Lai arī Apple jau pirms vairākiem mēnešiem izlaida savus jaunāko iPhone viedtālruņa modeļus, tikai tagad esam sagatavojuši iPhone 11 Pro apskatu. Kristaps laicīgi uz testu dabūja šo telefonu, nopūdelēja neuzspējot uzrakstīt savus iespaidus, bet vismaz savu kļūdu saprata un nopirka arī pats sev (pavecu) iPhone. Varbūt tagad viņš būs naskāks uz Apple produktu apskatu sagatavošanu. Šis ir mans pirmais nopietnais apskats Kursorā, tāpēc, lūdzu, nesitiet pa seju, ja kaut kur būšu nošāvis greizi. Mācos darot! :)

Apple pēc nosacīti ne tā labākā iznāciena 2018. gadā ar uzlaboto iPhone Xs versiju, spēja kaut kā vēl izglābties uz lētākās iPhone Xr versijas, taču nu kompānija atkal spējusi vismaz ieviest kādu sava šika un kvalitātes iezīmi. Pirmais, ko uzreiz atzīmēšu, būs kameras, jo konkurenti jau 2018. gadā un 2019. gadā mina uz kājām ar daudz pikseļiem un 3 un pat vairāk objektīvu kamerām, kā arī tik daudzināto ultraplatleņķa (Ultra Wide) kameru. Tad nu 2019. gadā iPhone dārgākā Pro versija tikusi aprīko ar 3 kvadrātā izvietotām kamerām, nesekojot citu ražotāju, piemēram, tās vienkārši izlikt vienā rindā (piemēram, Samsung Galaxy S10).

Var teikt, ka šoreiz Apple ir paveicis darbu savā līmenī, sagatavojot augstākās klases telefonu. Atzīmēšanas vērts būtu jaunā tipa stikla korpuss, kurš ir pilnībā veidots kā viena detaļa un tiek reklamēts kā stiprākais starp viedtelefoniem. Tāpat telefons ticis pie ietilpīgākas baterijas un uzlabotā ekrāna tehnoloģija ļāvusi pietiekami ievērojami palielināt baterijas ietilpību, kas telefonu lietojot ikdienas vajadzībām ļauj “izvilkt” gandrīz 2 dienas. Beidzot aifona Pro versija tikusi pie ātrā 18W lādētāja, kas ļauj uzlādēt 50% bateriju 30 minūtēs, bet arī tas jau kādu laiku iepriekš bijis pieejams konkurentiem un tie šajā ziņā ir priekšā Apple. Un arī šoreiz USB-C ports nav sagaidīts. Visas cerības uz 2020. gadu.

Apple iPhone 11 Pro tehniskie parametri

 • Operētājsistēma: Apple iOS 13
 • Ekrāns: Super Retina XDR OLED, 5.8 collas, 1125 x 2436, 458 ppi, HDR atbalsts, 3D Touch, True Tone krāsu pielāgojumu funkcija, Haptic Touch
 • Procesors: Apple A13 Bionic čipkopa, seškodolu 2.65 GHz procesors (2 Lightning + 4 Thunder kodoli), četrkodolu Apple GPU, astoņkodolu Neural Engine
 • RAM: 4 GB
 • Atmiņa: 64/256/512 GB iebūvētā atmiņa bez iespējas to palielināt
 • Savienojumi: Wi-Fi 802.11, a/ac/ax/b/g/n/n 5GHz, Bluetooth 5.0, Gigabit kategorijas LTE, NFC, 2 SIM (nano un eSIM), Apple U1 čips
 • Kameras: 3 galvenās kameras, 3 x 12 megapikseļi (platleņķa F/1.8 ar OIS, ultraplatleņķa F/2.4 ar 120 grādu skatu leņķi un telefoto F/2.0 ar OIS), autofokuss, HDR, 4K video ar 24/30/60 fps, portreta foto režīms ar 6 stiliem. 12 megapikseļu (F/2.2) priekšējā kamera
 • GPS: ar A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS
 • Izmēri un svars: 144 x 71.4 x 8,1 mm, 188 g
 • Akumulators: lietotāja nenomaināms Li-Ion 3046 mAh (Qi bezvadu uzlāde), 18W strāvas adapteris
 • Krāsas: Gold, Space Gray, Silver, Midnight Green
 • Cena: no 1169 eiro

Tas viss ir par kamerām

Uzreiz ķeršos pie vienas no svarīgākajām lietām. Apple atkal ir pierādījis sevi kā vienu no ekspertiem tieši telefona kameru jomā, jo iPhone flagmanis ticis pie 3 kamerām telefona aizmugurē, kuras izkārtotas trijstūra formā. Ir viena kamera priekš ikdienas kadru ķeršanas, kura nosaukta par – Wide Camera. Tālāk Seko Ultra Wide, kura sniedz iespēju iegūt pat līdz 120 grādu platu bildi un ir mūsdienu telefonu trends. Un trešā kamera ir Telephoto, kura paredzēta tieši lielāka palielinājuma bildēm, kas šobrīd iPhone sasniedz pat desmit reizes. Šīs platās bildes izskatās patiesi forši, skatoties ar ikdienas lietotāja acīm.

Ar iOS 13 ieviešanu ticis piestrādāts pie ērtas pārslēgšanās starp skatiem tieši no kameras aplikācijas, jo tiek attēloti 3 palielinājuma režīmi attiecīgi katras kameras izmantošanai. Tāpat arī video uzņemšana gājusi uz priekšu, sniedzot iespēju uzņemt 4K izšķirtspējas video ar 60 kadriem sekundē, taču tas attiecīgi aizņems ļoti daudz atmiņas. Forša fīča iPhone ir tā, ka tiek parādīta aptuvenā ietilpība katram video formātam. Tāpat no lietotāja viedokļa iPhone 11 Pro sapratīs, ka vēlies uztaisīt grupas pašiņu, jo pagriežot telefonu horizontālā stāvoklī, tas automātiski attālinās kameru, ietilpinot lielāku cilvēku pulku kadrā, kas patiesībā ir diezgan ērti.

Nedrīkst aizmirst par nakts režīmu, kurš arī ticis uzfrišināts salīdzinot ar iepriekšējām iPhone paaudzēm, un šobrīd kameras kopā ar softu tikušas pie diezgan gudra režīma, kurš pats, balstoties uz sensoru nosaka cik ļoti bildi izgaismot. Kā ne foto ekspertam, gribas teikt, ka šie foto ir labi. Protams, te nevar runāt par kaut kādu zvaigžņu fotogrāfēšanu vai ko līdzīgu, jo bildes kopumā tumsā būs sliktas, bet tehnoloģiskās iespējas iet uz priekšu. Un vieglā pārslēgšanās no foto uz video filmēšanu ir vēl viens lietojamības plusiņš. Portreta režīms ļauj padarīt fonu pat pilnībā baltu vai regulēt fona pludinājumu, izveidot mūsdienās populārās bildes ar fokusu uz cilvēka seju.

Agras rīta gaismas foto

Pēc DXOMark vērtējuma, iPhone 11 Pro Max versija ierindojas Top 5 starp visu telefonu kamerām, kas noteikti ir rezultāts, kādu mēs sagaidītu pēc visām šīm jaunajām kamerām un procesora darbības.

Šajā iPhone liels uzsvars ticis likts tieši uz video filmēšanu un apstrādi. Kaut arī neesmu multimediju eksperts, taču Apple apgalvo, ka ir izstrādājusi ļoti ērtu video apstrādāšanas lietotni jau pašā iPhone. Tāpat ar visām jaunajām kamerām iespējams filmēt 4K izšķirtspējas video, kas, parastajam lietotājam neko daudz neizteiks, jo joprojām ikdienā Youtube skatāmies video HD kvalitātē un pat 4K materiāls no jūtūberiem tik bieži netiek izlaists. Cita lieta ir par filmām augstā kvalitātē. Tomēr tik un tā ir ļoti atzīstami, ka telefons sāk ieņemt šādu nišu. Vēl šajā modelī pieejams selfijs, kurš uzņemts palēlinājumā, nosaucot to par “slofie”. Apple ļoti nopietni strādā pie sava nišas produkta reklamēšana, un nesen kā iznācis video, kurā ar 11 Pro filmēti dabas auksti un siltie pretstati.

Nedaudz par izskatu

Sekojoši gribētos pieķerties ārējam telefona veidolam, jo šoreiz ir patīkami uztrāpīts uz matēto stikla aizmuguri, kas, pirmkārt, mazāk slīd un, otrkārt, tiek devēta par visizturīgāko, kāda līdz šim bijis, jo ir pilnībā veidots no viena gabala. Pat kameras vairāku līmeņu izgriezumi ir šajā viengabala korpusā. Jā, iPhone īpaši pacenties ar kameru vizuālo daļu, jo tām principā ir 3 fiziski izbīdījumi. Viens spīdīgais kvadrāts, kurā ieguļas kameras, otrs ir pašas apaļā kameras, un tad vēl virs tām ir minimāla riņķa līnija. Detaļa pie detaļas, kā Apple pienākas. Jāatzīmē, ka šis ir pirmais aifons, kura aizmugurē atrodas tikai kompānijas logo, kas attiecīgi atrodas pa vidu. Šoreiz nav ierastais Designed by Apple in California, piekopjot skandināvu minimālismu. Pro modelis ir minimāli lielāks un biezāks par iPhone X un iPhone Xs priekšgājējiem, kā arī priekšpuse vizuāli nav mainījusies necik, pat jau ierastais izgriezums nav pazudis vai samazinājies 2 gadus no vietas.

Spīdīgie elementi šoreiz atstāti telefona apmalēm un kameras izbīdījumam. Šo modeli no iepriekšējiem 2 atšķirs vienīgi tas, ka skaļuma regulēsanas pogas ir novietotas nedaudz zemāk, kam vajadzētu ļaut ērtāk regulēt skaļumu. Nezinu vai tā ir visiem, bet man personīgi patrāpījies modelis, kuras klusuma režīma poga ir tāda pārāk vaļīga, bet iespējams man nejauši tā patrāpījies. Tā strādā un noturas vietā labi, bet to ir viegli “ļurināt”, kas nedaudz leik vilties Apple kvalitātes standartos.

Man, kā cilvēkam, kuram vairāk svīst rokas, matētā aizmugure salīdzinoši labāk turas rokā kā spīdīgais stikls, tomēr tik un tā pēc sajūtām man negribētos šo telefonu lietot bez vāciņa, likt pie atslēgām vai atstāt “neaizsargātu” cīņā pret citām ikdienas lietām. Pieķerot vēl klāt arī iepakojumu, tad kastīte ir ierastajā izmērā, vienīgi reto reizi ir izmantots melnas krāsas iepakojums, norādot uz Pro versijas īpašo vērtību. Kā arī ekoloģijas ziņā, jaunā telefona plēve ir uzlīmēta tikai uz telefona aizmugures, lai aizsargātu un to ērtāk izņemtu. Ja nu kas, tad Stīvs Džobs uzskatīja, ka arī produkta izpakošanai ir ļoti liela nozīme šajā emocionālajā pircēja aspektā, kaut arī tas būtu pāris sekunžu ilgs mirklis.

Pats Apple gan apgalvo, ka šis modelis un dizains, kuru pa vidu satur nerūsējošā tērauda rāmis, šobrīd spēj izturēt pat līdz 4 stundām zem ūdens. Būsim loģiski, ar iPhone neviens tāpat nedodas peldēties un diez vai to vēlētos darīt.

Un pārējais

Es pats āboļus lietoju jau vairāk nekā 5 gadus, līdz ar to nevar noliegt, ka man ir nedaudz vienpusējs skats uz tiem, ja runājām par salīdzināšanu ar citiem tirgus spēlmaņiem. Un tā domājot, ko vēl iemest aprakstā, es nonācu pie tā, ka iPhone un kopumā Apple produktu firmas zīme ir visa lielā ekosistēma, kas arī mani ir ievilkusi šajā nebeidzamajā aplī. Saistībā ar to, varu minēt, ka iPhone 11 Pro atrodošais U1 čips, kurš nodrošina vēl augstāku drošību un ierīču saziņu, ļauj meklēt citus Apple produktus caur lietotni Find My. Jau rakstījām, ka tieši tā palīdzējusi atrast nozagtu auto.

Turpinot, jāizceļ uzlabotā Face ID sistēma, kura reaģējot par 30% ātrāk, salīdzinot ar iepriekšējo Xs modeli. No ikdienas viedokļa sejas atpazīšana patiešām strādā labi, tā strādā pilnīgā tumsā, kas tiek panākts pateicoties infrasarkanajam sensoram, kā arī ar nelielu veiksmes palīdzību seja tiks atpazīta un telefons atslēgts, ja tas būs nolikts uz galda, bet lietotājs sēdēs uz krēsla. Dažreiz tas nostrādā, bet dažreiz ne. Ja runājam par vēsāku laiku, tad telefona sejas atpazīšana nāk itin labi talkā, jo ar vienu pirksta (viedā cimda) palīdzību iespējams atbloķēt telefonu, tādējādi lieki nesaldējot rokas. Face ID izmanto šo 3D sejas modeli, kas ir Apple atslēga uz augsto drošības līmeni.

Cilvēka acij biežāk jāsastopas ar displeju, kas var teikt ir viens no iPhone jājamzirdziņiem.. Tālrunis ticis pie uzlabota 5,8 collu Smart Retina XDR ekrāns, kurš ir OLED tipa ekrāns ar labāku gaišumu un kontrastu, sasniedzot attiecību 2000000 : 1. Realitātē es nevarētu pateikt tik lielu starpību starp iPhone Xs displeju un šo. Iespējams, tas jādara lielā saules gaismā. Vakaros gan siltos toņus ir patīkami baudīt, bet mūsdienas jau viss notiek automātiski. Pārslēgšanas gan no dienas režīma uz nakts, attiecīgi regulējot krāsu intensitāti un ekrāna spilgtumu. Jāatzīst, ka jaunā tehnoloģija ir ļāvusi pagarināt baterijas darbības laiku, un galvenais jau, lai YouTube video izskatās labi, kas noteikti tā arī būs.

Un tas noved pie tā, ka šis iPhone ticis pie ietilpīgākas baterijas un ar jauno efektivitāti patiešām telefons darbojas ilgāk. Neesmu to kāvis tā, lai speciāli nosistu baterijas dzīvi, bet mierīgi vairākas reizes kaut ko pabakstot, palasot, paskatoties video, telefons izturēs 2 dienas, un to varēs uzlādēt vien nākamajā vakarā. Apple piestrādājis arī pie lādēšanas paradumu analīzes, līdz ar to iOS saprot, kad parasti telefons tiek pieslēgts pie strāvas, daļēji optimizējot darbību no šāda aspekta. Šis modelis arī ticis pie ātrās uzlādes 18 W strāvas adaptera, kas ļauj uzpildīt 50% bateriju 30 minūšu laikā, kā ari stikla korpuss ļauj izmantot bezvadu uzlādi, kas noteikti ir nākotne tehnoloģiskajām ierīcēm. Atceros, ka vēl iPhone 5 un 7, ko esmu lietojis bija problēmas ar bateriju aukstā laikā. Kaut arī vēl nav bijis lielais aukstums, liekas, ka šī lieta ar jaunākajām paaudzēm arī uzlabojusies.

Gribas atsevišķi izcelt eSIM iespēju, kas varbūt vēl nav tik plaši izplatīta, taču ar joni izskanēja oktobra beigās, kad personīgi piedzīvoju problēmas ar LMT sniegto eSIM karti, jo nebija pieejams LTE internets, taču pāris dienu laikā tas tika atrisināts. Šī ir iespēja lietot mobilos sakarus un pieslēgties tīklam bez fiziskas SIM kartes, kas patiesībā pieejama jau vairākas desmitgades, tik samazinājusies izmērā. Līdz ar to eSIM karte opcija ļauj pieslēgties sakariem caur mobilo tīklu, tātad vienlaicīgi nodrošinot gan mobilo internetu, gan zvana iespējas. Nav nepieciešamība neko fiziski ievietot telefonā, tikai noskenēt speciāli sagatavotu QR kodu no iPhone iestatījumiem. Tiesa nedaudz mulsina uzstādījumu sadaļa par eSIM prioritāti, tomēr ikdienā viss darbojas labi.

Palietojot telefonu ikdienā un atkal velkot klāt visu ekosistēmu, nonācu pie reālas dzīves situācijas, ka ja esi nokrāvies ar visiem Apple gadžetiem, tas brīžiem var izrādīties ļoti piņķerīgi. Proti, ja tiek saņemts zvans un pacelts caur AirPods austiņām, bet, piemēram, sliktas dzirdamības apstākļos tās uz ātro izņemtas un ieliktas kabatā, telefons sākt “gļučīt”, nesaprotot caur kuru ierīci īsti padot skaņu. Kaut arī uzreiz tiek piedāvāta iespēja iPhone ekrānā izvēlēties, tik un tā uzspiežot uz telefonu, bieži vien notiek sinhronizācija caur austiņām, līdz ar to muļķīgi runā ar tukšu gaisu. Tāpēc, ka AirPods pēc izņemšanas no ausīm parasti nekavējoties atslēdzas no telefona, saprotot, ka netiks lietotas, taču prakse ir prakse.

Tuvojoties apskata nobeigumam, gribas pieķerties arī pie jaudas un iPhone 11 Pro veiktspējas, jo tā pārdomājot mūsdienu telefonu saražotos flagmaņus, ir grūti pateikt, vai tas sācis lēnāk strādāt, lagot un vienkārši vairs neklausīt, kā iepriekš. Un tur nu Apple pasaulē noteikti nav problēmu, jo ar katru iPhone versiju tiek izlaists arī jauns mobilais procesors, kurš šoreiz jau ir 13. paaudzes A13 Bionic čips. Tas sevī iekļauj 6 kodolus, no kuriem 2 jaudīgākie spēj darboties ar jaudu līdz pat 2,65 GHz. Tas viss kopā nodrošina mašīnmācīšanos, mākslīgā intelekta darbību telefonā un ātrāko GPU un CPU, bet no lietotāja skatpunkta, tā ir efektīva darbība darbinot dažādus uzdevumus. Lai atvērtu epastu, kas ir nosacīti viegla darbība, tiks izmantoti efektīvākie kodoli, kas patērēs mazāk enerģijas, bet spēļu palaišana, video un bilžu apstrāde jau tiks darbināta ar jaudīgajiem kodoliem. Beigu beigās tas ir ieguvums baterijai un lietotājam.

Nobeigumā

Tas, kas padara iPhone nenoliedzami īpašu, ir Apple princips, ka telefons tiek būvēts gan no dzelžu puses, gan no programmatūras puses, sniedzot tieši lietotāja vajadzībām labāko pieredzi, un tas viss sevī iekļauj šīs detalizētākās uzbūves nianses. Kā minēts citos avotos, tad šī simbioze starp vairākām lietām veicina ātru un efektīvu iPhone darbību, jo procesors ir veidots, lai taupītu enerģiju un izmantotu to atbilstoši uzdevumam. Tāpat ērtā datu nosūtīšana caur AirDrop, ja cita Apple ierīce atrodas tuvumā. Savu produktu atrašana ar Find My lietotni. Ziņu sūtīšana, lasīšana un video zvanu veikšana gan no iOS vides, gan no  makiem vai iPad.

2019. gada aifons ir labi nostrādāta viedā ierīce Apple stilā. Gribētos lietot angļu vārdu sleek, ko varētu tulkot kā gludi izstrādāts telefons, kurš derētu kārtīgam Apple mīlim. Par to vien liecina, ka tieši šis jaunais zaļā toņa modelis pie LMT bija izpirkts jau palaišanas brīdī un nācās to pasūtīt. Bet vai šis ir kaut kas “wow”, par to mūsdienās vispār ir grūti spriest, jo visas baumas par jaunajiem telefoniem zināmas jau vairākus mēnešus iepriekš, līdz ar to oficiālās paziņošanas brīdī, tā ir vairāk ķeksīšu likšana uz to, cik precīzi ir trāpīts. Tāpat bija ar šo iPhone 11 Pro modeli, un jau dzirdam baumas par jaunajiem, kuras noteikti pa daļai apstiprināsies. Balstoties uz to, šis modelis ir sevi kvalitatīvi pieteicis, bet tas nav bijis kas ekstravagants.

Kompānija Apple acīmredzami ir uzsākusi veidot Pro sērijas produktus, kuros tiek likta visdārgākā un labākā tehnoloģija, kas ir kompānijas rokās, veidojot augstākās kvalitātes un veiktspējas produktus. Kāds ir iPhone 11 Pro, bezvadu austiņas AirPods Pro, portatīvais dators MacBook Pro, atjauninātais personālais dators Mac Pro un planšetdators iPad Pro. Varam novērot, ka visi šie produkti beidzas ar šo vienu vārdu – Pro. Redzēsim, ko šajā piņķerīgajā nosaukumu pasaulē nesīs 2020. gads.

Gribējās nobeigt ar savu komentāru par telefonu cenu – sākot no 1169 eiro (Samsung S10 sākot no 749 eiro). Ja mēs paskatāmies reāli, tad lielās kompānijas kā Apple un Samsung piedāvā speciālus plānus, kuros katru mēnesi maksā fiksētu maksu, un klientam tiek piedāvāta iespēja saņemt jaunākos telefonu modeļus katru gadu. Es domāju, ka savā ziņā uz to arī iet šis biznesa un pirkšanas modelis, kurā būs daļa, kas šausmināsies par cenu, daļa, kura pirks uzreiz, bet daļa, kura izmantos šo iespēju, jo tā saņems iespēju iegūt sev jaunu telefonu katru gadu, veco atdot atpakaļ un turpināt maksāt, jo vienkārši tā ir lieta kura patīk un kura tiks lietota šā vai tā, uzreiz neiztērējot 4 ciparu skaitli. Tas tādai atkāpei par telefonu augsto cenu.

Man patika:

 • Premium ierīces dizains un kvalitatīva uzbūve
 • Lieliskas kameras
 • Telefons darbojas bez aizķeršanās
 • Face ID ātrdarbība
 • Uzlabotā baterijas darbība

Man nepatika:

 • Ļoti augstā telefona cena
 • Mazā atmiņas ietilpība bāzes modelim
 • Telefons mēdz uzkarst pie aktīvas darbības (personal hotspot)

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Ierīces vērtējums
Dizains & korpuss
10
Ekrāns
8
Kamera
10
Veiktspēja
9
Programmatūra
9
Akumulators
9
Cena
5

91
Leave a Reply

avatar
19 Comment threads
72 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
QueryKristaps SkutelisdigitalkKKKgggg Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Andris Krūmiņš
Viesis
Andris Krūmiņš

Kā var par dizainu ielikt 10 balles ņemot vērā to vājprātīgo izgrauzumu ekrāna augšpusē??? 2017. gads takā būtu pagājis….
Arguments par face ID ir pilnīga figņa – apple vienkārši ļoti patīk tirgot telefonus vienā un tajā pašā korpusā gadus piecus no vietas:)

KKTK
Viesis
KKTK

Un kā var likt 10 dizaina balles par uz āru izbīdītām kamerām?

Arnis Blumbergs
Member
Arnis Blumbergs

Un Huawei Mate 30 Pro-kā tur ar kameru izvietojumu?Vispār būtu vērts palasīt ko saka DXOMARK https://www.dxomark.com/apple-iphone-11-pro-max-camera-review/

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Tur arī nav jāliek 10 balles.

Rūdolfs Putniņš
Member
Rūdolfs Putniņš

Tu nāc pie manis un “lūdzu, nesitiet pa seju”, bet tai pat laikā raksti “palēlinājumā”.

P.S. Apskats normuļ.

KIK
Viesis
KIK

Visu cienu, apskats ļoti labi lasāms!

Valters Lācis
Member
Valters Lācis

tā jau viss ok, bet nu ” izveidot mūsdienās populārās bildes ar fokusu uz cilvēka seju” :D

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Ehh un es gaidīju objektīvāku apskatu. Pāris lietas nenoteiktā secībā: – Iphone bija atpalicis kameru ziņā, nevis konkurenti mina uz papēžiem. Nebija jau slikta kameras, bet vājāks apgaismojums un pat vidusklases Huawei izkoda Apple flagmani. Šobrīd ir daudz labākas kameras, bet 10 tās nav pelnījušas – ultra wide angle kvalitāte ir ļoti pašvaka. – 1169 Eur par 64GB atmiņu, tikai viena veida biometrisko atbloķēšanu (nav pirksta nospieduma lasītājs pogā vai zem ekrāna), un ierobežotām remonta iespējām (aizmugures stikla nomaiņa ir 3 cipariem rakstāma) ir traģiski, bet ne tik traģiski, kā cilvēku skaits, kas to summu un pat lielāku arī maksās.… Read more »

Oskars
Viesis
Oskars

Apple ekosistemai ir savi plusi, kas pietrukst Android puse, gan ierices tiek ilgak atbalstitas ieklaujot atjauninajumus. Bet diemzhel UI ir diezgan novevojis, jaa, jaa. Ikonu izvietojums, gan citadi. Lai cik shis tas butu vilinoshi, bet pashlaik ka labakais telefons mana izpratne ir Galaxy Note 10 Plus.

M!!!!
Viesis
M!!!!

Ir aitas ir cirpeji

Aleks
Viesis
Aleks

Vienkārši pērc Huawei p30 pro vis ko vajag ir iekšā !
Apple telefoni neizšķīd tik ātri kā Android !

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Par to šķīšanu ir diskutabls jautājums…

trel
Viesis
trel

Būsim korekti. Telefoto neko nepalielina 10x, bet tikai 2x. Neviens nemēra no platlenķa, bet no standarta objektīva šo raksturlielumu. Reālajam lietotājam by default ir ieslēgta Wide angle lens un tie ir meli, ja ieslēdzot Telephoto lens tiks iegūts 10x palielinājums. Ne velti pašā aplikācijā 1x ir wide angle lens, platlenķis ir 0.5x un telephoto ir 2x. Tā tas arī ir jālasa un jāuztver.

davfreim
Viesis
davfreim

Nu cena 5/10 galīgi nepiekritīšu, visi flagmaņi ir dārgi, Samsungs +- tādā pašā cenā. Jāņem pie vērtības vērā tas, ka lietotu iPhone var ļoti izdevīgi pārdot, bet lietotam Androīdam cena nav tik augsta.

digitalk
Member
digitalk

lietotu aifoni pirkt no rokas ir diezgan bīstami, tam ir jāvelta vidēji stunda laika (ja apple serveri negļukos), t.i., arī pārdevējam ir jāsēž un jāgaida, kamēr pircējs aparātu no nulles pārinstalēs, lai pārliecinātos, ka nav palikusi nekāda piesaiste.
tāpat “izdevīgā pārdošana” bieži vien ir līdzīga krāpšanai, kad neoficiāli mainīts ekrāns tiek uzdots par īstu mantu.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Paga, kāda vēl stunda? Noresetoji pāris minūšu laikā un ievadīji savu (pārdevēja Apple ID) šajā procesā, kad prasīts un good to go. Par kādām piesaistēm tu runā?

digitalk
Member
digitalk

stunda, lai atvilktu pēdējo firmwāri no Apple servera un to uzinstalētu. tas pasargā no lauztām firmwārēm un blacklistētiem foņiem. piesaiste pie pārdevēja Apple ID, kuram pārdošanas brīdī jau vajadzētu būt novāktam.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Ah, tu nāc no tās pasaules daļas, kas atjauninājumus neuzstāda? :) Manā pasaulē atjauninājumi kārtībā un arī ierīces nonullēšana ir fiksa.

digitalk
Member
digitalk

ā, tu nāc no tās pasaules, kur princeses kakā tauriņus un zagto mantu pārpircēji uzstāda legālas jaunākās firmwāres.

Agris
Viesis
Agris

Aha, iphone 8 256 GB vispār nespēju pārdot kaut bija kā jauns un ar pilnīgi jaunu ar Apple garantiju priekšu, jo sasitu touch id pogu. Prasīju 400€ pirms pus gada.. Nafig nevienam nevajadzēja.. Nav vairs tie laiki kad Apple tirgo tikai lmt un pēc gada pārdosi par to cenu par kuru nopirki. Tagad tos 400€ paņem un labāk iemaksā pirmo iemaksu par i11 uz 3 gadiem un maksāsi 12€ mēnesī un būsI priecīgāks nekā staigāsi ar lietotu telefonu. Bet vispār ekosistēma kļuvusi krietni lēnāka, i11 bez pro bieži aizdomājas kamera un nespēj saglabāt bildi(varbūt tāpēc ka man kādas 8000 bildes),… Read more »

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Pāris komentāri no manas puses:
– Pret gaismu tev neviena kamera nebildēs bez atspulgiem;
– Lietotas Apple ierīces tāpat kopumā var pārdot dārgāk nekā citus produktus. Protams, ne par jaunas ierīces cenu;
– Aplikācijas killojot, tās startēsies ilgāk. Labāk, lai tās karājas aizmugušā stāvoklī, tad būs vieglāk atkal ieslēgties;

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Kādā vienā cenā? Note 10 ar 256GB atmiņu maksā savus 200 Eur lētāk, pie labākas kameras, ērtākām atbloķēšanas iespējām un vairāk fīčām iekšā.
Un tāpat ļoti grūti ābolus pārdot, it īpaši lietotus, jo vecākus modeļus sarežģītāk un dārgāk remontēt.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kaut kā šaubos, ka lietotus iPhone cilvēki negrib pirkt, jo tos varētu būt sarežģītāk remontēt. Tos remontēt ir tikpat sarežģīti/dārgi, kā citus viedtālruņus.

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Dārgāk. Jo atsevišķus sīkumus Apple nelabo.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Piemēram?

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Iphone 11 un Galaxy S10.
Lādētāja porta maiņa/remonts
S10 – ~52Eur
Iphone 11 – nav atsevišķi iespējama, telefona maiņa 445 Eur.
Ekrāna maiņa
S10 – ~220Eur
Iphone 11 – ~200 Eur
It kā lētāk, bet viens ir augstas izšķirtspējas OLED ar iebūvētu pirksta nospiedumu lasītāju, bet otrs ir LCD ar izšķirtspēju, kad nav pat 1080p. Iphone ja ir bojājumi korpusam, nemaina korpusu, bet maina telefonu 445 Eur. Samsungam papildus 50Eur un jauns korpuss.
Skaļruņa maiņa
S10 – ~35Eur
Iphone 11 – atsevišķi nav iespējama, tikai ierīces maiņa 445Eur.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Avots?

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Oficiālie servisi – MTTC un Capital.
https://capital.lv/Par_Capital/Serviss/Apple-serviss

Leo
Viesis
Leo

Nu lai nu ko, bet 10 par dizainu var ielikt tikai Iphone zombijs… Pilnīgi neobjektīvs raksts ar uzpūstu vērtējumu.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Cik tu liktu?

Leo
Viesis
Leo

Ne augstāk par 7, jo dizains ir var teikt tāds pats kā Iphone X. Aizmugurējās kameras dizains ir vienkārši šausmīgs…

Mārtiņš
Viesis
Mārtiņš

Tiem, kas lieto telefonus, kam kameras ir korpusa stūrī – kā jums izdodas izvairīties no “pirkstu fotogrāfijām”? Vai tas ir tikai ieraduma jautājums? Esmu pieradis pie kamerām centrā, tāpēc, ja paņemu ierīci ar kameru stūrī, tā man noteikti pirmajos foto ielīdīs pirksts no stūra :D Bet ja jau pat Apple par šo īpaši nesatraucas un liek kameras stūrī, tad laikam minētā problēma ir aktuāla tikai cilvēkiem ar “greiziem pirkstiem”…

Labvēlis
Viesis
Labvēlis

Es vēljoprojām uz sevīm šad tad lādos ka nopirku OP7 Pro 256GB pa 600 EURO – to pašu visu var izdarīt nokia 8.1 ar GCAM un nonoturējos sev iestāstīdams ka reizi 4 gados jau var kaut ko labi, bet nu tu nekad man neiebarosi ka telefons pa 4 cipariem jāpērk, kur nu vēl ar 64!!!! GB atmiņu. NEKAD. Kaut kāds konkrēts skābekļa trūkums smadzenē laikiem tiem cilvēkiem ir kuri uz ko tādu brīvprātīgi un skaidrā parakstās! Ņem uz īri, maksā tagad mazāk tu jefiņ! Un telefonu uz kaut kādām nomaksām, vai vēl nedod dievs īres maksām ņemt? Kas tas par… Read more »

Es jūs nesaprotu
Viesis
Es jūs nesaprotu

Ļoti labs raksts un ļoti labs telefons. Vai cena ir pārāk augsta? Grūti spriest, ja salīdzināt Audi un Škoda, tad citreiz Škodu ar labāku komplektāciju var nopirkt lētāk kā audi ar sliktāku, tomēr Škoda nekad nebūs Audi. Tieši tāpēc ja Tev patīk iPhone Tu viņu pirksi un baudīsi, bet ja nepatīk (jo neesi lietojis vai nevari atļauties) tad visu laiku meklēsi iemeslus, lai teiktu ka kaut kādi androidi ir labāki kaut kādos parametros. Savukārt tie kuri ir lietojuši iPhone, bet pārgājuši atpakaļ uz Android ir maz, un tie kas ir vismaz man pazīstamie to ir darījuši tikai konkrētu aplikāciju dēļ.… Read more »

barzio
Viesis
barzio

Beidzot kāds objektīvs komentārs. Savādāk sāk likties, ka te uz apspriedi savākušies tikai taupīgi lauku ļaudis…

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

No kura laika subjektīvas sajūtas (lasi “baudīšana”), kuras, protams, ir individuālas katram, tiek uzskatītas par objektīvu argumentu (citiem)?

Subjektīvi vienam patīk Audi, citam Bentliji un droši vien tie, kuri brauc ar pēdējo, nebrauks ar Audi, bet objektīvi tas viss ir VW un tas neliedz arī Skodas vadītājam piedalīties diskusijā par konkrētām lietām – piemēram, par tām pašām produkta izmaksām.

Taču jo vairāk kādu iekārtu/zīmolu kāds uzskata par statusa simbolu, jo vairāk prieks marketologiem.

Es jūs nesaprotu
Viesis
Es jūs nesaprotu

Diskusijā piedalīties var, bet to ir vieglāk darīt, ja esi lietotājs nevis teorētiķis. Ar vārdu baudīt, cilvēks parasti apraksta lietu, kura spēj apmierināt maksimāli viņa vēlmes. Ja Jūs uzskatiet, ka tas ir subjektīvi, tad ziniet, šādu iPhone subjektīvo lietotāju ir daudz. Vēlos arī jautāt, kāpēc te ir runa par kaut kādu statusa lietu, ko Jūs ar to domājat? Vai tad šis ir kāds eksluzīvs telefons, kurš nebūtu pejams citiem vai tika izdots ierobežotā daudzumā?

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

> Vēlos arī jautāt, kāpēc te ir runa par kaut kādu statusa lietu, ko Jūs ar to domājat?

To norāda atteiksme (abos komentāros) un arguments par to, ka, ja nevari vai negribi atļauties, tad tu esi pieskaitāms kaut kādai “lauku ļaužu” grupai, kas neko nesaprot no elektronisku ierīču lietošanas finesēm, bet lai nu paliek..

KKTK
Viesis
KKTK

Tiešām nesaprotu kā var salīdzināt Audi ar Škodu, jo Škoda brauc kur vajag, bet Audi brauc uz servisu novērst elektronikas problēmas…

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Aha, tu runā tā, it kā Škodai nekad nebūtu nekādu problēmu.

KKTK
Viesis
KKTK

Es retranslēju to ko runā servisu darbinieki un tie kas vairs nekad nepirks rAudi.

KKK
Viesis
KKK

Atslābsti, esmu lietojis, varu atļauties (uzreiz visu summu) un ģimenē ir divi tie sieviešu telefoni (7 un 8plus) – reāli tā ir cacu spēļmantiņa – dārga bižutērija. Man personīgi bija neērti to glancēti nolaizīto netradicionālas orientācijas telefonu turēt rokās vai uz galda…Un pēc android tas bija pilnīgi nesaprotami, ka tu nevari darīt dajebko, kas tev ienāk pratā, nepārtraukti ierobežojumi, aizliegumi vai vispār daudzu funkciju neesamība (neko neskaidrošu – lai to dara google kam interesē). Pēdējais piliens bija toreiz tieši jauna iphone 7 nespēja strādām pat pie -5 grādiem, regulāti slikta zona/mobilie dati. Ar prieku atgriezos pie normāla telefona (toreiz Huawei… Read more »

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Tai P.S. daļai nevaru piekrist, kamēr neredzēšu avotu šādai statistikai :)

KKK
Viesis
KKK

Vai tiešām tik grūti ir izmantot google? Interesanti, vai Safari arī rādītu tādus pašu rezultātus pie vienādiem meklētājvārdiem?
https://www.google.com/search?q=how+much+people+move+from+apple+to+android&rlz=1C1GCEA_enLV802LV802&oq=how+much+people+move+from+apple+to+android&aqs=chrome..69i57.21782j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Google pati par sevi nav avots. Avots ir pētījumi, statistika un analīze un tu pagaidām tādu neesi vēl parādījis.

digitalk
Member
digitalk

tā kā tava nepiekrišana nav balstīta pat uz googles meklējumu rezultātiem, tad tai vispār nav nekāda svara :-P

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Ja, neraža.

JohnAddams
Viesis
JohnAddams

Tik daudz negatīvu komentāru pie subjektīva apskata redzu pirmo reizi. Patīk kā viens konkrēti manāms Samsung fanboys tērē savu laiku, lai meklētu info un mēģinātu kādam kaut ko pierādīt, bet dienas beigās tāpat cilvēki ar iPhoniem pirks iPhonus un Android cienītāji attiecīgi kādu no pārējām izvēlēm. Ir 2020 būtu laiks izbeigt šo bērnišķīgo nomelnošanu, lietot, ko vēlies un netērēt lieki savu laiku googles atreferešanai 😊
Par rakstu – nav perfekts, bet gana labs iesākums. Pamācīties no objektīviem komentētājiem (piem., kāda kurš nav Jānis R.) un būs labi!

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Ehh. Es pacentos, argumentēti uzrakstīju kādēļ nepiekrītu vairākiem vērtējumiem, bet mans komentārs nav objektīvs.
Kāds fanboy sāk teikt, ka viss ir skaisti, viss ir lieliski un tas tev ir objektīvs komentārs.

Ja to par Samsung fanboy tēmēji uz mani, tad smagi maldies, jo no Samsunga atteicos jau gadus atpakaļ.
No tevis neesmu redzējis nekādus pretargumentus manis rakstītajam. Tāpat nevienā vietā neesmu rakstījis, ka telefons būtu slikts. Tas ko es norādīju, ka cena/ieguvums nav tas labākais un ka remonta gadījumā jārēķinās par palielām summām.

Bet nekas, tu mācies mācies komentēt ar argumentiem, nevis emocijām…

Yeah
Viesis
Yeah

Haha, lasot tavus komentus var teikt tikai to pašu :D
“Bet nekas, tu mācies mācies komentēt ar argumentiem, nevis emocijām…”

Var redzēt ka tev nepatīk apple, bet daudziem tas ir labāks variants, jo tam ir savi plusi. Un ja tādas elementāras lietas nav skaidras, tad sorry.

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Man nav iebildumu pret Apple, katrs pelna naudu kā māk. Viņu remonta prakse gan ir mana problēma, jo pie manis katru dienu vēršas cilvēki, kam kaut kādas problēmas ar Apple telefoniem un remonta izmaksas ir kosmoss. Kā tu domā ko lamā? Apple vai mani? Un jā jā, nevari atļauties, tad nepērc. Lūk diemžēl Apple ir statusa simbols uz kuru daudzi tiecas, bet nerēķinās ar izmaksām, ko tas nes līdzi, ja kas sāk nestrādāt.

Tiem, kas ir ekosistēmā, protams, loģiskākā un vienīgā izvēle, bet redzi, fanboy tikai citu fanboy komentārus uzskata par objektīviem. Tāpat neviens vēl nav spējis argumentēt manus argumentus.

barzio
Viesis
barzio

-Cici vai nē, bet vienai pasaules daļai ir pilnīgi vienalga, cik maksā telefons, kuru viņi vēlas, vai cik maksā tā lādētāja ligzda. -Daudziem telefons ir viena no galvenajām lietām dzīvē, ar kuru rokās tiek pavadīta liela daļa dienas. Arī man telefons ir ne tikai izklaide, bet arī galvenais palīgs darbā – apstrādāju pasūtījumus, fotografēju produktus, pārvaldu reklāmas… Kāpēc, lai es neizvēlētos labu ierīci, neskatoties uz cenu? -Kas ta pa dzīvi, ka visu vajag tikai lētāk, nevis labāk. Nodzīvo pus mūžu un viss ir bijis pa lēto, jo tā ir lētāk… Ja aizrauj cope, sagādā labāko inventāru, ja patīk filmēt, nopērc… Read more »

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Tici man, par to pasaules daļu ne es brīnos, ne nosodu, ne ko pārmetu – katram darbam savs instruments.
Problēmas rodas ar to pasaules daļu, kam vajag Iphone, lai gan nevar ne atļauties, ne arī māk tādu lietot. Un tad jāklausās čīkstēšana, ka redz nometa zemē premium ierīci un remonts maksā tik cik maksā.
Tajā pašā laikā Apple cenas nepalīdz…

gggg
Viesis
gggg

“Tāpat neviens vēl nav spējis argumentēt manus argumentus.”
Tu esi iedomīgs auns, “argumentēt manus argumentus” Šerlok.

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Tātad tev arī nav argumentu ja?

gggg
Viesis
gggg

Tu laikam esi akls vai trollis.

Query
Viesis
Query

Kāpēc nerēķinās? Ja ņem jaunu ierīci, kas nav lēta, par aprošināšanu padomāt ir tikai normāli. Kas piedzīvojis dienas ar palietotām ierīcēm un to remontu, sapratīs, cik patiesībā viegli ierīce no 1000$ kļūst par ķieģeli, tāpēc apdrošināšana ir ļoti loģiska izvēle. Protams, ka negadījuma brīdī tev būs žēl, ka nebiji 3 mēnešus uztaisījis fiziskās atmiņas backup un nebiji pieslēdzis visus icloud pcloud gdrive onecloud utjp., bet tas būs svarīgi, ja gadījumā tavam atmiņas čipam būs īsais vai arī nevarēsi atļauties cpu pārlodēšanu… :D

KKTK
Viesis
KKTK

Henrij – raksts labs. Labi lasās. Turpini rakstīt. Bet nevajag tik daudz reizes uzsvērt ka tu kaut ko nezini – vienkārši noklusē, vai piesoli kādreiz tajā pamatīgi iedziļināties. Atstās labu iespaidu ;)

Oskars Pūris
Member
Oskars Pūris

Viens no sakarigākajiem rakstiem kursorā. Paldies par to!

K. Johansons
Member
K. Johansons

Esmu pēdējā laikā lietojis gan pēdējos Iphone, gan Samsung, Huawei utt. Stāsts šeit ir pa visam vienkāršs. Tas lietotājs kurš vismaz gadu ir nostaigājis ar Iphone drošvien vairs neko citu negribēs, viņam būs nopirkts Icloud abonements un vēl kāds cits serviss, viņš būs ļoti pieradis pie IOS un paņemot rokā Android viņš apjūk, jo viss strādā savādāk. Es, gan pēc pusgada saņēmu dūšu un pārgāju no XR uz S10, jo svarīga man bija kamera, bet ja Iphone jau gadu atpakaļ būtu saņēmušies un piestrādājuši pie kamerām es domāju, ka nebūtu pārgājis atpakaļ uz Android. Par apskatu kopējais vērtējums 8,6 it… Read more »