Reklāma

Pēc ASV lieguma spēkā stāšanās ZTE pilnībā aptur uzņēmuma darbību

Jaunākie raksti

LMT pērn veicis rekordlielas investīcijas tīklā un palielinājis klientu skaitu

Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2021. gadā veicis pēdējos 10 gados lielākās investīcijas infrastruktūrā, tīkla...

Par spīti Džo Rogana izplatītajai dezinformācijai par Covid-19 “Spotify” no viņa neatteiksies

Lielu sašutuma vētru izraisījusi Džo Rogana "Spotify" dzirdamā podkāsta "The Joe Rogan Experience" 31. decembra epizode, kurā piedalījās ārsts...

Latvijā beidzot pieejama Apple Watch ECG – elektrokardiogrammas funkcionalitāte

Bez sarkanā paklāja un fanfarām, bet ar kāda putniņa pačukstēšanu, pie mums ir nonākusi informācija, ka Latvijā beidzot darbojas...

Ford nepilnu divu gadu laikā plāno saražot 600 tūkstošus elektroauto

Ford vadītājs Džims Fārlijs intervijā Fox Business norādījis, ka ASV valdībai nepieciešams veikt investīcijas elektroauto infrastruktūras attīstībā, savukārt ražotāji sagatavos...

Tesla pērn guvusi rekordlielu peļņu; šogad jaunus modeļus neprezentēs

Elektroauto ražotāja Tesla vadītājs Īlons Masks apstiprinājis, ka uzņēmums pērn strādājis ar 5,5 miljardu dolāru (4,8 miljardi eiro) peļņu,...

Vienu no lielākajiem Ķīnas viedtālruņu un mobilo sakaru tehnikas ražotājiem ZTE negaidīti smagi skāris ASV izdots liegums. ASV bāzētie uzņēmumi nedrīkst sadarboties ar ZTE – liegts piegādāt jebkāda veida tehnoloģijas un programmatūru.

Reuters ziņo, ka ZTE ir oficiāli apturējis ražošanu un ierīču izstrādi. Pagaidām tiek uzskatīts, ka uzņēmumam pietiek līdzekļu norēķiniem ar piegādātājiem. Tāpat kādu laiku būs iespējams izmaksāt algas, tomēr nekāda rožainā nākotne ZTE netiek paredzēta. Lielākajās tiešsaistes tirdzniecības vietnēs ZTE viedierīces uzrādās kā izpārdotas.

Iespējams, ka Ķīnas valdība veiks pārrunas ar ASV, lai atļautu ZTE sadarbību ar ASV uzņēmumiem, bet iespējas kaut ko panākt ir niecīgas. Ķīna šobrīd nav tās labākās diplomātiskās attiecībās ar ASV.

ZTE tika pieķerts pārdodot dažāda veida mobilo sakaru tīkla tehniku Irānai, kaut arī ASV varasiestādes jau iepriekš bija brīdinājušas ZTE nesadarboties ar sankciju skartajām valstīm. Šobrīd ASV bāzētajiem uzņēmumiem ir liegums septiņus gadus piegādāt ZTE jebkāda veida tehnoloģijas, kas ietver gan ierīces, gan arī programmatūru.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
oldschool zerolemon fan
11.05.2018 13:08

Saskatu paralēles ar ABLV banku. Attiecīgi, sāku skatīties uz asv arvien “šķībāk”. Kāda daļa Ķīnas uzņēmumam gar kaut kādām asv sankcijām pret trešo valsti. Pilnīgs nonsenss, bet nu varenie jau dara kā grib.

wils
11.05.2018 13:25

ZTE var rīkoties kā grib, bet Qualcomm procesori, modēmi un softs lielā mērā, nāk no ASV, kur likums ierobežo piegādes.
Ka tik tas pats nedraud Huawei …

Skābene
11.05.2018 14:03

Izskatās, kā daļa no ASV tirgus un rūpniecības aizsardzības programmas. Ieganstu jau vienmēr var izdomāt. Metalurģijas produkcijai arī ieviesa papildus nodevas, lai neved iekšā produkciju no ķīnas.

Krievi iepriekš tā rīkojās ar LV šprotēm un piena produktiem.

Visticamāk, ka ZTE koncentrēs spēkus uz resursu pārnešanui uz kādu citu uzņēmumu, kas nav sarakstā un tirgos neviz ZTE telefonus, bet, piemēram, ETZ. :)

wils
12.05.2018 00:42
Reply to  Skābene

ZTE telefoni sastādīja ~17%, pārējais bija operatu tīkla struktūras elementi (~54%), sakaru iekārtas (~29%).
ZTE sodīja ne jau tādēļ, ka tās telefoni tika ievesti irānā.

Skābene
14.05.2018 09:24
Reply to  wils

Bez ZTE pa mici dabūja arī Huawei, un pats vari parēķināt cik liels % no tīkla iekārtām ir Huawei iekārtas un ar ko Huawei pelna maizīti- telefoni, vai tīkla aprīkojums!?

wils
14.05.2018 11:29
Reply to  Skābene

Huawei vēl jau nav dabūjis īsti. Verdikts vēl nav izziņots.

xel
15.05.2018 14:24
Reply to  Skābene

Protams jāpimin arī Krieviju)))))
Bet lūdzu atceries, kāpēc tā rikojas?/// Paši patriotiskie latvieši modināja uz tādam sankcijām… nevajag tagad pārmest.

wils
22.05.2018 10:47
Kristaps Skutelis
26.05.2018 17:04
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: