web analytics

Apple izskaidro, kāpēc palēnina iPhone darbību, piedāvās lētāku bateriju nomaiņu

Jaunākie raksti

“TikTok” noņēmis gandrīz 350 000 video, kuri saistīti ar ASV prezidenta vēlēšanām

Līdzīgi kā citos sociālajos medijos, arī "TikTok", protams, figurē vesels lērums satura, kas sniedz nepatiesu informāciju. Lietotne nākusi klajā...

Anker sāks piedāvāt pārnēsājamo bateriju, kuru var savienot ar iPhone MagSafe tehnoloģiju

Pagājušā gada oktobrī Apple mūs iepazīstināja ar iPhone 12 sērijas telefoniem, kuri ir aprīkoti ar speciāliem magnētiem telefona aizmugurē,...

Kādu portatīvo datoru skolēnam vai darbam no mājām var nopirkt par 500-600 eiro?

Diemžēl ir sanācis tā, ka neskaitāmu ārēju spēku rezultātā mēs vairs nevaram brīvi ieiet veikalā un iegādāties jaunu klēpjdatoru....

“Volvo” sadarbībā ar “DHL” veiks elektrisku kravas auto testus Zviedrijā

"Volvo" pēdējo pāris gadu laikā izziņojuši apjomīgus elektrifikācijas plānus, kas neizbēgami skars arī autoražotāja kravas auto divīziju. "Volvo" sadarbībā...

LG piedāvās webOS operētājsistēmu citiem televizoru ražotājiem

LG tikko paziņojis, ka arī citiem viedo televizoru ražotājiem būs iespējams izmantot webOS, turklāt jau pirmie webOS izmantotāji esot...Pēdējo nedēļu laikā Apple ir nonācis mediju uzmanības lokā, jo atklājies, ka lietotājiem par to nezinot, viņu iPhone kļūst lēnāki, ja ierīces baterijas resurss tuvojas beigām. Skaidrs, ka daļai sabiedrības šāda rīcība nešķiet pieņemama un Apple savā virzienā saņēma ne tikai daudz negatīvu komentāru, bet pat tiesas prāvas.

Jau pagājušajā nedēļā Apple izplatīja īsu komentāru, kurā skaidroja, ka telefoni tik tiešām atsevišķos gadījumos tiek sabremzēti, taču tas tiek darīts tikai un vienīgi, lai nodrošinātu stabilu to darbību. Proti, vecas baterijas (īpaši apstākļos, kad tās ir gandrīz izlādējušās) var nespēt nodrošināt nepieciešamo jaudu un telefons mēdz izslēgties, lai pasargātu tā elektronikas komponentes. Šāda aizsardzība tika iestrādāta iOS 10.2.1 versijā un attiecas uz iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, kā arī kopš nesena laika arī iPhone 7 un iPhone 7 Plus. Atliek nomainīt bateriju un telefona darbības ātrums atgriežas pilnā apmērā.

Redzot, ka tiesas procesu pieteikumi sāk krāties kaudzītē un cilvēku negācijas nemazinās, nu Apple ir izplatījis plašāku skaidrojumu par to kāpēc šādi rīkojas, kā arī vienkāršā valodā pastāsta par iPhone bateriju novecošanu. Iesaku šos abus rakstus izlasīt visiem, kas par šo tēmu vēlas neinformēti klaigāt.

Baterijas novecošanas rakstā ir konkrētāk uzskaitītas tās nianses, ko Apple savos iPhone izmaina, lai turpinātu nodrošināt stabilu ierīču darbību. Apple norāda, ka daļā gadījumu lietotāji pat nepamanīs šo izmaiņu negatīvo iespaidu.

Tātad, ja mums ir iPhone ar jau nolietotu bateriju, tad varēsim novērot šādas lietas:

 • Lietotnes palaidīsies ilgāk;
 • Ritināšanas laikā tiks samazināts ekrāna atjaunošanās ātrums (vizuāli ritināšana izskatīsies mazāk plūdena)
 • Samazināts ekrāna apgaismojums;
 • Samazināts skaļruņa skaļums (līdz -3dB);
 • Dažās lietotnēs tiks samazināts ekrāna atjaunošanās ātrums;
 • Ekstrēmos apstākļos kameras lietotnē tiks atslēgta zibspuldze;
 • Ierobežota lietotņu atjaunošanās fona režīmā un pārslēdzoties starp tām lietotnes tiks pārlādētas.

Konkrētās darbības izmaiņas neietekmē sekojošas telefona funkcijas:

 • Zvanu kvalitāti un datu pārraides ātrumu;
 • Fotogrāfiju un video kvalitāti;
 • GPS un atrašanās vietas noteikšanas precizitāti;
 • Žiroskopa, akselerometra un barometra precizitāti;
 • Apple Pay darbību.

iPhone bateriju nomaiņa tagad būs krietni lētāka

Lai uzlabotu attiecības ar saviem klientiem, Apple šīs bateriju sāgas iespaidā samazina pēcgarantijas iPhone baterijas nomaiņas cenu no 79 ASV dolāriem uz 29 dolāriem. Šī kampaņa attiecas uz iPhone 6 un jaunākiem, kam ir jānomaina baterijas un tā visā pasaulē būs pieejama sākot no nākamā gada janvāra beigām līdz 2018. gada decembrim. Izmanto iespēju nomainīt sava iPhone bateriju!

Tāpat Apple sola nākamā gada sākumā izlaist iOS atjauninājumu, kas lietotāju vairāk informēs par savas ierīces baterijas stāvokli, lai tie var saprast vai tas ietekmē telefona darbības ātrumu.

70 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
70 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Briedis

Saprotu tā, ka ja nepaspēšu baču nomainīt līdz decembrim, tad to nāksies mainīt pa dārgo?

Kristaps Skutelis

Jā, tev ir vesels gads, lai nomainītu bateriju pa lēto. Būtu muļķīgi neizmantot šādu iespēju, ja telefonu vēl plāno lietot gadus divus vai trīs.

Briedis

Redz, šobrīd lietoju septīto, kam baterijas stāvoklis ir ļoti labs, tādēļ ātrāk par gadu to mainit reāli nav nepieciešamības. Bet ja reiz šī “akcija” ir tik līdz decembrim, tad būs vien tas jādara decembrī.

Prusljix

Gan vēl pēc gada lietošanas vairs tik labā stāvoklī nebūs ;)
Bet pa lielam- ļoti laba iespēja!

Artūrs Millers

Galvenais sagaidīt, kad beidzas Christmas Sale un tikai tad oficiāli “atzīt” savas kļūdas.
Esmu daudzu Apple produktu lietotājs, bet arī manaii pacietībai ir mērs.
Es ceru, ka šis ļoti iedragās šīs kompānijas reputāciju. Varbūt tad nedaudz sāks cienīt patērētāju.

Artūrs Millers

Jānem vērā, ka šis apple “uzlabojums” intenetvidē un ne tikai tiek apspriests vairākas nedēļas.
Kad dāvanas jau sadalītas, tad pēkšņi “BOOOM” un apple atguvis spēju runāt!

Kristaps Skutelis

Es piekrītu tam, ka Apple varēja mazliet laicīgāk sākt komunicēt šo niansi un tad varbūt nebūtu tik daudz bezjēdzīgas klaigāšanas apkārt. Piemēram, ap to iOS 10.2.1 atjauninājumu pirms gada kaut kādā dziļi ieraktā knowledge base rakstā apskaidrot to, kas tagad izziņots tajā baterijas darbības rakstā. Tad īsti nebūtu kur piesieties, jo, hei, tā ir bijusi publiska informācija. Bet kopumā joprojām palieku pie uzskata, ka Apple pašā būtībā neko sliktu nav izdarījis, rezultāts ir viens – stabilāka ierīču darbība un tas ir galvenais iemesls kāpēc joprojām pērkam aifonus.

Kurlander

Kristap, tu pats dzirdi, ko tu saki??? Tu saki: “Bet kopumā joprojām palieku pie uzskata, ka Apple pašā būtībā neko sliktu nav izdarījis”. Šis tik pierāda, ka esi jau Apple-nozombēts… lūdzu, esi objektīvāks (neesi taču nekāds tīnis vairs)! Cepšanās jau nav par to, ka Apple “rūpējas” par to, lai būtu lietotājam ilgāk (bet lēnāk) strādājošs aparāts, bet par to, ka Apple to “nejauši noklusēja” (tātad – meloja!!!), jo tādā veidā cilvēki vnk būs spiesti pirkt atkal jaunus iPhonus! Tas viss ir pretrunā Apple kopējam tēlam. Viņi sevi visu laiku ir pasnieguši kā godīgu kompāniju, kas ļoti rūpējas par lietotāju utt.… Read more »

Kristaps Skutelis

Es domāju, ka tik sarežģītam produktam kā iPhone (vai dajebkuram citam viedtālrunim) ir ļoti daudz šādu “noklusētu” nianšu, jo vairums no tām ir tik tehniski sarežģīta maģija, ko vienkāršam lietotājam nemaz nav iespējams izskaidrot. Šo vienkārši vieglāk “uzpūst” par skandālu.

Lapsinieks

jāņem vērā arī heiteru uzpūstā skandālu ekosistēma. kādam sagādā īpašu baudu spārdīt tieši apple. sprāgstošie samsunga aķi bija tīrais sīkums

Kristaps Skutelis

Jā, tas arī ir aspekts, ko nevar neņemt vērā. Visi it kā zina, ka Samsung bija problēmas ar baterijām, bet vai tas kaut kā būtiski šobrīd ietekmē Samsung ierīču pārdošanas rezultātus. Neizskatās.

Noris

Nu, nu… Visi arī zināja par salokāmajiem iPhone. Bet vai tas kā būtiski šobrīd ietekmē Apple ierīču pārdošanas rezultātus?

digitalk

un tas ir normāli, ka lietotājs cīnoties ar iPhone bremzēm, ir n-reizes ņēmies ar restorēm vai nesis aparātu uz remontu, lai pārlej iOS no nulles? jo Apple līdz šim apzināti maldināja par savu telefonu nesaprotamu bremžu iemesliem.

Kristaps Skutelis

Mhm, šo niansi varēja nokomunicēt mazliet labāk nevis gaidīt, kad savelsies cepienu bumba.

Artūrs Millers

Klaigāšana nav bezjēdzīga, jo pērkot ierīci par 700-1300 naudiņām pie pāsreizējamām izvēles iespējām (lieliski konkurējošie produkti) katra nianse ir svarīga. Un šis noteikti ir ļoti būtisks faktors, jo tiešā veidā ietekmē UI (piem,screen refresh rate). Cik noprotu, ka tas ietekmē visas ierīces, kuru akumulatori ir sasnieguši noteiktu uzlādes ciklu daudzumu, neatkarīgi no tā vai akumulatoram novēroti “bojājumi”, kas var ietekmēt ierīces darbību. (???) Apple bija iespēja šo visu atzīt jau veselu gadu, bet pamanījās to izdarīt tikai pēc tam, kad tam tika atrasti nepārprotami pierādījumi, pie tam apzināti novēloti. Vai tiešām viss apple PR bija 2 nedēļu ilgās ziemassvētku brīvdienās?… Read more »

Artūrs Gailis

Kāpēc Samsung ierīcēm šādas problēmas neesmu novērojis? Telefons vienkārši pēc pusotra gada intensīvas lietošanas vairs var neizvilkt visu dienu, bet veiktspēja paliek tā pati, un attiecīgi nekas nelago, ārā neslēdzas.

Kristaps Skutelis

Esi mērījis ātrdarbību (jaunam vs lietotam telefonam) vai tikai sajūtu līmenī?

Kristaps

Ajfonam kodoli labi vien lielāki nekā Samsungiem un pie peak frekvencēm sūc vairāk nekā nokalpojusi baterija var iedot, tas arī iemesls visai šai jezgai. Nexus 6p ar bēdīgi slaveno SD810 ir līdzīga problēma, tikai paliek nevis lēns, bet brūtāli rubijas nost.

10 mēnešus vecam S7 ar GB 4.1.2. nomērīju single – 1965, multi 6103. Viss kārtībā.

Prusljix

Nezinu, kā ar to neslēgšanos.
Brālim S7edge- Jau pēc pusgada lietošanas aukstā laikā slēdzās ārā pie 50%. Garantijas remontā nomainīja baču, esot bojāta. 7 pēc tam- tas pats.
Telefonu pārdeva un tgd lieto kkādu Huawei. Samsungus vairs nepirkšot…

digitalk

vai jūs zinājāt, ka ar nestrādājošu iebūvēto bateriju arī makbūki pārvēršas par dārzeni, no kura nevar strādāt pieslēdzoties pie rozetes? veiksmi darbā, āboļmīļi! All hail Apple!

Kristaps Skutelis

What?

digitalk

ja iebūvētā baterija ir mirusi, tad osx nomet Intel Speedstep uz 0, t.i., downclock’o procesoru. logins sistēmā pārvēršas par gaidīšanas svētkiem, par darbu var aizmirst.

Kristaps Skutelis

Neizklausās forši. Ir kāds plašāks raksts/skaidrojums par šo? Plus, ko par šādu darbību saka Apple?

Kristaps Skutelis

Mhm, Windows/Linux pasaulē prātam neaptverama rīcība. Kā, es nedrīkstu lietot savu portatīvo datoru bez baterijas? Ārprāts!

Skābene

Ar Winduli kāreiz visiem pircējiem veikalā iesaka bateriju ņemt ārā, ja strādā ilgstoši pie vada, lai baterija netiek bezjēdzīgi lādēta, un samzināts tās resurss :)

Kristaps Skutelis

Aha, labs joks. Kurš normāls cilvēks savam laptopam ņem laukā bateriju? Un ko iesākt tiem, kas lieto datorus, kam baterija ielīmēta/ieskrūvēta un tai nemaz nevar tik viegli piekļūt?

Lapsinieks

joks vai ne-joks, bet 2 gadu laikā visu laiku strādājot tikai ar vadu bača pamatīgi nopurgājās – tā, ka pat viesnīcā gultā filmu neizvelk. tas ir fakts. Būtu tikai lōģiski, ja tiktu iestrādāts kāds kontrolieris, kas redz – bača uzlādēta, vads pieslēgts – tātad baču var atslēgt… bet laikam jau tā nav.

Kristaps Skutelis

Doh, pastāsti vēl kādu ģeniālu ideju par ko pasaules līmeņa inženieri vēl nav iedomājušies. Kaut kādos Dellos bija pat speciāls tūlis, kurā varēja ļoti detalizēti menedžēt kad un kā bateriju lādēt, bet citos datoros tas noteikti jau ir iebūvēts un ne pārāk ietekmējams no malas.

Lapsinieks

ģeniāla vai nē, bet ir fīlings, ka nekas tāds nav – ja jau bača pēc divu gadu lietošanas nosprāgst :(

Kristaps Skutelis

Vai nevarētu būt tā, ka tāda ir izmantotās bateriju tehnoloģijas limitācija?

Lapsinieks

hvz. ja nopēr pa štuku laptopu, gribās, lai strādā ilgāk.

Kristaps Skutelis

Protams, es arī gribētu, lai tas laptops man ēst sagatavo.

digitalk

nav tur tehnoloģisku limitu. tavi “pasaules līmeņa inženieri” par to sāka aizdomāties labi ja 10 gadus atpakaļ.

svimart

sen vairs nesprāgst, vai nu tev nav paveicies n-tās reizes!

svimart

visos dellos!!!

Kristaps Skutelis

Ja? Arī consumer modeļos? Es, šķiet, pirmo reizi ar to saskāros nesen testējot viņu biznesa Latitude 7280 https://kursors.lv/2017/10/23/dell-latitude-7280-biznesa-portativa-datora-apskats/

svimart

inspiron sērijā viņš savādāk izskatās bet ja ir uzinstalēts, tad tur var saķeksēt visu tos inteligent batery charge mode, cik % uzlādējas utt., jā latitude pat bios varēja regulēt to visu.

svimart

bez baterijas nopurgājās mātes plates, ligzdas utt.

oga

Ir, ir, jau sen …

y

Labiem laptopiem šķiet tur kaut, kas tiek darīts lietas labā.
Es nevienam laptopam neesmu nekad pad domājis ņemt ārā bateriju, skaidrs, ka pēc diviem, trīs gadiem tā vairs nav tik laba, kā pirkšanas brīdī, bet nav arī tik traki. Procentuāli pēc trīs gadu lietošanas baterija varētu būt ap 60-70% vesela. Un tā ir bijis ar visiem hp lapšiem elitebookiem un šķiet vienam lētucim (nezināšu modeli) arī. Protams, nezinu, vai kāds tur nešmaucas līdzīgi, kā apple. :D

Ints Picalcelms

Labrīt jaunekli! Runa ir par Ni-Cd un Ni-MH laikiem :P

svimart

šitais debīlsims vienkārši fascinē… vispār tas vecs pasākums, kad vecās bačas lādējās ciklos. tas ir noskaitīja n-tās uzlādes un čau. Bet tas bija pirms 10 gadiem!!! Tagad paldies dievam, lielai daļai baterijas nevar izņemt…

digitalk

tiešākā analoģija – tu nevari savu auto vilkt ar vilcēju, kamēr nebūsi pielējis pilnu bāku ar benzīnu. āboļfanbojiem tas būtu pašsaprotami.

Kristaps Skutelis

Aha, vienmēr uz lietām var skatīties tendenciozi.

digitalk

tev tas brīnišķīgi izdodas. All hail Apple!

Lapsinieks

Kristaps = best trollis ever.

Kristaps Skutelis

Nē, tev.

Noris

Nu jūs laiž! No sērijas – kas uz citiem saka, tam uz mēles kaka. Bēdīgi – Kursora akcijām atlaižu laiks.

digitalk

ne jau es aizstāvu kompāniju, kura peļņas dēļ uzprojektējusi portatīvo, kurš nevar strādāt bez baterijas, jo citādi būtu nekonkurētspējīgs.

varu saderēt uz piecīti, ka problēmu tu nepētīji, tikai pa diagonāli apskatīji manu atrasto pirmo sakarīgo linku un zibenīgi nokomentēji ar ironisku promakistu komentāru.

tagad šī kompānija pa veco iemīto taciņu bojā dzīvi savu telefonu lietotājiem un tavuprāt protams nav ne pie kā vainīga. kā teica stīvais Jobs – jūs to nepareizi turat.

All hail Apple!

Kristaps Skutelis

Tā ir tava versija un nav teikts, ka pareiza.

Kelvins

@ciparruna:disqus Paldies tu man atvēri acis un atgriezi dzīvē sen noputējušo veco macbook pro 3.1, kurš stāvēja plauktā ne ta pārdodams, ne ta ārā metams. Nekad nebiju iedomājies, ka maks var tā bremzēt tikai tāpēc, ka tam nav bačas (bija uzpūtusies un kopis tika barots no vada) – par youtube zemas kvalitātes klipi negāja. Risinājums no tava dotā lika strādā. Es visu laiku domāju, ka mainot hdd nejauši ar statisko strāvu sabojāju kaut ko uz mātesplates un par neiedomājos, ka ap to pašu laiku beigusies bača pie vainas. Bača nebija ne lēta, ne arī īpaši vajadzīga, tāpēc nepirku. Apple p…ru… Read more »

Kristaps Skutelis

Puspasaule savus laptopus visu laiku tur pieslēgtus pie barošanas vada un ja tā būtu kaut kāda izplatīta problēma, tad visiem pēc gada būtu apaļas baterijas. Tā kā tas tā gluži nav, tad (visdrīzāk) tavā gadījumā bija kaut kāds brāķis vai vēl sazin kāda problēma. Čābīgi, bet tāpēc jau ir garantijas remonti.

Kelvins

Tas bija garantijas remonts tikai pateicoties tam ka darba dēvējs bija piepircis Apple Care, savādāk būtu jāpiķo, jo gada garantija juridiskā personām tikko bija beigusies. Cena tāmē bija ~500EUR, būtu sālīti tas brāķis izmaksājis.

Kristaps Skutelis

Nu no brāķiem nav pasargāts neviens.

x

>uzpūtās bača – visi 4 bloki un Capital meistars uz jautājumu “Kā tā?”
>par iemeslu nosauca tieši neprātraukto turēšanu pie vada.

nespēju noticēt, ka nebūt ne lētais āboļkompis ir uztaisīts tik primitīvi, ka turot pie vada tas nepārtraukti lādējas. tas taču nav jaunāko klašu pulciņā salikts prototips. un vēl pro skaitās.

oga

Nezinu kaa ir tagad, bet nu cik atceros portiki bez baterijas straadaaja suudiigaak neka ar … tur bija kaut kaada fiicha …

Oskars

Vareni, a ko darīt, ja vājas nervu sistēmas rezultātā, Apple uzliktā lēnuma dēļ kāds vienkārši neiztur to lagošanu un izšķaida telefonu pret asfaltu? ehhh…

Kristaps Skutelis

Kas, kas? Jādzer nervu zāles un jāpērk jauns aifons.

AndrisB

Jāskatās telefona lietotāja instrukcija. Ja tur nekas nav norādīts, ka apple drīkst veikt šādas darbības, tad apple ir jākompensē zaudējumi visiem, kas pirkuši jaunāku iphone un vēlas saņemt naudu atpakaļ, pie nosacījuma, ka iepriekš ir bijis vecāks iphone. Kolektīvā prasība ASV varētu viņiem izmaksāt vairākus miljardus eiro, ja būs gana daudz prasītāju.
Tas nav normāli, lai ko arī teiktu apple evanģēlisti.

Kristaps Skutelis

Jep, tāpēc visā pasaulē ļaudis šūmējas un tiesas procesu pieteikumi krājas smukā čupā.

bumbieris

Rakstā nav nekas minēts par telemetriju. To arī atslēdz pie nolietotas baterijas?

Kristaps Skutelis

Apple šādu informāciju nekur publiski nenorāda. Vismaz neesmu redzējis. Pieņemu, ka neatslēdz. Vismaz ne pilnā apmērā.

x

kāpēc lai atslēgtu. galu galā, kas ir svarīgāks – telemetrija vai kautkāds tur ātrums, vai kāds par to šaubās.

Kristaps Skutelis

Telemetrija ir svarīga. Bet tie dati tur ir mazā apjomā un visdrīzāk neko būtiski neietekmē

Eduards

Man kaut kā likās ka šī informācija jau tiek apspriesta tehnisku cilvēku lokā kādus gadus 5 vismaz.. Kāpēc bazars tik tgt notiek?

Kristaps Skutelis

Nu šī konkrētā lieta iPhone gadījumā notiek gadu. Ideja kā tāda gan nav jauna un par to tiešām jau varēja runāt arī iepriekš.

Lauris

Sveiks, Kristap – vai Latvijā šī akcija arī darbosies un, kurā vietā var nomainīt LV bateriju pa 29 – dolāriem – Analogi LV – EUR! ?

Kristaps Skutelis

Pēc šī raksta publicēšanas man padeva ziņu mans kontakts no LMT un teica, ka viņi ir saņēmuši informāciju par šo kampaņu. Tobrīd gan vēl nezināja cenu eiro. Mazliet pacietību un jau drīz būs pieejama info gan par cenām, gan remonta punktiem (tie gan, manuprāt, ierastie – autorizētie servisi). Ja nepiemirsīšu, sagatavošu par šo atsevišķu rakstu, kad būs pilna skaidrība.

Krišjānis G

Atsevišķs raksts noderētu, jo ģimenē ir vairāki iPhone, kam šis varētu būt aktuāli :)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: