Reklāma

Huawei izstrādājis mobilo operētājsistēmu, ja viss jūk un brūk ar ASV un Android

Jaunākie raksti

Dizaina nozīme e-veikala izveidē un biežāk pieļautās kļūdas

Kopā ar mājaslapu izstrādes platformu “Mozello” esam jau labi pastrādājuši, iepazīstinot ar veiksmīgas e-komercijas pamatiem, kā arī mēģinājuši saprast,...

Apple Pay bezkontakta norēķini no šodienas pieejami arī Luminor klientiem

Luminor banka no šodienas saviem klientiem piedāvā norēķinus ar Apple Pay – drošu norēķinu veidu ar iPhone un Apple Watch,...

Tesla plāno arī Norvēģijā “Supercharger” uzlādi piedāvāt konkurentu elektroauto

Elektroauto ražotājs Tesla plāno paplašināt šogad aizsākto pilotprogrammu, kas paredz piedāvāt uzlādi "Supercharger" punktos jebkura ražotāja elektriskajai mašīnai. Kā...

Donalda Trampa sociālo mediju kompānija paziņo, ka piesaistījusi 1 miljardu dolāru

Oktobra otrajā pusē rakstījām par to, ka Donalds Tramps pēc neveiksmes ar savu blogu radījis jaunu sociālo mediju "TRUTH...

Rīgas pašvaldība atbalstīs “SimpleCharge” elektroauto uzlādes staciju testēšanu Ķīpsalā

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai...

Huawei mācījies no citu kļūdām, jau laicīgi izstrādājot paši savu viedtālruņu operētājsistēmu. Iepriekš visai pamatīgā ķezā iekūlās ZTE – ASV uzņēmumiem tika liegts veikt darījumus ar ZTE, tai skaitā ZTE no Google nevarēja saņemt Android operētājsistēmu.

Huawei šobrīd aktīvi cīnās par savām tiesībām ASV, kur uzņēmums cenšas tiesā pierādīt savu taisnību. Vienlaikus gan Huawei ir sagatavojies sliktākajam scenārijam – liegumam tikt pie Android operētājsistēmas izmantošanas.

Huawei vadītājs Ričards Ju (Richard Yu) – jā, tas pats, kuram ļoti patīk kāpt uz skatuves, lai mūs ar savām angļu valodas prasmēm pusotru stundu pamocītu visās viedtālruņu prezentācijās – apstiprinājis, ka Huawei strādā pie savas viedtālruņu operētājsistēmas. Huawei veidojot arī alternatīvu Windows operētājsistēmai. Huawei, iespējams, nāksies meklēt arī plānu B, ja ar uzņēmumu vairs nevarēs sadarboties Intel un citi tehnoloģiju piegādātāji.

Pāreja uz svešām operētājsistēmām noteikti neuzlabotu Huawei pārdošanas apjomus Eiropā un citviet ārpus Āzijas.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
15.03.2019 18:32

Ar savu OS viņiem var sanākt tāpat kā Samsung-am ar Tizen telefonos. Kur visi tie aparāti tagad ir? Tiesa, neredzu problēmas ar Android “pirātismu” Kīnā. Tur tāpat uz autortiesībām šķauda virsū no 5. stāva. Tiesa neskādētu, ja Huawei pārietu uz “tīro” Linux. Ja izdosies atrisināt problēmas ar aplikāciju atbalstu.

Kursors.lv
Kristaps Skutelis(@krizdabz)
15.03.2019 18:38
Reply to  Krotow

Tizen ir pulksteņos, televizoros un laikam arī ledusskapjos. Tādā ziņā Samsung tomēr strādā uz priekšu un tikai laika jautājums, kad šo platformu normāli iedzīvinās arī telefonos. Proti, brīdī, kad tas būs izdevīgāk nekā sadarboties (pakļauties) ar Google.

15.03.2019 21:54

Kristap, ko tu domā par visu šo jezgu ap Huawei?

Kursors.lv
Kristaps Skutelis(@krizdabz)
16.03.2019 09:26

Es domāju, ka tādiem milžiem kā Samsung un Huawei ir jādomā par dažādiem potenciālajiem attīstības scenārijiem un Huawei gadījumā ir liela iespēja kaut kādu sankciju rezultātā palikt bez piekļuves Android un tas būtiski apdraudēs biznesu. Bet es nedomāju, ka kāds tur īpaši grib uzreiz lēkt uz savu platformu. Drīzāk kalpos kā B variants.

Krotow
16.03.2019 01:31

Gan Samsung gan Huawei savas OS izstrāde atmaksāsies tikai ja tai varēs piesaistīt pietiekami daudz lietotāju. Gana lielu daļu esošo lietotāju viņi tā noteikti pazaudēs.

Raivis
16.03.2019 01:08

Cik esu saskāries ar Huawei ierīcēm! Nekādu problēmu nebija, un domāju labāka pat par ifoniem! 😊

Raimonds Kleinbergs
18.03.2019 11:16
Reply to  Raivis

Problēmu pagaidām nav, jo tas ir androīds.

Krista
18.03.2019 11:54

Šķiet, vismaz trešo reizi dažu mēnešu laikā lasu par Richard Yu angļu valodas prasmēm, kam nav itin nekāda sakara ar saturu. Vai autoram nudien vajag tik uzstājīgi iepīt savu personīgo viedokli?

kursorslv
18.03.2019 12:02
Reply to  Krista

Vajag, vajag. Te tomēr ir blogs.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: