Reuters, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta, ka, sekojot ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojumam, Google atņēmusi Android licenci vienam no lielākajiem viedtālruņu ražotājiem pasaulē – Huawei. Jau iepriekš Huawei bija vairākas problēmas ar ASV valdību un lielajiem ASV mobilo sakaru operatoriem, bet pat sapņos nerādījās, ka ASV tiešām spers tik nozīmīgu soli. Huawei ievietots sankciju sarakstā, sadarboties ar ASV uzņēmumiem Huawei var tikai pēc speciālas valdības atļaujas saņemšanas.

Sekojot aizliegumam, Google ir atņēmusi Android licenci Huawei, bet ko tas nozīmē esošajiem un nākotnes Huawei viedtālruņu lietotājiem? Teorētiski Huawei var izmantot Android Open Source Project (AOSP), kas nozīmē, ka pie pamata Android operētājsistēmas Huawei tiek. Bet Huawei netiek pie Play lietotņu veikala, Google Maps, Gmail, YouTube, datu sinhronizācijas un ikmēneša drošības ielāpiem. Protams, ierobežojumu saraksts ir plašāks.

ZTE jau iepriekš tika atņemta Android licence, uzņēmums visai strauji sāka izplēnēt, bet ZTE tomēr izdevās atpirkties.

Šobrīd paziņots, ka esošie Huawei viedtālruņu lietotāji netiks aiztikti – Play lietotņu veikalu, Google kartes un citus servisus varēsi izmantot. Neskaidrība ir par ikmēneša drošības ielāpiem. Bet, visticamāk, esošie Android 9 Pie lietotāji paliks pie Pie operētājsistēmas versijas, ja negribēs zaudēt jau minētās pieejas. Tātad Android Q solījumi, kas izskanējuši no Huawei, visticamāk, atliekas uz nenoteiktu laiku.

Ar Android Q saņemšanu arī ir skaidrs, ka te nu gan Huawei netiks pie pilnas Android iespēju pakas, lielākais sitiens būs atņemtā pieeja Google Play Store lietotņu un satura veikalam. Tiek pieļauts, ka šis būs kritisks arguments tam, lai pircēji ārpus Ķīnas (Ķīnā jau tāpat šobrīd nav pieejas Play veikalam) nepirktu Huawei viedtālruņus.

Vai tu vēlētos lietot Huawei izstrādātu mobilo operētājsistēmu?

Stāsts, visticamāk, nav galā, bet neizskatās, ka Huawei būs lielas manevru iespējas.

Papildināts ar Huawei komentāru (20.05.2019, 12:05)

Huawei has made substantial contributions to the development and growth of Android around the world. As one of Android’s key global partners, we have worked closely with their open-source platform to develop an ecosystem that has benefitted both users and the industry. Huawei will continue to provide security updates and after sales services to all existing Huawei and Honor smartphone and tablet products covering those have been sold or still in stock globally. We will continue to build a safe and sustainable software ecosystem, in order to provide the best experience for all users globally.

Reklāma

94
Leave a Reply

avatar
17 Comment threads
77 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
dzonijs bravoEdyZuubraalsMaxal Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Dzintars Rudzītis
Member
Dzintars Rudzītis

Ko hujavejs sliktu izdarījis? Tas šeit nav minēts!

Normunds Treilāns
Member
Normunds Treilāns

Vai tikai tie nav Trampa centieni palīdzēt Apple tirgus daļai? Lai gan jāsaprot, ka “vāveja” pircējs, domāju, nekad nekļūs par “ābola” pircēju. Drīzāk jau tad Xiaomi. Bet tur jau atkal tas pats stāsts. Cik tas ir droši? Tad jāsāk lūkoties pārcenotā Samsung virzienā? Es personīgi turpinātu pirkt Huawei arī ar citu OS, pie nosacījuma, ka tiek pie Google pakalpojumiem. Negrasos mainīt visus epastus, eksportēt kontaktus u.t.t.

Artis 🍏
Viesis
Artis 🍏

Drīzāk jau nē, šis nebūs Apple lobijs, jo arī Apple, visticamāk, dabūs pa biksēm. Tramps jau ir uzlicis vai uzliks ievedmuitu tech ierīcēm no Ķīnas. Apple arī būs zem sitiena. Šobrīd dažiem Apple aksesuāriem ievedmuita no Ķīnas ir 25%.

KasparsB
Viesis
KasparsB

ar Samsung jau arī vairs nav tik traki. Jaunā A sērija cenas/fīču ziņā ir diezgan konkurētspējīga. Pašam ir huawei p10 lite.. nu ko.. jālieto kamēr mirs.. tad arī domās. Ja jau saka, ka esošos lietotājus neaiztiks, tad dzīvot var.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Nedomāju, ka Apple te ir prioritāte numur viens. Manuprāt, tā ir cīņa par 5G biznesu, kur ķīnieši ir tālu priekšā, bet pašiem amerikāņiem īsti nav ko likt pretī godīgā cīņā. Un Apple ar 5G ir praktiski nekāds sakars.

roys5016
Member
roys5016

Bļāviens divu nedēļ atpakaļ paņēmu jauno P30pro, tagad jūties, ka būtu iegrābies smagi…

Usinss
Viesis
Usinss

Nu bet tas taču turpinājums ASV-Ķīnas tirgus karam. Intel jaubizstājās no 5G epopejas. Apple, ja liegs lietot Ķīnas 5G modemus, varēs sēdēt uz 4G kādu laiku, kamēr pārejie lietos Qualcom modemus. HUAWEI vispār nedrīkst ASV apsvērt. Un te Eiropai ir lieliska iespēja izvirzīties priekšā ASV kā IKT un tehnoloģiju tirgum ražošanai. Protams ASV liks šito panākt pa visu pasauli, lai izēstu Ķīnu. Mūs kā patērētājus sagaida cenu kāpums

RRR
Viesis
RRR

Un kura tad no Lielajām Eiropas IT tehnoloģiju kompānijām pārņems stafeti? Kaut kā nenāk nevien aprātā. Nokiju un IKEA diez vai varam skaitīt.

digitalk
Member
digitalk

man patīk ironija, kas slēpjas tavā nikā :))

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Eiropas gadījumā par tīkliem mums atbild Nokia un Ericsson.

wils
Viesis
wils

1. Apple ir vienojies ar Qualcom par 5G modēmiem.
2. Foxxcon, kas ražo gan Apple, gan Nokia, gan daļu Xiaomi telefonus pārceļ ražošanu uz Indiju.
3. 5G joprojām ir vairāk testa fāzē, nekā lietojams produkts. Un nav sagaidāms, ka tuvāko 2 gadu laikā, tas būtiski mainīsies.
4. Telefonu ražošana nav tas ienesīgākais bizness (neskaitot Apple).

itanium
Viesis
itanium

Diez Honor arī tiks ietekmēts?

Madara Saule
Member
Madara Saule

Parasts tirdzniecības karš. Visvairāk jau pati Gūgles tante cietīs. Un aifonus jau šis neizglābs.

Maxal
Viesis
Maxal

Ne tikai Google.
Qualcom/Broadcom, etc. Kopā Huawei no US kompanijām gadā iepērk tehnoloģijas/servisus 10+ miljardu $ apjomā.

Ja mobīlo telefonu processorus ražo pats(HiSilicon), tad ar bāzes stacijām pašiem ir sliktāk….

Es
Viesis
Es

Daudzus gadus man ir bijuši dažādas cenu kategorijas Huawei (gan Mate, P utt.). Dārgie Samsung man nav vajadzīgi, par lētākajiem Samsungiem Kursora autori jau ir izteikušies, iPhone man nav vajadzīgi gan cenas ziņā un arī principa pēc, Sony atkrīt automātiski. Ko man tagad darīt?

itanium
Viesis
itanium

Nokia, Xiaomi, Motorola, OnePlus, drīz Eiropā ienāks arī Realme.

Janis Murnieks
Member
Janis Murnieks

Nokia ( HMD ) nesen reāli nofeiloja netīšām sūtot datus uz ķīnas serveriem … un kautkā galīgi šiem neiet ar kvalitāti . Līdz Huawei augt un augt ..

Xiaomi , Motorola , OnePlus – OK , RealMe ? ( *ķiķinu* )

Ģirts
Viesis
Ģirts

Oneplus

Gariks
Viesis
Gariks

Kāpēc Sony atkrīt automātiski?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Visdrīzāk tāpēc, ka Sony ir telefonu biznesā nu jau gandrīz neeksistējošs spēlētājs, kas velk pēdējos elpas vilcienus.

Zuu
Viesis
Zuu

Bērniem jau neinteresē fiziskā tel. kvalitāte. Galvenais kamera lētā plastmasas korpusā. :D

wils
Viesis
wils

Asus, LG, Oppo, ZTE, Google un jau iepriekš minētie Xiaomi, Nokia, Motorola, OnePlus un mazāk zināmi brendi.

Raivis
Viesis
Raivis

Sanāk, ja tagad nopērku Huawei aparātu, tad automātiski zūd play veikals un pārējās google lietas?

digitalk
Member
digitalk

īsti nav saprotama tā nepārtrauktā činkstēšana par nesaņemajām jaunajām versijām. it kā telefons uz vecās pārstās strādāt.

savukārt Huawei cīņā par Googles servisiem var izdarīt lielisku manevru — piedāvāt oficiāli atlokot bootloaderi un iegūt root tiesības, pārējo izdarīs XDA Developers un 4PDA

wils
Viesis
wils

Es domāju, ka šobrīd ir labākais brīdis, lai mēģinātu izsist Googlei monopolu. Kas liedz Androīd sistēmu apvienot ar to pašu, nesen minēto /e/ Foundation projektu.

Android sistēma ir pilnībā Open Source. To neviens nevar aizliegt izmantot. Un Play veikalam sen ir alternatīvas, tikai Google monopola nomāktas.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Cik gadus un miljardus vajadzētu, lai tai pasaules daļai, kas nav Āzija, iestāstītu, ka aplikācijas un saturu uz Android ierīcēm jāmeklē no citām vietnēm/veikaliem? :)

wils
Viesis
wils

Pareiza reklāma spēj izveikt brīnumus… bet, ko domā pats Huawei? Un kā rīkosies.
Kādreiz Symbian OS bija bezierunu līderis.

Skābene
Viesis
Skābene

Nav tik traki, Samsungam tak ar ir savs galaxy store! :)

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Nav liela māka izveidot lietotņu veikalu. Dod man divas kastes alus, nedēļu un es iemācīšos programmēt un uzprogrammēšu Kursors.lv aplikāciju veikalu :D Liela māka ir spēt to padarīt populāru un pagaidām to ir spējuši izdarīt tikai Google ar Google Play un Apple ar App Store.

wils
Viesis
wils

Veikals ir mazākā bēda, trakāk, ka tās pašas aplikācijas ir sasaistītas ar citiem gūgles servisiem.

p.s. Iesaku pamēģināt kādu ķīnas tirgum paredzētu aparātu, tad var apjaust problēmas sakni.

kapajs
Viesis
kapajs

Gan jau ka googles minimālo paketi Huawei atpirks- e pasta servisus, kartes un dokumentu un e pasta servisus.
Līdzīgi kā Aplle.

Un tad to savu marinēto savu stori veidos atīstīs un apvienos ar kādu citu sanāks vairākas kompānijas kopā un kaut ko uzcep arī ,varbūt ka pārpirks?!

Nauda jau Huawei ir un lielas jau izvēles nav.
Kompānija jau tāpat vien nepadosies!!!
Pret Google monopola beigām es neesmu.

Otrs senārijs ka tomēr Huawei pierāda savu nevainību Tiesā!!!

Klieents vienozimīgi iegūtu.:)

Lauris Špats
Viesis
Lauris Špats

Runājot par /e/ Foundation projektu – aizvakar tiku pie Xiaomi Note 4, anoloju, uzliku /e/ un – nesaprotu, kā viņi to ir dabūjuši gatavu, bet ir tjipa viņu AppStore, kur pilnīgi visu var novilkt – YouTube iet, Waze arī ir.. Karoč, es šokā. :)

Remarx
Viesis
Remarx

20.gadus atpakaļ Ķīna bija samērā atpalikusi valsts, salīdzinājumā ar pārējo pasauli. Tas pats Huawei kas dibināts 1987.gadā ir sasniedzis daudz. Lūk ko nozīmē cenšanās panākt virsotni. To ka šos apsūdz nu būsim godīgi CIP ar nav tie labiņie, ja vajag šie var ielauzties jeb kurā telefonā. Hašogi lietu vien atceroties šermuļi iet pāri kauliem. Man patīk šī kompānijas radītie telefoni. Lēta cena, kvalitāte ar laba, galvenais ērts. Bet esmu lietojis daudzu kompāniju izstrādājumus un pēdējos 6 gadus lietoju tieši Huawei. Negribu slavēt īpaši nevienu.

wils
Viesis
wils

Tie laiki, kad Huawei bija lēts, jau gadus divus, kā pagājuši. 700/800 eur par flagmani, manuprāt, nav lēti, ne?

točna Antiņš
Viesis
točna Antiņš

Tie tomēr nav 1200 EUR. Pareizi?

wils
Viesis
wils

Bet nav 450..500, ko piedāvā mazāk izreklamēti konkurenti ..

točna Antiņš
Viesis
točna Antiņš

Piemēram? Kur tad ir tie jaudīgie telefoni pa 500 EUR?

Par 500 EUR jāpērk NE-flagmaņi. Vai kā es – pirms gada pa 360 EUR P20 Lite.

wils
Viesis
wils
Janis Murnieks
Member
Janis Murnieks

neesmu manijis pēdējos gados Asusam lietojhamu telefonu . tie drīzāk sanāk no kategorijas “telefona izstrādājums”

Skābene
Viesis
Skābene

Kamēr Krievi ar Eiropu apmainījās ar sankcijām, Baltkrievi pamanījās uzkačāt savu ekonomiku! Cerams, ka ES spēs izmantot ASV un Ķīnas sankcijas, lai uzpumpētu savu ekonomiku.

Kurbads
Viesis
Kurbads

Ja vien Eiropa neiedomāsies, ka prātīgākais ir sekot ASV piemēram, izrādot lojalitāti, kas būtu stulbi, bet nebūtu jau pirmā reize… Protams, šo bŗīdo jāizmanto savā labā.

wils
Viesis
wils

Piemēram, vācu Infineon Technologies AG apturējusi preču piegādes šī iemesla dēļ. Tāpat uzskata, ka cietīs STMicroelectronics NV un AMS AG. Ne velti biržā panika, ne?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kurās tieši jomās un cik ievērojami Baltkrievija uzlaboja savu ekonomiku sankciju dēļ? Avots?

Skābene
Viesis
Skābene

Tu mums kaut kāds dīvāna experds esi, ka tagad man te jautājumus uzdod? Atver internetu un sameklē!

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Nu, paga, tu taču apgalvo, ka Baltkrieviem sankcijas izrādījušās veiksmīgas. Tas man liek domāt, ka zini par ko runā. Es šim jautājumam tik ļoti nesekoju, tāpēc prasu tiem, kas to dara. Šajā gadījumā tev.

digitalk
Member
digitalk

@Skābene ja tev nav linku, tad tu šķidri pļūtī.

Skābene
Viesis
Skābene

1. Te ir 2 Skābenes, kuras jāspēj atšķirt! 2. Ņem un iegooglē kaut vai ziņu portālos: https://www.tvnet.lv/5137664/baltkrievija-kluvusi-par-piena-koridoru-no-rietumiem-uz-krieviju 3. Kā tu domā kur Krievijā uzradās pārtika, kad Krievija ieviesa sankcijas ES produkcijai?Domā krievi sacēla savas fabrikas mēneša laikā un sāka ražot savu parmezāna sieru vai sarkanvīnu. Nē, Baltkrievi vienkārši pārfasēja importētos produktus ar uzlīmi made in Belarus. Protams par šo joku viņi vēlāk atrāvās, bet nopelnīt paspēja. 4. Vai tiešām domājat, ka Krievijas tirgum paredzētie Latvijā ražotie zivju konservi pēkšņi tika iztirgoti Francijas gastronomos? Tak nē, aizgāja pēc tās pašas shēmas kā ES piena produkti, ar BL etiķetēm. 5. Kāds ir… Read more »

Nettwerk
Viesis
Nettwerk

Ja Huawei atlaus atbloket Bootloader, tad nav tik traki. Jo tad var uzspraust OpenGapps vai Mindthegapps un lieto taalaak. Paareejais ir AOSP, cik Huawei no taa turpinaas izmantot sistemas izstradei.

wils
Viesis
wils

Cik no Huawei/Honor pircējiem zin, kas ir bootloader?

digitalk
Member
digitalk

pietiks, ja to zinās pārdevējs.

wils
Viesis
wils

Oij, ieej kaut tajā pašā RD, tet vai jebkurā citā daudz maz zināmā elektrotehnikas veikalā, tur var tādus makaronus uz ausīm salikt, ka maz neliksies. Pārdevējs neko neliks, jo pircējs gribēs kastīti celofāna iepakojumā.

digitalk
Member
digitalk

es nerunāju par Latvijas uteni, te nekas nenotiks. vaivejam atliek nedaudz nolaist cenu un piedāvāt vairumniekiem ērtu atlokošanas iespēju, lai var uzlikt gappus. pelēkais tirgus izdarīs pārējo, imho.

Zaļais Robotiņš
Viesis
Zaļais Robotiņš

Katram telefona ražotājam savu Android ar savu politiku. Katram Android (bet ne visiem) savu neaizvācamu Google pakalpojumu paku + tiem analogu aplikāciju paku, ko uzliek ierīces ražotājs. Divus kalendārus, divus virtuālos asistentus! Bet ne visām ierīcēm! Katram pārdevējam iespēju rakāties tavā ierīcē un instalēt jebko. Katram Android lietotājam iespēju saņemt atšķirīgu ierīci pat tad, ja tu nopērc tieši to pašu ierīci no cita pārdevēja. Vairāk izvēles un vairāk variantus pamatskolas skolotājai vai pienveikala pārdevējam. Un vēl vairāk atbildīgos par ierīču lietotāju datu drošumu, jo vēsture liecina, ka nekas slikts jau nevar notikt.

Reinis Rozitis
Viesis
Reinis Rozitis

Uz standarta gala lietotāju šis tā maz attiecas. Manuprāt, vismaz pagaidām vienīgās neertības (psiholoģiska rakstura) varētu būt tiem kas tikko iegādājušies P30 vai Mate20(Pro) (un varbūt P20) .. jo Mate10 un P10 jau ir 2 gadi riņķī un tuvojas End-Of-Life (ja ne softwariski, tad baterijas ziņā). Operatori/pārdevēji diezvai liks kādus bootloaderus un drizāk vienkārši izņems šīs iekārtas no tirdzniecības (vai piedāvās ar komentāru – “as is”), jo nu kāda jēga pēcāk ņemties ar klientiem, kuriem “kaut kas neiet”. Tie kas nodarbojas ar unlockošanu un savu distributīvu likšanu, droši vien paspēja, tad kad Huawei to piedāvāja, un arī droši vien īpaši… Read more »

Uldis Krastiņš
Member
Uldis Krastiņš

Tagad jāgaida kā atbildēs Ķīna, ne jau noliektu galviņu un paklausīs ASV diktātam. Slikta ziņa Apple lietotājiem – cenas celsies, jo ražošana būs vai nu jāpàrceļ no Ķīnas vai jāmaksā papildu nodokļi.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Lielākai jautrībai Ķīna varētu pilnībā aizliegt ASV produktu importu, piemēram, iPhone.

Skābene
Viesis
Skābene

Aizej uz moto veikalu un apskaties kādas cenas ir harley davidson motocikliem pēc ES muitas tarifu ieviešanas. Cenas nav mainījušās, jo harley davidson muitas tarifus paņēma uz sevi.

Skābene
Viesis
Skābene

Tā runā, ka ASV Tirdzniecības ministrija pārcēlusi sankciju ieviešanu par 3 mēnešiem, lai lietotāji var paspēt uzlikt atjauninājumus.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, no rīta arī par šo lasīju.

wils
Viesis
wils

Vispirms tie atjauninājumi ir jāuztaisa.

Edy
Viesis
Edy

Lai taisa savu KIRIN OS kopa ar yandex. Un bus 1ja vieta)

dzonijs bravo
Member
dzonijs bravo

nav gribejis trampam dirsa mietu iebazst merglim sim!!paris miljardus isis pretigais merglis gribeja iegut tapat ka no zte 5 miljardus bet no siem vairak gribeja un apdirsas merglis izdomaja iereibt