web analytics

ZTE par miljardu atpērkas no ASV tirdzniecības ierobežojumiem

Jaunākie raksti

“Telegram” – nozīmīgs spēlētājs saziņas servisu tirgū. Ko tas piedāvā un kādi riski?

"WhatsApp" nesenais paziņojums par to, ka lietotājiem savi dati jānodod "Facebook" vai arī par šo saziņas servisu var aizmirst,...

Pirmoreiz gūts ieskats, kā izskatās “Tesla” jaunā bateriju pakas struktūra

Medijam Electrek izdevies iegūt pirmo ieskatu jaunajā "Tesla" bateriju pakas dizainā, kas darbinās uzņēmuma nākotnes mašīnas. Pagājušā gada rudenī "Tesla" prezentēja...

Netflix testē telpisko skaņas atbalstu Apple AirPods Pro un AirPods Max

Beidzot gaidāma kāda jēga no Apple AirPods Pro un AirPods Max dārgo austiņu telpisko skaņas (spatial audio) atbalsta -...

“Porsche” publicē attēlus, kas liecina par papildinājumu “Taycan” modeļu saimē

Vācu autoražotājs "Porsche" publicējis tumšu attēlu, tādā veidā liekot noprast, ka tas gatavojas jauna "Taycan" modeļa prezentācijai. Šobrīd gan...

Android 12 varētu ieviest Hibernation iespēju reti izmantoto lietotņu “saspiešanai”

Android Open Source Project komanda strādājot pie jaunas Hibernation iespējas, kas ļaus samazināt lietotņu aizņemto vietu viedierīces atmiņā. Pagaidām...Ķīnas viedtālruņu ražotājs ZTE ir gatavs samaksāt ASV vienu miljardu dolāru par atļauju sadarboties ar ASV bāzētiem uzņēmumiem. ZTE bija liegts piegādāt un saņemt no ASV jebkāda veida tehnoloģijas un programmatūru.

ZTE tiek vainots tehnoloģiju piegādēs Irānai un Ziemeļkorejai, tāpēc ASV noteica ļoti stingras sankcijas, kas faktiski apturēja ZTE darbību. ZTE ražotās tehnoloģijas ir pilnībā atkarīgas no ASV programmatūras un arī detaļu piegādātājiem. ZTE ražo ne tikai viedtālruņus, uzņēmums ir arī viens no lielākajiem mobilo sakaru tīkla tehnikas ražotājiem pasaulē.

Reuters ziņoja, ka ZTE bija oficiāli apturējis ražošanu un ierīču izstrādi. Lielākajās tiešsaistes tirdzniecības vietnēs ZTE viedierīces uzrādījās kā izpārdotas. Ķīnas valdība veica pārrunas ar Trampa administrāciju, lai atļautu ZTE sadarbību ar ASV uzņēmumiem. ASV un ZTE vienošanās nosacījumi ir tādi, ka ZTE ir jāsamaksā 1 miljarda ASV dolāru soda nauda, vēl 400 miljoni dolāru ir jāliek ķīlā, jānomaina vadoši darbinieki un jāapsola turpināt iegādāties tehnoloģijas no ASV uzņēmumiem. Ja ZTE piekritīs un izpildīs šos nosacījumus, tas varēs turpināt darbību ASV.

Ķīnai šobrīd nav tās labākās diplomātiskās attiecībās ar ASV, īpaši tas attiecas uz tirdzniecību.

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
individs

Cik var rakstīt pilnīgas muļķības. Sāk jau atgādināt Delfī”nus”.
1) ASV (ar Trampa lēmumu) uzlika sodu 1.4 miljardus. 1 miljards Sods un 400 miljoni escrow.
2) ZTE vēl neko nav samaksājuši, tikai piekrituši maksāt.
3) Grūti uzrakstīt pilnu informāciju, bet vieglāk laikam ir izvilkt 2 rindkopas priekš muļķiem, lai nepārkarst smadzenes lasot vairāk par 9 teikumiem.
4) Atā, man te vairs nav ko darīt.

Kristaps Skutelis

Avots?

y

Jā kuros jau kādu laiciņu ir kluvis par tād tenku blogu.
Vel nedaudz un varēs “klapēt” ciet.
Un tā vietā, lai to visu ņemtu vērā, “lepnais” (tik nezin kādēl) Kristaps labāk “uzbrauks”, nevis centīsies, ko mainīt…

Kristaps Skutelis

Ja komentārs ir agresīvs, tad pretī visdrīzāk arī dabūs krietnu devu indes. Man nav vēlmes auklēties ar kaut kādiem kompleksu māktiem interneta dīkdieņiem. Ja ir konkrētas iesakāmas lietas, tad aicinu konstruktīvi par to runāt nevis mētāties ar apvainojumiem jau pirmajā komentārā. Tad arī būs mazāk uzbraucienu pretī.

Kas attiecas uz konkrēto situāciju, esmu raksta autoram uzdevis iepazīties ar citiem avotiem (arī tiem, kas norādīti komentāros) un pielabot rakstu tā, lai tas atspoguļo uz doto brīdi aktuālo situāciju. Skaidrs gan, ka te nekas nav beidzies un Tramps ar ZTE vēl turpina spēlēt cirku. Nabaga ASV pilsoņi.

y

Es Tavā vietā gan piedomātu pie tā, ko publicējiet un, ko paši komentējiet, jo kādreiz tā nebija.
Par to agresivitāti ir gluži otrādi, ne reizi neesmu izteicis nevienu agresīvu komentāru, atsķirībā no daža laba apaļīga rižiki, vai ne? :)

Kas attiecas uz konkrēto situāciju, tad droši vien mums vel bieži nāksies lasīt šādus rakstus. Nabaga kursors.lv lasītāji.

Kristaps Skutelis

Raksts papildināts.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: