Reklāma

Krievijas deputāti iestājas pret augstajām lietotņu komisijas maksām

Jaunākie raksti

Latvijā izveidota jauna IT apmācību organizācija “TDL School”

Augstākās izglītības un IT profesionāļi Latvijā izveidojuši jaunu IT izglītības organizāciju “TDL School”, kuras mērķis būs klātienes un tiešsaistes...

Xiaomi Black Shark 4 spēlēm paredzētā viedtālruņa apskats

Xiaomi marta beigās papildināja viedtālruņu klāstu ar diviem Black Shark 4 sērijas viedtālruņiem – Black Shark 4 un Black...

Microsoft tikai jūlijā no Windows izvāks Adobe Flash

Adobe jau pagājušajā gadā apstiprināja, ka nu tiešām ir pienācis Flash gals – Flash Player vairs netiek uzturēts un...

“SpaceX” atklāj detaļas par plānoto “Starship” pirmo orbitālo lidojumu

Tie, kuri sekoja līdzi pēdējam "SpaceX" raķetes "Starship" prototipa "SN15" testam, bija liecinieki tam, ka pirmo reizi iznākums bija...

ASUS TUF sērijas klēpjdatori saņem GeForce RTX 3060 un Intel 11. paaudzes procesorus

ASUS TUF sērijas klēpjdatori pazīstami ar izturīgiem korpusiem un augstas atsvaidzes ekrāniem. Tiek ziņots, ka ASUS TUF sērijas klēpjdatori...

Deputāts Fjodors Tumusovs no kreisi centriskās politiskās Partijas “Taisnīgā Krievija” iesniedzis pieteikumu valsts pārvaldei par to, lai speciālie mobilo lietotņu veikali neieturētu komisijas maksu no trešo pušu izstrādātājiem.

Šadu ziņojumu un lūgumu deputāts iesniedzis pēc tam, kad sociālo tīklu VKontakte un Telegram dibinātājs Pāvels Durovs esot viņam izklāstījis šo lietotņu biznesa modeli, kurā lauvas tiesu – 30% – šobrīd paņem tieši veikala pārvaldnieki. Kā piemēru var minēt Apple App Store, un tieši pēdējās nedēļās šis ir kļuvis par vienu no apspriestākajiem tematiem tehnoloģiju pasaulē. Tas noticis pēc tam, kad Apple no sava piedāvājumā izņēmis visas Epic Games lietotnes, piemēram, tik ļoti populāro Fortnite.

Tumusovs gan piedāvā savu alternatīvu, kas būtu 20% komisijas maksa, no kuras daļu summas novirzītu IT jomas darbinieku apmācībām. Šis iesniegums principā attiecas uz Apple un Google dominanci lietotņu tirgū. Tāpat Tumusovs ir bijis viens no tiem aktīvistiem, pēc kura darbībām Telegram tika atbloķēta un atkal bija pieejama Krievijas iedzīvotājiem.

Jāpiezīmē, ka šī pieteikuma izskatīšanas soļiem iespējams sekot līdz digitālā veidā, jo kā redzams mājaslapā, tad tiek atspoguļotas sadaļas, kādās dokuments pašreiz atrodas.

Avotsmeduza
Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Ja jau pieķērās apstorēm, labāk būtu cīnījušies pret Freemium un drausmīgo reklāmu gūzmu aplikācijās.

Jānis Bebrītis

Šķiet, kādam nav ne jausmas kā darbojas bizness. Ja grib uzstādīt savus noteikumus, lai bloķē iekārtas un appstores, un taisa savu, uzspiesto, ja nemāk cīnīties brīvajā tirgū.

Čiekurs

Nu vēl ir variants ražot savu tēju ar radioaktīvu izotopu garšu.

Fedja

Vispār jau šito var tīri smuki atrisināt ar nodokļu politiku. Ja tavas valsts cilvēki tērē naudu appstorē, tad arī šādus darījumus var aplikt ar nodokļiem. Uzliec tarifikāciju, ka 30% komisija apliekas ar 30% nodokli, 20% komisija ar 5% nodokli un viss, App store uzreiz pāries sev labvēlīgākā nodokļu režīmā! :)

1254

Pirks caur VPN, ja tā varēs apiet papildus izmaksas, kuras store šā vai tā uzkraus pircējam. Nav gan īsti saprotams, kāpēc valstij būtu jāregulē nekritisko pakalpojumu cenas – nav jau sociālisms, kur pienam bija jāmaksā 20kap. Ja man kautkas šķiet pārāk dārgs, es to vienkārši nepērku….ja pirkt pārstāj ievērojams cilvēku skaits, tirgotājs to ievēro un izdara secinājumus. Vai Briselē par to nestāsta?

Fedja

Ļoti vienkārši, pašreizējā variantā no krievu izstrādātām aplikācijām pelna amerikāņi, bet krievi grib peļņu atstāt Krievijā. Tas pats ar Ķīniešu aplikācijām, ķīnieši arī par šito cepās!

1254

Mjā, nāksies noindēt ar novičoku kādu apples priekšsēdi, ja nepratīsies….

Fedja

Iedzers Novičok, paliks par Staričok un zinās no kā sveiciens!

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: