Pagājuši jau septiņi gadi kopš pie lietotājiem nonākusi komunikācijas lietotne Telegram. Savā septītajā gadadienā kompānija nākusi klajā ar jaunumiem, kas, droši vien, priecēs ne vienu vien lietotāju. Plašākām komunikācijas iespējām Telegram beidzot nodrošina arī video zvana iespējas. Jaunā funkcija pieejama gan mobilajā aplikācijā, gan Web versijā.

Video zvana funkcija pašlaik visās lietotnēs ir pieejama alfa stadijā. Tāpat kā balss zvanu gadījumā, arī visi Telegram video zvani tiek šifrēti no sākuma līdz beigām – lietotne video zvana dalībniekiem ekrānā parādīs četras emocijikonas. Ja abiem sarunas dalībniekiem tās ir vienādas, tas nozīmē, ka zvans ticis šifrēts. Būtiski arī tas, ka lietotājs jebkurā brīdī no video zvana var pārslēgties, piemēram, uz balss zvanu.

Telegram sola, ka turpmākajos lietotnes atjauninājumos tiks pievienotas vēl citas iespējas ērtākai un interesantākai video sarunai. Pagaidām aizvien skaidrāk iezīmējas funkcija, kas ļaus veikt arī grupas video zvanus.

Papildus video zvanu iespējām Telegram lietotni papildinājis arī ar plašāku emocijikonu klāstu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1129

Nejutu, ka telegramā man vajadzēja video – manuprāt, pietiek ar Duo. Telegrams spēks ir citur un varēja atstāt vieglāku, mazāk piegružotu aplikāciju, jo ne jau video dēļ to izvēlēsies. Mūsdienās cilvēku vēlmes ir tik dažādas, ka vairumam tāpat nederēs viena universālā saziņas aplikācija un tāpēc nedomāju, ka ir jēga taisīt one ring to rule ’em all.

Last edited 1 month ago by 1129
Labvēlis

Militāristiem un diplomātiem šo neiesaka izmantot. Vai tikai politika lai uzliktu valodjam mīksto? Ganjau arī, bet cik atceros šifrēšanas algoritms tieši nebija atklātā pirmkoda (lai gan šie postulē ka viss atklāts). Viens gudrinieks teica ka tas drošībai speciāli izstrādāts. Viņa politiskā nostājā arī, protams, ir uz austrumiem.
Kāda gan tur drošība ja noklusējuma sarakste iet caur sereriem, nevis end-to-end kriptēšana.
Signal. Vai SMS ja pietiek tikai ar tekstu.

0959

Kā zināms no 2FA SMS pārtveršanas gadījumiem, tad SMS nav droši.