Reklāma

Lattelecom testē lietu interneta risinājumu Jūrmalas auto stāvvietās

Jaunākie raksti

Kā pasargāt sevi finanšu satricinājumu gadījumā? (video)

Brīžos, kad notiek finanšu tirgus satricinājumi, ir svarīgi padomāt par savu finansiālo drošību, lai gadījumā, ja ģimeni piemeklē nelaime...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #481 (06.10.2022)

6. oktobra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu...

Logitech G502 X Plus peles un G PowerPlay peles paliktņa apskats

Logitech G502 X Plus pele ir viena no trim nesen izziņotām G502 X sērijas spēlēm paredzētām pelītēm. Sērijā ietilpst G502...

“Instagram” parādīsies vairāk reklāmas

Jūlijā jau ziņojām par "Meta" sliktajiem otrā ceturkšņa finanšu rezultātiem, kad pirmo reizi uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē tā ieņēmumi bija...

Xiaomi piedāvā budžeta klases Redmi Pad planšetdatoru

Xiaomi izziņojis budžeta klases planšetdatoru Redmi Pad, kas ir aprīkots ar 90 Hz ekrānu un maksās ap 279 eiro....

Lattelecom uzsācis autostāvvietu monitoringa risinājumu testēšanu Jūrmalā, kas darbojas jau 11 Latvijas pilsētās izbūvētajā lietu interneta tīklā. Nākotnē Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem tas dos iespēju viedtālruņa aplikācijā atrast brīvu vietu automašīnas novietošanai.

“Sadarbībā ar “Jūrmalas gaisma” Dzintaros, Dubultos un Majoros šobrīd testējam jaunu pakalpojumu – iespēju ērti un ātri atrast brīvu stāvvietu piejūras zonā, tādejādi ievērojami ietaupot laiku. Šāda ekonomiska lietu interneta risinājuma (Internet of Things jeb IOT) ieviešana iespējama ne tikai publiskās stāvvietās Jūrmalā, bet arī citās pilsētās, tajā skaitā Rīgā, kurā jau pusgadu atvērts Lattelecom lietu interneta tīkls,” stāsta Lattelecom korporatīvās attīstības dienesta direktors Krists Avots.

Lietu interneta tīkla risinājums precīzi spēj noteikt autostāvvietas noslodzi –  aizņemta vai brīva. Tehniski to nodrošina moderni lietu interneta tehnoloģiju uztvērēji.

“Autostāvvietu monitoringa risinājums būtu ieguvums ne tikai Jūrmalas iedzīvotājiem, bet, iestājoties aktīvās atpūtas sezonai, tas būtu īpaši noderīgs arī Jūrmalas pilsētas viesiem. Līdz ar ko, iebraucot Jūrmalas pilsētā, atpūtniekiem tiktu nodrošināta iespēja ātri un ērti uzzināt par brīvajām vietām piejūras zonā esošajās autostāvvietās,” stāsta Vilmārs Freimanis, “Jūrmalas gaisma” valdes loceklis.

Risinājuma pamatā ir izmantota ParkPin stāvvietu monitoringa iekārta, kas, izmantojot ģeomagnētisko sensoru un speciālu algoritmu, precīzi nosaka autostāvvietas pieejamību un noslodzi. Iekārtas ražošanā izmantoti materiāli, kas ļauj to izmantot pat skarbākajos vides apstākļos un pie lielām noslodzēm. Ierīce ir ieguldīta autostāvvietas segumā, līdz ar to netiek ietekmēta stāvvietas virsmas apkalpošana. Savukārt energotaupības algoritms un ietilpīgā baterija garantē iekārtas nepārtrauktu darbību līdz pat 10 gadiem.

Lattelecom lietu interneta tīkls jau 7 mēnešus darbojas Rīgā un 11 lielākajās Latvijas pilsētās, dodot iespēju pašvaldībām un vietējiem uzņēmējiem izmantot risinājumus gudrās pilsētas un gudrās ražošanas jomās. Lietu interneta tīkls ir paredzēts risinājumiem, kurā datu avoti ir ģeogrāfiski izkliedēti un, izmantojot ierastos tīkla resursus, datu apkopošana prasa daudz laika un resursus.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ivars
08.02.2018 10:19

Rīgā šis nederēs. Tur vajag daudz dārgāku risinājumu. No kaut kā tak ir jādzīvo… un vēlēšanas tuvojas ar jauniem tēriņiem…

x
08.02.2018 10:33

kā tas darbojas? vasaras sezonā ieraugi, reku 2 brīvas vietas, domā ka pagūsi bet daudz gājēju utt. un kamēr aizbrauc, kāds jau bijis ātrāks. skaties nākamo brīvo vietu. utt. regulāriem braucējiem tāpat ir zināms, kur lielāka iespēja novietoties, pārējie lēnām ripinās, noslogojot satiksmi.

man kautkā šķiet, ka šādām sistēmām informatīvā režīmā atdeve ir uz 40% un ir jēga tās ieviest, ja pastāv īslaicīgas rezervēšanas iespēja, kas izslēdz veltīgos braucienus un arī ir mērķis – samazināt riņķošanu pa ielām stāvvietas meklējumos. bet lai varētu rezervēt tuvāko vietu 3min. braucienā, jāmaina csn.

Kaspars Baradach
08.02.2018 11:02

kāpēc tie rīdzinieki negrib pabraukt nostāk no Jūrmalas centra, un atpūsties daudz mierīgākos Jūrmalas rajonos? kur vispār nav stāvvietu problēmas, un nav jāguļ pārpildītā pludmalē..

Reklāma