web analytics

Huawei izstrādājis mobilo operētājsistēmu, ja viss jūk un brūk ar ASV un Android

Jaunākie raksti

Sony izziņo jaunas PlayStation 5 paredzētas virtuālās realitātes brilles

Jaunākā Sony PlayStation 5 spēļu konsole ir pieejama sākot no pagājušā gada novembra, un pēc tās ir ļoti liels...

Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot latviešu valodu

Turpinot attīstīt mākslīgā intelekta iespējas runas un valodas apstrādē, kompānija Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot tam virkni Eiropas...

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Huawei mācījies no citu kļūdām, jau laicīgi izstrādājot paši savu viedtālruņu operētājsistēmu. Iepriekš visai pamatīgā ķezā iekūlās ZTE – ASV uzņēmumiem tika liegts veikt darījumus ar ZTE, tai skaitā ZTE no Google nevarēja saņemt Android operētājsistēmu.

Huawei šobrīd aktīvi cīnās par savām tiesībām ASV, kur uzņēmums cenšas tiesā pierādīt savu taisnību. Vienlaikus gan Huawei ir sagatavojies sliktākajam scenārijam – liegumam tikt pie Android operētājsistēmas izmantošanas.

Huawei vadītājs Ričards Ju (Richard Yu) – jā, tas pats, kuram ļoti patīk kāpt uz skatuves, lai mūs ar savām angļu valodas prasmēm pusotru stundu pamocītu visās viedtālruņu prezentācijās – apstiprinājis, ka Huawei strādā pie savas viedtālruņu operētājsistēmas. Huawei veidojot arī alternatīvu Windows operētājsistēmai. Huawei, iespējams, nāksies meklēt arī plānu B, ja ar uzņēmumu vairs nevarēs sadarboties Intel un citi tehnoloģiju piegādātāji.

Pāreja uz svešām operētājsistēmām noteikti neuzlabotu Huawei pārdošanas apjomus Eiropā un citviet ārpus Āzijas.

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Ar savu OS viņiem var sanākt tāpat kā Samsung-am ar Tizen telefonos. Kur visi tie aparāti tagad ir? Tiesa, neredzu problēmas ar Android “pirātismu” Kīnā. Tur tāpat uz autortiesībām šķauda virsū no 5. stāva. Tiesa neskādētu, ja Huawei pārietu uz “tīro” Linux. Ja izdosies atrisināt problēmas ar aplikāciju atbalstu.

Kristaps Skutelis

Tizen ir pulksteņos, televizoros un laikam arī ledusskapjos. Tādā ziņā Samsung tomēr strādā uz priekšu un tikai laika jautājums, kad šo platformu normāli iedzīvinās arī telefonos. Proti, brīdī, kad tas būs izdevīgāk nekā sadarboties (pakļauties) ar Google.

Kristap, ko tu domā par visu šo jezgu ap Huawei?

Kristaps Skutelis

Es domāju, ka tādiem milžiem kā Samsung un Huawei ir jādomā par dažādiem potenciālajiem attīstības scenārijiem un Huawei gadījumā ir liela iespēja kaut kādu sankciju rezultātā palikt bez piekļuves Android un tas būtiski apdraudēs biznesu. Bet es nedomāju, ka kāds tur īpaši grib uzreiz lēkt uz savu platformu. Drīzāk kalpos kā B variants.

Krotow

Gan Samsung gan Huawei savas OS izstrāde atmaksāsies tikai ja tai varēs piesaistīt pietiekami daudz lietotāju. Gana lielu daļu esošo lietotāju viņi tā noteikti pazaudēs.

Raivis

Cik esu saskāries ar Huawei ierīcēm! Nekādu problēmu nebija, un domāju labāka pat par ifoniem! 😊

Raimonds Kleinbergs

Problēmu pagaidām nav, jo tas ir androīds.

Krista

Šķiet, vismaz trešo reizi dažu mēnešu laikā lasu par Richard Yu angļu valodas prasmēm, kam nav itin nekāda sakara ar saturu. Vai autoram nudien vajag tik uzstājīgi iepīt savu personīgo viedokli?

kursorslv

Vajag, vajag. Te tomēr ir blogs.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: