Reklāma

Apple ļoti nevēlas iPhone viedtālruņos redzēt neoriģinālus akumulatorus

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Apple parādījuši, ka nu nemaz nevēlas, lai iPhone īpašnieki aizrautos ar akumulatoru nomaiņu neautorizētos servisos. Jaunā iPhone programmatūras versija prot atpazīt trešo pušu uzstādītu akumulatoru, vienlaikus tā liedz iPhone nolasīt šāda akumulatora nolietojumu.

Jaunā programmatūra aizceļojusi pie iPhone XR, XS un XS Max kopā ar iOS 12 un iOS 13 beta versijām – Settings → Battery → Battery Health tiek parādīts ziņojums “Important Battery Message. Unable to verify this iPhone has a genuine Apple battery. Health information not available for this battery”.

iPhone viedtālruņiem ar oriģinālo akumulatoru šāds paziņojums parādās tikai tad, ja nepieciešama akumulatora nomaiņa. Neoriģinālo akumulatoru gadījumā paziņojums rādīsies visu laiku.

Apple jau iepriekš nejauki izrīkojies pret saviem uzticamajiem faniem – vēl 2017. gadā iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s un iPhone 6s Plus modeļi ar programmatūras atjauninājumu tika padarīti lēnāki, lai slēptu akumulatoru nolietošanos. Pēcāk Apple šo atzina un piedāvāja akumulatoru nomaiņu par aptuveni 30 eiro.

Reklāma

37 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
37 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
wils

Te ir vēl sliktāk. Pat nomainot savu bateriju uz citu oriģinālo (izņemtu no tāda paša modeļa iphona), parādās šis paziņojums. Tātad baterijas seriālais tiek piesaistīts mātes platei (lasi, IMEI).

Uldis M.

Savā ziņā labi – tas padara iPhone vēl nepievielcīgākus zaglīšu acīs… jo nevienam to nevarēs pārdot pat detaļās…

krxxx998

nu hvz .. junijaa nomainiju iphon6 bateriju .. jaunu ebay pa 11eiro nopirku no uk… viss straadaa nekaadu probleemu .. Health 100%

Opis

Tak lasi. Te runa par jaunākiem modeļiem. Vecajiem nav aizsardzības. Ja vecajiem uzliktu, tad Apple nāktos šakarēties ar kaudzi neapmierinātiem ļautiņiem.

Jānis Rozenšteins

Elementāri. Gadiem kustība Right to repair ir cīnījusies ar Apple servisiem par to, ka tie atsakās veikt dažādu remontus vai nodrošināt pieejamas rezerves daļas. Kustībai beidzot ir rezultāts, ka cilvēki sāk neticēt Apple servisiem, bet uzticas trešo pušu servisiem.
Tagad nomainot bateriju ne Apple servisā uzreiz izleks paziņojums, kas liks neoficiālajam servisam izskatīties slikti. CBC News ir lielisks sižets kā Apple centri nelabo vienu konektora pinu, bet sastāda tāmi ar visa datora daļu nomaiņu, kas maksā dārgāk kā jauns laptops.

wils

Sliktākais, ka šāds paziņojums parādās pat izmantojot oriģinālās rezerves dalas.

Astro

Ir arī personīga pieredze. Macbook pēc nelielas ūdens peldes – Zviedrijas Apple dīleris piestādījā remonta tāmi par 1500 EUR – jāmaina mātesplate, laikam, cietais disks (esot integrēti). Captial, mūsu oficiālais dīleris, bija pieticīgāks – 760 EUR, tikai mātesplates maiņa.
Siguldā čaļi Datora Doktorātā izjauca, iztīrijas, salika par 40 Eur. Un viss strādā jau pusgadu bez aizķeres.
Kad kolēģe aplēja savējo ar vīnu, nesu pa taisno pie Siguldas čaļiem, un atkal viss kārtībā :)

Remarx

Kad runāja par ieplānoto novecošanu, tad teica Oi folija cepurītes ierunājās. Te uzskatāms piemērs. Lūk baterija no citām firmām vienkārši tiks atteikta, bet ko darīt ja kompānija neražo šāda modeļa baterijas? Atbilde ir jāpērk jauns iPhone un tam arī būs tieši tas pats. Ražo viedtālruni kuram der konkrēta modeļa baterija. Kolīdz produkts tiek pārtraukts ražot tad protams tiek pārtraukts ražot arī konkrētā modeļa komponentes, tajā skaitā baterija ar.

wils

Par ieplānoto novecošanos ir vismaz loģika apakšā – reklāmās tika garantēta tik un tik stundu darbība. Tas tika panāks, bet nepasakot kā.
Šajā gadījumā, ka telefons nestrādā 100% korekti, pat ja izmanto oriģinālās detaļas.

Remarx

Man pašam ir nācies veikt datora akumulatoru banku nomaiņu. Nomainām 18650 bankas pret jaunām no tās pašas firmas un Opā programmas Aida64 ekrānā uzraksts Akumulatoru nolietojums 80%. Nākas meklēt jaunu mikrokontrolieri kuru ielikt, jo savādāk nekā nesanāk. Tas ir ražotājs ir panācis to ka ir jāpērk oriģināls akumulators. Bet mikrokontroliera Hex un eeprom failu nokopēt ar neļauj. Tad nākas griezties pie dzeltenajiem draugiem iekš Aliexpress kur var atrast vajadzīgo mikroshēmu, kas arī kā oriģināls ir aizsargāts pret Hex un eeprom faila kopēšanu. Tieši tāds pats joks man bija ar Epson printeri kas vienu dienu atteica drukāt. Labi izlīdzēja paziņa kas… Read more »

ERLV

Perfekti.
Šīs attiecas aunagalvām, kuri “fano” par Apple, un citiem. Viņiem ir pie kājas pircēja nauda izdevumi!!!!
Un kursoram arī, sludinot, aprakstos, cildinot, vajadzētu būt stipri pueticigākiem, jo ja lasītājam nav kritikas, tad kursors ir atbildīgs par cilvēka izmantošanu.
Teiktu ka tā, kursors un citi ir publiskā telpā,līdz ar to atbildība arī…+žurnālistikas ētika, kodeksa utmldz

Kristaps Skutelis

Žurnālisti neesam, uz mums neattiecas šīs profesijas bonusi un tumšās puses, bet par savu darbu atbildību nesam un pavisam vienkāršoti runājot – saviem lasītājiem sūdu neieteiksim :)

Uldis M.

Pareizi ir! Nav ko graut tēla reputāciju ar trešo pušu detaļām. Pilnīgi atbalstu! Jo šīs ierīces kļūst komplicētākas, jo vairāk jāaizmirst laiki kad savām rokām varēji Nokiai nomainīt bateriju un panelīti mazāk kā 10 sekundēs.

wils

Auto tirgotāji arī kādreiz gribēja, lai konkrētās markas mašīnu labotu tikai viņu servisā, ne?

Skābene

Būtu kruta, ja ieskrūvē neoriģinālu BMW skrūvīti un BMW nebrauc! :D
Eiropā par šito viņi agri vai vēlu dabūs pārkāpuma lietu, par negodīgu komercpraksi.

wils

Braukt jau brauc, tikai “šajā” gadījumā “check engine” nepārtraukti deg. Nepatīkami.

Uldis M.

Salīdzināt ar skrūvīti nav īsti korekti. Nopietnākas komponentes, kas kaut cik saistītas ar elektroniku BMW (un arī citos auto) patiešām tik vienkārši vis nenomainīsi pret citu, jo kompis tā vienkārši neņems pretī. Vot pamēģini kaktu servisā samainīt jaunākam BMW pārnesumkārbu… bez autorizētā dīlera neiztiksi…

darklight

Bet akumulatoru drīkst mainīt? Riepas?

KKTK

Ne jau tikai par baterijām viņi uztraucas, bet arī par autorizēto servisu izmantošanu. Bet principā ne telefoniem, ne kompjiem nekad nesmu apsvēris pirkt aftermarketa baterijas, jo skaidri zināms, ka tās būs sūdi. Bet nu dāsni pārmaksāt autorizētajam servisam, tikai tāpēc, ka viņiem ir programma lai sapārotu MB ar bateriju, jau gan ir neganti…

Opis

Tā nav. Pirms pirkšanas jāpastudē par produktu un ir ok. Esmu mainījis iPhone6 bateriju uz AliExpress variantu. Tagad tur 2 pilnas dienas iepriekšējās vienas vietā. Jau gadu.

Uldis M.

Kā paveicas. Savulaik vecajam iPhone 3GS arī ieliku e-bay versiju, pirmo telefons atteicās ņemt pretī, pārdevējs atsūtīja citu – tā aizgāja. bet neturēja tik pat cik jauna oriģinālā.
Redzi, Litija akumulatori ir diezgan komplicēti un vārīgi… bišku negribas riskēt ar akumulatora uzpūšanos vai vēl ļaunākām sekām izmantojot neoriģinālos. Jā, zinu, arī oriģinālie to visu māk darīt, bet nu tomēr… Nē, ok, ja akumulatoru ir ražojusi kompānija ar lielu pieredzi akumulatoros (piemēram, kaut kādi Sanyo/Panasonic), šādu neoriģinālo noteikti ņemtu…

m!!

Fuck Apple, kurs mulks vel vinju produkltus perk?

Reinis Rozitis

Ja vien pircējs pirms iegādes ir informēts (cits jautājums, ja nav) par produkta ekspluatācijas īpatnībām/ierobežojumiem no vienas puses (manuprāt) jau it kā sašutumam nav liela pamata, ja ražotājs nevēlas, tad nevēlas. Šajā gadījumā nav monopolstāvoklis un lietotājam ir visas iespējas izvēlēties kādu citu marku, kas viņa vēlmes (piemēram, iespēju izstrādājumu (uz)labot pēc saviem ieskatiem) apmierinās. Šādi ierobežojumu esamība/parādīšanās kā reiz veicina dažādu konkurentu izredzes/iespējas). Tāpat analogi ir ar pieminētajiem auto – būtu savdabīgi pārmest BMW (vai prasīt rūpnīcas garantiju), ja vini panelī izspīdinātu kļūdas paziņojumu, ja lietotājs iemontējis zem vāka 1GZ (man, piemēram, kā Volvo lietotājam nešķiet loģiski uzstāt/sašust, ka… Read more »

Roberts Smitins

Ļoti pareiza rīcība no Apple puses. Apple telefoni ir augstas kvalitātes (atšķirībā no Android kaķiem kopētājiem). Līdz ar to, lai būtu nodrošināta teicama darbība (ar ko nevar lepoties Android kaķi kopētāji), tad ir jābūt oriģinālām visām detaļām. 2017. gada beigās atdevu savu iPhone 6S Plus vienam cilvēkam, jo pats pārgāju uz jaunāku modeli. Pirms atdošanas nomainīju esošo aķi (tas gan bija vēl ļoti labs) pret jaunu aķi (lai telefons būtu pilnīgi kā jauns). Diemžēl jaunais aķis bija neorģinālais. Pēc kāda laika aķis uzpūtās un pārplēsa telefonu uz pusēm. Bija jāremontē telefons dēļ neoriģinālā un nekvalitatīvā aķa radītā defekta. Es domāju,… Read more »

Skābene

Arī oriģinālie IPhone akumulatori uzpūšas! Man viens uzpūtās, stāvot atvilktnē! Un ko nu?
Un tas tavs kvalitatīvais super duper puper IPhone nevar nevienā foto testā iekabināt ķīniešu Huawei! 🤣 Galvenais jau tik par kopēšanu pačīkstēt.

Roberts Smitins

Šo es jau 1 xrakstīju, bet ir tik precīzs situācijas attainojums, ka uzrakstīšu vēlreiz:
Android telefonu ražotāju devīze:
2010. gadam: Apsteigt Apple;
2015. gadam : Turēties līdzās Apple;
2020. gadam: Nepazaudēt Apple pēdas.

Nu, tavs stāsts par baterijas uzpūšanos atvilktnē ir vienkārši muļķīgs un neiztur nekādu kritiku. Tas ir truls stāsts.
Sorry, ar tevi diskusiju neturpināšu, jo nevēlos nolaisties līdz tavam – dzīvnieka līmenim.

Skābene

Stum vien tālāk savu augstā līmeņa Apple zombiju demagoģiju! :) kad Apple sabojājās, tā stāsts truls un līmenis dzīvniecisks! 🤣 Ar tevi viss skaidrs!

Astro

tām devīzēm nepareizi gada skaitļi salikti :)

2010 – Nepazaudēt Apple pēdas
2013 – Turēties līdzās Apple
2015 – Apsteigt Apple
2017 – Beidzot Apple apsteigts
2019 – Iphone telefonu pārdošanas apjomi samazinās tik traki, ka Apple atsakās izpaust skaitļus. Nez kāpēc.

Un neesmu nekāds Apple nīdējs, mūsu ģimenē ir 2 Macbook, kurus ar prieku lietojam. 2 gadus paralēli lietoju Galaxy un Iphone, bet tad pārgāju uz Galaxy Note ar 2 simkartēm – nespēju atrast nevienu iemeslu ar ko Iphone būtu labāks. Tiešām nevienu.

Alex

Kaut kur tev nāksies piekrist :) Pats lietoju Apple produktus kādi 6 gadi. Visvairāk besī iPhone (man ir 6s mdelīts), jo tas aukstā laikā vienkārši paņem un izrubās! Pirms iPhone bija Samsūds( problēmas ar bateriju,tika dots uz gar.rem.,gļukoja utt.) un tas tādus brīnumus aukstā laikā nedarīja. Iedomājies – tev zvana, tu esi uz ielas, gaisa temperatūra +1, par mīnusu vispār nerunāsim.Baterija ap 45% un pēc 8-10 min. sarunas šis izrubās un vairs ieslēgt nevar, kamēr nav sasilis! Ibio! Šoruden būs jāmina nost, jo zb jau.Jautājums tikai uz ko? Kā jaunie XS uzvedās aukstā laikā? Ir kādam pieredze? ļoti skops info… Read more »

Andriewz

6s plus bija tāda problēma, pēc tam pa garantiju akumulators tika nomainīts un problēma pazuda, lai gan telefons ģimenē tiek lietots joprojām, xs max ar šādu problēmu saskāries neesmu, bet telefonam tikai gads tūlīt būs (un parasti akumulators diezgan pilns pateicoties bezvadu uzlādei), tāpēc redzēsim kā uzvedīsies nākošajā ziemā. Ja pāriesi uz Android iesaku izmēģināt pie LMT ar atvērto līgumu, es pagājušo gadu pamēģināju divus Android flagmaņus (tajā skaitā Huawei p20 pro) un bija patīkami atgriezties pie iPhone. Vispār interesanti, vai kāds Android ražotājs piedāvā iebūvētu līdzekļus, kas parāda akumulatora nolietojumu. Pieļauju domu, ka Apple apzinās, ka viņi nevar precīzi… Read more »

Alex

Jā,arī es esmu mēģinājis pāriet atpakaļ uz andrīti, bet nu kaut kā nepatīk,nepiesaista. Patestēju Huaweju, Samsung 10, nu…taa…so..so.Kaut kas nav. Paņemu teiksim xs vai xs maxu rokā un uzreiz ir pavisam cita brūzēšana,viņi liekas tādi atsaucīgāki, ja tā var izteikties. Nu jā, tā protams ir katra gaumes lieta. Katrā ziņa iPhoniem, cik esmu piefiksējis, realitātē baterija daudz maz normāli arī tura pēc 2,5 gadu lietošanas. Man kolēģim ir vēl vecais 5s, kuram ir reāli jau 4 vai pat 4,5 gadi. Baterija nav mainīta, viss griežas.

wils

Šis nav raksts, bet gan īsumā pārstastīta ziņa no cita resursa. Oriģinālā viss korekti. Apple vainīgs un šoreiz neredzu vajadzību šo kompāniju aizstāvēt.

Dusmīgie Androīdisti :D

Paldies par viedokli, Robert! Es lietoju 6s jau 4. gadu un joprojām nāk updeiti, viss strādā un esmu sajūsmā, ka telefons strādā tikpat labi, kā pirmajā dienā, kad to nopirku. Androīdisti nez kāpēc ir dusmīgi “pažizņ”, tā kā neņem vērā tos “Vote Down”. Lielākā daļa Android rējēju ir tādi, kas vienkārši vai nu nav lietojuši iPhone tā kārtīgi vairākus mēnešus, vai pat rokā nav turējuši vai arī skauž, ka nevar atļauties neko vairāk par ksiomi vai kā viņu tur sauc. :D
Peace trakie androīdisti!

Zigurds

Neviens jau neliedz pārmaksāt, ja ir tāda vēlme un iespējas.
Var protams nopirk iPhone pa lielām naudām un lietot to 6 gadus, bet var arī katru gadu pirkt jaunu Xiaomi kopsummā izterējot mazāk.
Viss atkarīgs kurš no kā gūst baudu…

Skābene

Nevajag ņemt iPhone hipotekārajā kredītā, tad varēs mainīt viņu vismaz reizi 2, vai 3 gados!
Es nezinu kam būtu jānotiek, lai es vēl šodien lietotu morāli novecojušu 6s.
Es vēl saprotu SE lietotājus, kas turās pie izmēra, bet 6s?šodien?

Alex

Ja nav vajadzības zīmēties un mērīties krančikiem, tad ir okei. Manīt tikai mainīšanas pēc arī nav īsti prāta darbs. Ja telefons nelago un viss uz viņa strādā daudz raitāk nekā uz hujaweja vai samsunga, kāpēc steidzami mainīt? Jā, manā gadījumā tas tiks mainīts ,jo ekrāns ir palicis par mazu, prasības aug utt.
Un pats noteikti lieto pašu jaunāko andrīti, vai ne?

Yeah

Tak mainīt var, vienkārši neredzēsi nolietojuma info.
Un baterijas maiņa pie apple nav nekāds kosmoss, nu protams varbūt kādam arī ir. Bet tad lai liek ebay baču.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: