Vienu no lielākajiem Ķīnas viedtālruņu un mobilo sakaru tehnikas ražotājiem ZTE negaidīti smagi skāris ASV izdots liegums. ASV bāzētie uzņēmumi nedrīkst sadarboties ar ZTE – liegts piegādāt jebkāda veida tehnoloģijas un programmatūru.

Reuters ziņo, ka ZTE ir oficiāli apturējis ražošanu un ierīču izstrādi. Pagaidām tiek uzskatīts, ka uzņēmumam pietiek līdzekļu norēķiniem ar piegādātājiem. Tāpat kādu laiku būs iespējams izmaksāt algas, tomēr nekāda rožainā nākotne ZTE netiek paredzēta. Lielākajās tiešsaistes tirdzniecības vietnēs ZTE viedierīces uzrādās kā izpārdotas.

Iespējams, ka Ķīnas valdība veiks pārrunas ar ASV, lai atļautu ZTE sadarbību ar ASV uzņēmumiem, bet iespējas kaut ko panākt ir niecīgas. Ķīna šobrīd nav tās labākās diplomātiskās attiecībās ar ASV.

ZTE tika pieķerts pārdodot dažāda veida mobilo sakaru tīkla tehniku Irānai, kaut arī ASV varasiestādes jau iepriekš bija brīdinājušas ZTE nesadarboties ar sankciju skartajām valstīm. Šobrīd ASV bāzētajiem uzņēmumiem ir liegums septiņus gadus piegādāt ZTE jebkāda veida tehnoloģijas, kas ietver gan ierīces, gan arī programmatūru.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
oldschool zerolemon fan

Saskatu paralēles ar ABLV banku. Attiecīgi, sāku skatīties uz asv arvien “šķībāk”. Kāda daļa Ķīnas uzņēmumam gar kaut kādām asv sankcijām pret trešo valsti. Pilnīgs nonsenss, bet nu varenie jau dara kā grib.

wils

ZTE var rīkoties kā grib, bet Qualcomm procesori, modēmi un softs lielā mērā, nāk no ASV, kur likums ierobežo piegādes.
Ka tik tas pats nedraud Huawei …

Skābene

Izskatās, kā daļa no ASV tirgus un rūpniecības aizsardzības programmas. Ieganstu jau vienmēr var izdomāt. Metalurģijas produkcijai arī ieviesa papildus nodevas, lai neved iekšā produkciju no ķīnas.

Krievi iepriekš tā rīkojās ar LV šprotēm un piena produktiem.

Visticamāk, ka ZTE koncentrēs spēkus uz resursu pārnešanui uz kādu citu uzņēmumu, kas nav sarakstā un tirgos neviz ZTE telefonus, bet, piemēram, ETZ. :)

wils

ZTE telefoni sastādīja ~17%, pārējais bija operatu tīkla struktūras elementi (~54%), sakaru iekārtas (~29%).
ZTE sodīja ne jau tādēļ, ka tās telefoni tika ievesti irānā.

Skābene

Bez ZTE pa mici dabūja arī Huawei, un pats vari parēķināt cik liels % no tīkla iekārtām ir Huawei iekārtas un ar ko Huawei pelna maizīti- telefoni, vai tīkla aprīkojums!?

wils

Huawei vēl jau nav dabūjis īsti. Verdikts vēl nav izziņots.

xel

Protams jāpimin arī Krieviju)))))
Bet lūdzu atceries, kāpēc tā rikojas?/// Paši patriotiskie latvieši modināja uz tādam sankcijām… nevajag tagad pārmest.

wils
Kristaps Skutelis