Reklāma

Krievijas deputāti iestājas pret augstajām lietotņu komisijas maksām

Jaunākie raksti

Dizaina nozīme e-veikala izveidē un biežāk pieļautās kļūdas

Kopā ar mājaslapu izstrādes platformu “Mozello” esam jau labi pastrādājuši, iepazīstinot ar veiksmīgas e-komercijas pamatiem, kā arī mēģinājuši saprast,...

Apple Pay bezkontakta norēķini no šodienas pieejami arī Luminor klientiem

Luminor banka no šodienas saviem klientiem piedāvā norēķinus ar Apple Pay – drošu norēķinu veidu ar iPhone un Apple Watch,...

Tesla plāno arī Norvēģijā “Supercharger” uzlādi piedāvāt konkurentu elektroauto

Elektroauto ražotājs Tesla plāno paplašināt šogad aizsākto pilotprogrammu, kas paredz piedāvāt uzlādi "Supercharger" punktos jebkura ražotāja elektriskajai mašīnai. Kā...

Donalda Trampa sociālo mediju kompānija paziņo, ka piesaistījusi 1 miljardu dolāru

Oktobra otrajā pusē rakstījām par to, ka Donalds Tramps pēc neveiksmes ar savu blogu radījis jaunu sociālo mediju "TRUTH...

Rīgas pašvaldība atbalstīs “SimpleCharge” elektroauto uzlādes staciju testēšanu Ķīpsalā

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai...

Deputāts Fjodors Tumusovs no kreisi centriskās politiskās Partijas “Taisnīgā Krievija” iesniedzis pieteikumu valsts pārvaldei par to, lai speciālie mobilo lietotņu veikali neieturētu komisijas maksu no trešo pušu izstrādātājiem.

Šadu ziņojumu un lūgumu deputāts iesniedzis pēc tam, kad sociālo tīklu VKontakte un Telegram dibinātājs Pāvels Durovs esot viņam izklāstījis šo lietotņu biznesa modeli, kurā lauvas tiesu – 30% – šobrīd paņem tieši veikala pārvaldnieki. Kā piemēru var minēt Apple App Store, un tieši pēdējās nedēļās šis ir kļuvis par vienu no apspriestākajiem tematiem tehnoloģiju pasaulē. Tas noticis pēc tam, kad Apple no sava piedāvājumā izņēmis visas Epic Games lietotnes, piemēram, tik ļoti populāro Fortnite.

Tumusovs gan piedāvā savu alternatīvu, kas būtu 20% komisijas maksa, no kuras daļu summas novirzītu IT jomas darbinieku apmācībām. Šis iesniegums principā attiecas uz Apple un Google dominanci lietotņu tirgū. Tāpat Tumusovs ir bijis viens no tiem aktīvistiem, pēc kura darbībām Telegram tika atbloķēta un atkal bija pieejama Krievijas iedzīvotājiem.

Jāpiezīmē, ka šī pieteikuma izskatīšanas soļiem iespējams sekot līdz digitālā veidā, jo kā redzams mājaslapā, tad tiek atspoguļotas sadaļas, kādās dokuments pašreiz atrodas.

Avotsmeduza
Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
03.09.2020 12:23

Ja jau pieķērās apstorēm, labāk būtu cīnījušies pret Freemium un drausmīgo reklāmu gūzmu aplikācijās.

Jānis Bebrītis
03.09.2020 13:18

Šķiet, kādam nav ne jausmas kā darbojas bizness. Ja grib uzstādīt savus noteikumus, lai bloķē iekārtas un appstores, un taisa savu, uzspiesto, ja nemāk cīnīties brīvajā tirgū.

Čiekurs
03.09.2020 14:02

Nu vēl ir variants ražot savu tēju ar radioaktīvu izotopu garšu.

Fedja
03.09.2020 14:13

Vispār jau šito var tīri smuki atrisināt ar nodokļu politiku. Ja tavas valsts cilvēki tērē naudu appstorē, tad arī šādus darījumus var aplikt ar nodokļiem. Uzliec tarifikāciju, ka 30% komisija apliekas ar 30% nodokli, 20% komisija ar 5% nodokli un viss, App store uzreiz pāries sev labvēlīgākā nodokļu režīmā! :)

1254
03.09.2020 14:44
Reply to  Fedja

Pirks caur VPN, ja tā varēs apiet papildus izmaksas, kuras store šā vai tā uzkraus pircējam. Nav gan īsti saprotams, kāpēc valstij būtu jāregulē nekritisko pakalpojumu cenas – nav jau sociālisms, kur pienam bija jāmaksā 20kap. Ja man kautkas šķiet pārāk dārgs, es to vienkārši nepērku….ja pirkt pārstāj ievērojams cilvēku skaits, tirgotājs to ievēro un izdara secinājumus. Vai Briselē par to nestāsta?

Fedja
03.09.2020 16:50
Reply to  1254

Ļoti vienkārši, pašreizējā variantā no krievu izstrādātām aplikācijām pelna amerikāņi, bet krievi grib peļņu atstāt Krievijā. Tas pats ar Ķīniešu aplikācijām, ķīnieši arī par šito cepās!

1254
03.09.2020 18:02
Reply to  Fedja

Mjā, nāksies noindēt ar novičoku kādu apples priekšsēdi, ja nepratīsies….

Fedja
04.09.2020 08:48
Reply to  1254

Iedzers Novičok, paliks par Staričok un zinās no kā sveiciens!

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: