Windows Phone jau kļuvusi par mītisku viedtālruņu operētājsistēmu. Microsoft vēlējās izgriezt pogas Apple iOS un Google Android, bet tas neizdevās. Windows Phone ziedu laikos – 2013. gadā – tika lēsts, ka Windows Phone aizņem aptuveni 3.9% no mobilo operētājsistēmu tirgus. Tobrīd tika uzskatīts, ka Android ir 75.9% un iOS ir 16.9 tirgus daļa.

Pagājušajā gadā Microsoft atzina, ka Windows Phone vairs nesaņems nevienu jaunu viedtālruni. Tāpat Windows Phone operētājsistēma vairs netiek papildināta ar jaunām iespējām.

Reklāma

Microsoft tikko paziņojis, ka Windows Phone 8.x un agrāk izlaistās operētājsistēmas versijas 31. oktobrī vairs nepieņems jaunas lietotnes (lietotņu veikals vairs tās nepieņems). No nākamā gada 1. jūlija Windows Phone 8.x vairs nesaņems lietotņu atjauninājumus.

Microsoft vienlaikus paziņojis, ka Windows 10 ierīces (planšetdatori) turpinās saņemt atjauninājumus, bet nekas nav minēts par Windows 10 Mobile (viedtālruņu) operētājsistēmu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elvis Meisters

Lumia 1020 pēc nez cik gadu lietošanas joprojām strādā fantastiski ātri, baterija 2-3 dienas zvanot daudz. Viss strādā un griežas. Žēl viss tas.

Usinss

Tā notiek, kad tirgu diktē ne pārāk apzinīgas būtnes un hipsteri. Labie produkti izmirst. Vispirms Nokia kā tāda ar symbian OS un tad Nokia Microsoft paspārnē. Un tā var skaitīt daudzas lietas, kuras hipsteri neuzķēra….

Elvis Meisters

Jap. Man lādē joprojām stāv Lumia 920 un 925. Nevienas mazākās problēmas. OS resetot nav bijušas vajadzības, strādā tikpat ātri arī uz WM10.
Būtu developeri sākuši taisīt apps tur, mož jau būtu aizgājis.

Kristaps Skutelis

Rrrrr….comment image

Elvis Meisters

Aww. 70 eiro telefons, kur joprojām 100%, ka strādā ātri un labi.

Kristaps Skutelis

Nuuu, ja telefons ir tikai zvanu/SMS funkcija, plus, varbūt pārlūks, tad, jā, noteikti strādā kā zvērs. Jāuzlādē un jāpatestē :)

Elvis Meisters

A kam vēl citam telefonu izmanto? :O Pado ziņu kā ir :D

Kristaps Skutelis

Pagaidām šitā :)comment image

Kristaps

Kam, kam – kā vēl veco Nokiju laikā – naglu dauzīšanai sienā :D