Reklāma

Pieaugušo rotaļlietas – izmēģinām McLaren 720s Spider (video)

Jaunākie raksti

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

“Xiaomi” prezentējis strādājošu cilvēkveidīgo robotu “CyberOne”

Laikam jau sen aiz muguras ir tie laiki, kad elektronikas uzņēmums varēja izziņot jaunu tālruni un dēvēt to par...

“Meta” beidzot sāk testēt “Messenger” sarunu šifrēšanu

Uzņēmums "Meta" jau samērā ilgi strādā pie tā, lai tai piederošās saziņas lietotnes sniegtu pilnu šifrēšanu (end-to-end encryption) čatiem....

Shazam datora versija beidzot iegūst oficiālu atbalstu Apple M sērijas procesoriem

Apple oficiāli jau vairākus gadus ir Shazam īpašnieks, bet tās datora versija bija palikusi nedaudz ēnā, un beidzot, pēc...

Opel Astra apskats – vai Stellantis spēs izglābt Opel?

Opel savas laikā ir piedzīvojis pamatīgas izmaiņas. Pēdējās izmaiņas ir kopš 2017. gada, kad PSA (Peugeot Citroën) automobiļu ražošanas...

Maija pēdējā ceturtdiena un piektdiena sasniedza īpašu temperatūru – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē – Babītes apkārtni un Biķernieku trasi pieskandināja sauja ļoti jaudīgu automašīnu ar McLaren logotipu priekšpusē. Kaut trasē pieejami bija vairāki McLaren modeļi – pamata uzmanība tika pievērsta vienam īpašam auto, proti, 720S Spider. Tas ir jaunākais McLaren kabriolets – superauto, ar kuru var braukt katru dienu, jo ar to var ne tikai izbaudīt lielisku dinamiku trases apstākļos, bet ir arī pavisam ikdienišķas ikdienas gaitas.

Divas lieliskas dienas – diena Biķernieku trasē un diena Babītes apkārtnē deva iespēju īpašiem klientiem un žurnālistiem no visas Baltijas izmēģināt šo dārgo un fantastisko superauto. Mums bija ekskluzīva iespēja būt šo īpašo cilvēku sarakstā.

720S Spider ir ātrākais atveramais jumts starp superauto, nieka 11 sekundes ir nepieciešamas, lai raudzītos tiešos saules staros. Bet pats jumts arī nav vienkāršs – stikla elements ir ar elektro pievadu un vienu pogas spiedienu var tikt vai nu pilnībā aptumšots, vai pilnībā caurspīdīgs. Angliski tas saucas electrohromatic roof un pareiza latviska tulkojuma šim īsti nav.

Auto ir izveidots uz Monocage II-S oglekļa šķiedras karkasa pamata un auto pašmasa ir nieka 1332 kg. Auto ir aprīkots ar četru litru V8 ar divām turbīnām, kas attīsta 710 ZS un 770 Nm. 720s Spider 0-200 km/h sasniedz 7.9 sekundēs, bet 0-100 km/h 2.9 sekundēs. Reālās dzīves mērījumi pierāda, ka tās pat ir 2.6 sekundes. Maksimālais ātrums ir tieši tāds pats kā kupejai – 341 km/h, bet bez jumta 325 km/h, kas ir iespaidīgs rādījums. Īpaša hidrauliska savstarpēji savienota balstiekārta ir atslēga lieliskajam balansam starp komfortu un dinamiku.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps Ķēdis
02.07.2019 19:21

Esmu mazliet pārsteigts. Vislaik, patiesībā, esmu domājis, kā vispār var ar šādu superauto uz Latvijas ceļiem pārvietoties. Izrādās, ka var.

KKTK
02.07.2019 20:54

Kurā režīmā instruktors laida pa trasi?

Nelabojams
03.07.2019 08:03

electrohromatic = elektrohromais.
Pilnīgi oficiāls šo materiālu nosaukums. Ziņas, var teikt, no pirmavota, jo sieva savulaik strādāja Cietvielu fizikas institūtā pie šādu materiālu izveides.

Kartupelis3
03.07.2019 08:08

Auto komentārus neprasa. Super, jauks un patiess vido. Tā arī bišķi izskatījies, kā nedaudz apjucis puika ticis pie rotaļietas, kam tomēr kaut kas jāpasaka kamerai par iespēju paspēlēties.

assa
03.07.2019 11:08

Vienmēr ir pārsteidzis auto dīleru/pārstāvju izvēle, kam dot testēt tos auto. Ir skaidrs, ka jādod potenciālajiem klientiem un žurnālistiem, kas kko uzrakstīs. Bet rezultātā biežāk dod kautkādiem VIPistiem, kam pat doma nav to auto pirkt un žurnālistiem, kam nav doma rakstīt vai filmēt kko.
Ar Kursoru laikam pēdējā laikā ir sanācis tā, kā tam jābūt,- ir tests, ir normāls atspoguļojums pārējai tautai! Lai izdodas!

Reklāma