Pirmais Google Pixel viedtālrunis šī gada beigās tiks pie sava pēdējā programmatūras atjauninājuma (drošības ielāpiem), bet pēc tam Google pilnībā atteiksies no pirmā Pixel atbalsta. Pēdējais atjauninājums ietvers novembra un decembra drošības ielāpus, kā arī pāris citas nelielas programmatūras nianses.

Google atbalsta pārtraukšana pirmās paaudzes Pixel viedtālruņiem gan nav nekāds pārsteigums, jo par divu gadu Android atjauninājumu saņemšanu un trīs gadu drošības ielāpiem pircēji tika brīdināti jau uzreiz pēc Pixel iznākšanas. Pixel viedtālrunis pie pircējiem nonāca 2016. gadā, kad Google atteicās no jūtami lētākās Nexus viedtālruņu modeļu ražošanas sadarbībā ar LG, Huawei, Samsung un HTC. Nexus sērijā bija arī planšetdatori un mediju atskaņošanas ierīces.

Pirmā Nexus lietotāji gan nevar sūdzēties, jo viedtālrunis septembrī saņēma arī Android 10 operētājsistēmu, tādējādi Google pati pārkāpa sākotnējo divu gadu Android atjauninājumu solījumus. Šajā mirklī Apple iPhone lietotāji var pamatoti korķēt vaļā burbuļojošo, jo Apple tipiski piedāvā aptuveni piecus gadus iOS atjauninājumus saviem viedtālruņiem. Vienlaikus jāatgādina, ka Apple ik pa laikam sadomā ar atjauninājumiem pabojāt iPhone ātrdarbību, liegt iespēju trešajām pusēm mainīt viedtālruņu detaļas un piekoriģē akumulatora nianses. Tiesa, vienlaicīgi Apple mēdz ar programmatūras atjauninājumiem aplaimot pat 7 gadus vecas ierīces. Beat that, Google!

5
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Raivis Terinksmmm!Sandisitanium Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
itanium
Guest
itanium

“Pirmā Nexus lietotāji gan nevar sūdzēties, jo viedtālrunis septembrī saņēma arī Android 10 operētājsistēmu”
Pirmais Nexus (Nexus One) no 2010. gada? Vai arī pēdējais (6P)?

Sandis
Guest
Sandis

Man ir 6p un Android 10 nēsmu saņēmis

mmm!
Guest
mmm!

Vel jau par agru visticamak

mmm!
Guest
mmm!

Kapitalisms, Google Pixel 2016 izskatas loti labs telefons

Raivis Terinks
Member
Raivis Terinks

Bet tas ir baigi nesmuks uzmetiens no Google. Tikai 3 gadus vecam modelim “izraut štepseli”. Interesanti, vai cilvēki gribēs pirkt jaunāko Pixel telefonu (2019.gada modeli) apzinoties iespēju ka 2021.gada tam beigsies atbalsts.