Viens no Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu veiksmes stāstiem – audio kalibrēšanas programmatūras izstrādātājs Sonarworks paziņojis par 5 miljonu eiro A sērijas investīciju piesaistīšanu no igauņu Karma Ventures un lietuviešu Practica Capital. Līdz šim brīdim Sonarworks vairākos raundos bija piesaistījuši 2 miljonu eiro investīcijas no kurām pēdējā finanšu injekcija bija 2017. gada nogalē 500 000 eiro apmērā no Karma Ventures.

Uzņēmums tika dibināts Latvijā 2012. gadā un šobrīd tā klienti atrodas vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē. Sonarworks radītās tehnoloģijas izmanto vairāk nekā 30 000 skaņu ierakstu studijas visā pasaulē un starp tām ir arī labi zināmas un Grammy balvu saņēmušas studijas.

Iegūtais finansējums ļaus paātrināt savu produktu izstrādi un aizgādāt tos gan biznesa, gan patērētāju produktiem, kam pēdējos gados uzņēmums velta pastiprinātu uzmanību. Uzņēmums informē, ka ir izmērījuši vairāk nekā 10 000 audio ierīču skanējumu un apvienojumā ar mākslīgā intelekta tehnoloģijām ļauj pielāgot to skanējumu balstoties uz to lietotāju vēlmēm. Citiem vārdiem sakot – Sonarworks programmatūra ļauj mūziku saklausīt tā, kā to ir iecerējis tās radītājs.

Sonarworks paredz, ka šis finansējums palīdzēs izplesties ar pārstāvniecībām vairākos svarīgos tirgos un divu gadu laikā uzņēmuma ieņēmumiem pārsniegt 10 miljonu eiro atzīmi. Jau tagad Sonarworks sadarbojas ar mūzikas straumēšanas servisiem, viedtālruņu un austiņu ražotājiem, kā arī strādā pie savu tehnoloģiju iestrādāšanas automobiļos. Pārstāvniecības tuvāk klientiem ir nepieciešamas, lai integrācijas darbi veiktos raitāk un produktīvāk.

Nesen informējām, ka Sonarworks savai komandai stratēģijas un biznesa attīstības viceprezidenta amatam ir piesaistījis bijušo Dolby un Nokia augsta līmeņa vadītāju Tarifu Sajedu.

Sonarworks ir bieži sastopami arī nozīmīgākajās audio un tehnoloģiju izstādēs un es pats šos tautiešus satiku CES 2019 izstādē.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments