Reklāma

Populārākais mironis (aiz Tutanhamona un Ļeņina) ir Microsoft Lumia 535

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Reklāmu satura izvietošanas serviss AdDuplex padalījies ar aktuālāko informāciju par nāvei nolemtās Windows Phone operētājsistēmas statistiku. Windows Phone 8.1 versija vēl arvien tiek izmantota 73.8%, kamēr Windows 10 Mobile 20.9% no kopējā aktīvo Windows Phone viedtālruņu klāsta. Windows Phone 8 ieņem 7.1% un Windows Phone 7.x – 1.2%.

13% no pasaulē izmantotajiem Windows Phone ir tieši Microsoft Lumia 535 modelis, tam seko Microsoft Lumia 640 ar 10.2%. Kādreizējais līderis Lumia 520 2016. gada sākumā ieņēma 12.9%, kamēr šobrīd Lumia 520 ir tikai 7.8% no aktīvajiem Windows Phone.

Microsoft pārtrauca uzturēt Windows Phone operētājsistēmu šī gada jūlijā, kas nozīmē, ka Windows Phone 8.1 lietotāji vairs nesaņems drošības ielāpus, nav arī pieejams Microsoft bezmaksas tehniskais atbalsts. Microsoft ir apsolījis, ka lietotņu veikals darbosies vēl vismaz līdz 2018. gada jūlijam.

Daudzus gadus viens no Microsoft vadītājiem Džo Belfiore (Joe Belfiore) bijis Windows Phone un Windows 10 Mobile seja. Viņa darbības laikā tapušas tādas nozīmīgas Windows Phone detaļas kā Metro UI, Live Tiles un Cortana integrācija mobilajā operētājsistēmā. Belfiore vairākos tvītos oktobra sākumā paziņoja, ka pienācis Windows 10 Mobile gals. Microsoft vēl kādu laiku uzturēs mobilo operētājsistēmu, bet nevienam vairs nevajadzētu gaidīt jaunas Windows 10 Mobile iespējas vai lielus operētājsistēmas atjauninājumus.

Reklāma

24 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
24 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

tas windows mirst tik ilgi un iespaidīgi, ka katru otro nedēļu par to ir raksts hi hi hi

geksis

pēc katra atjauninājuma ir raksts par to, ka tas ir pēdējais :)

Kristaps

Gan jau vēl pēc 10 gadiem arī rakstīs, “ka, nu, šis ir pēdējais”. Varbūt tas ir tāds Microsoft PR triks, lai joprojām pabļaustītos, ka “hei, mēs arī te esam!”? :)

Vilnis Salenieks

nekrologu speciālista Ābola kārtējais varējums :) tikmēr WM10 ierasti turpina saņemt regulārus atjauninājumus, pēdējais bija aizpagājšo vai pagājušo nedēļ

Uldis M.

smagi slimiem clvēkiem arī līdz beigām turpina dot pretsāpju tabletes lai mazāk mokošas atlikušās dienas…

Vilnis Salenieks

ja tev ir kautkas mokošs turpini dzert drapītes :)

Kristaps Skutelis

Tur jau tā problēma, ka >75% aktīvi lietoto Windows Phone telefonu vairs nesaņem drošības atjauninājumus.

Vilnis Salenieks

atklāti sakot Windows telefoniem nēesmu saskāries ar drošības problēmām, arī rezerves telefons ar WP8.1. darbojas kā nākas. Jautājums vai 2013 gada Android Kitkat saņem drošības atjauninājumus

Kristaps Skutelis

Aha, ļoti laba drošības stratēģija – izvēlamies ierīces, ko neviens nelieto, lai tām nevienam nebūtu vēlmes uzbrukt :)

Vilnis Salenieks

cik zinu, WP ar drošību nav bijušas problēmas, lielā mērā domājams pateicoties arī mazākai popularitātei, bet fakts paliek fakts

geksis

Vēl jau jautājums, vai tur ir iespējams tik viegli buzbrukt (nav nekā neiespējama), ņemot vērā to, ka WP nekad nav bijušas jebkādas antivīrusu programmas.
Kā saka MS “You do not need virus protection. The Windows Phone OS is incredibly secure and the chances of a virus attacking your device is extremely remote”

Kristaps Skutelis

Ja tas ir Windows, tad tam ir viegli uzbrukt :)

geksis

nejaukt windows desktop ar windows phone

Kristaps Skutelis

Tu runā tā it kā te būtu kaut kāda būtiska starpība.

geksis

nu ja nav starpības, tad laipni lūgst mana telefona uzlaušanā.

Critical Thinker

tieši tāda bija makistiem (pievērsim acis uz ‘neviens’) :)

Kristaps Skutelis

Jep, līdzīgi.

Kristaps Skutelis

LOL, šodien te smuki cepamies par Windows Phone/Mobile un man pavisam negaidot rokās nonāca HP Elite x3. Nu, ko, pilnīgi būs jāslēdz iekšā :)

geksis

gaidam apskatu, bet vēlams pēc pāris nedēļu lietošanas, nevis pēc pāris dienām.

Kristaps Skutelis

Ha ha, šaubos. Nessmu drošs, ka varēšu pāris nedēļas iztikt bez aplikācijām :D

geksis

Bet pamēģināt jau vari, varbūt pēc tam sapratīsi, kāpēc mūs WP apmierina, un ja dzīve nepiespiež (kādas specifiskas programmas nepieciešamība), tad OS nemaina. Un nekrologi tad varbūt arī retāk parādīsies.

nu x3 vēl jau ir papildus dokstacija, kas skaitās šī aparāta galvenais trumpis.

Kristaps Skutelis

Jā, es zinu par Continuum, kas it kā ir forši, bet reizē arī nedarbojas :) Nu es vēl padomāšu. Baigi nealkstu palikt ar ierobežotām telefona iespējām :)

novērotājs

Būtu ļoti interesanti izlasīt apskatu šim modelim!

Kristaps Skutelis

Es pilnīgi iedomājos virsrakstu Kristapa stilā – “Vai 2017. gada nogalē ir iespējams lietot Windows telefonu un nesajukt prātā?”

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: