora darbības ilgums varēja būt labāks, jācer, ka gala versijā problēmu ar šo nebūs.

iOS

Kāpēc bija jāizmanto “nelegāls” variants, ja ir publiskā beta versija, kas ir pieejama visiem bezmaksas?

Lauris

Tādēļ, ka sākumā ir pieejamas tikai developer betas, un tikai pēc laika public.

hilas
Enyoj

Nopietni? Taisi apskatus par dārgā gala ierīču OS un nemāki? Kursors Tev maksā par diletantismu? 🤔

Oskars

Kopsh iPhone X laikiem kretine shis UI nesmukums. Kamdelj, Apple? Faceplam.
https://youtu.be/3O8J2locx5o

20200728_051714.jpg
Oskars

Kaa tu doma, kapec nepatik? Tas izskatas tik drausmigi, tukshums. Ka to var nemanit. Jabut ir loti aklam, vai nu tiesham jamil loti Apple, ka tas ko visu vinji dara ir super. To tukshumu var aizstat ar ko. Nezinu ielikt ko citu vai pavirzit klaviaturu uz leju. Un tos abus ievietot klaviatura, ka papildus taustinjus. Ja joprojam grib atstat tukshumu, tad nu atdaliet ar liniju, un citu iekrasu, kas dara to mazak drausmigu, vai nemanamaku.

tvaaa

Kaut kur sen atpakaļ bija teikts, ka tas esot speciāli tiem telefoniem, kam vairs nav apakšā apmales, it kā lai ērtāk turēt rokā un rakstīt, bija pat salīdzinājums ar jaunajiem androīdiem arī bez apmales, bet teksta lauks bija zemāk, un līdz ar to rakstīt neērtāk. Katram savas ērtības, bet it’s [supposed to be] a feature not flaw

Janis Murnieks

firmwāres jau katram aparātam daudz maz savas – varēja jau tiem kam zods ir , noņemt to tukšumu :D

Rūdolfs Rancāns

Es ļoti gaidu, kad no kameras izvēlnes pazudīs square režīms. Vāāāārbūt tas bija aktuāli instagram pirmsākumos.. bet neviens dzīvs cilvēks pēdējo desmit gadu laikā to nav izmantojis. Nu vismaz dodiet iespēju atspējot režīmus pēc nepieciešamības vai mainīt to secību.

0940

kvadrāts ir labs ar to, ka viens lēmums mazāk – vertikāli, horizontāli….turi kā gribi, viss viens.

Krotow

Pilnīgas blēņas par kvardrāta režīma bezjēdzību. Tas ir pareizais režīms kādā fotografēt ūdens, elektrības utt. skaitītāju rādījumus sūtīšanai pakalpojuma sniedzējam.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: