Ideja izmantot viedtālruni galddatora vietā nav jauna. Kādreiz Ubuntu Linux vēlējās izstrādāt vienotas iespējas izmantot operētājsistēmu kā viedtālruņos, tā arī galddatoros, bet Ubuntu tā arī nespēja novest projektu līdz galam. Ubuntu pat atteicās no Unity saskarnes izmantošanas, kas bija paredzēta arī viedtālruņu apkalpošanai.

Jaunie Samsung viedtālruņi kopā ar DeX dokstaciju piedāvā izmantot Android lietotnes lielā ekrānā, bet turpmāk Samsung DeX atļaus darbināt arī pilntiesīgu galddatoru Linux programmatūru. Jaunās iespējas būs pieejamas Samsung Galaxy S8 sērijai, Samsung Galaxy Note8 un nākotnes viedtālruņu modeļiem.

Linux on Galaxy ļaus izmantot vairākus Linux distributīvus (Ubuntu, Debian, Arch un citus). Tiek uzsvērts, ka pamatā nenotiks nekāda veida programmatūras emulācija, tāpēc Linux lietotnes darbosies ļoti ātri. Protams, būs pa kādai programmai, kas varētu arī nestrādāt vai strādāt lēnāk.

 • Krotow

  Samsung ir “nedaudz” lielāki resursi, ko iesaistīt šādā projektā. Varbūt viņiem tiešām izdosies. Neliegšos, ka man reiz bija cerība redzēt strādājošu Linux viedtālruni ar iespēju to lietot arī kā desktopu. Redzēsim, kā viņiem veiksies. Ja tā lieta ies, prasīsies arī programmu kroskompilēšana ARM platformai lietošanai desktopā. Bez emulācijas gan jau ka neiztiks – tikai šoreiz no Android puses :)

  • http://Www.kursors.lv Artis Ābols

   Saprotu, ka plikas x86 lietotnes Linuxam nemaz tik daudz nav. Steam ir jāemulē.

 • KKTK

  Kāpēc visa jauda jāliek tam sūda dzelzītim? Ir nopietnākas lietas ko darīt par jūķūbi… Es laikam vēlētos tādu kā telefona doking steišenu. Ka visi čati, visi zvani viss viss no trubas applikācijām ir kompī ekrānā kā papildus logs, vai appikācija. Copy+Paste, zvani caur kompi, ar peli kalaviatūru pa trubas applikācijām. Lūk, tas būtu ērti. Jāraksta patents :)

 • Artūrs

  Tas nozīmē ka uz android varēs darbināt linux programmas?

  • Krotow

   Otrādi gan. Android jau ir Linux ar Google pielikumiem. T.i. Android programmas patiesībā darbojas Linux. Šī telefona gadījumā lai darbinātu Android programmas, vajadzēs arī virtuālo mašīnu Anroid aplikāciju baitkoda izpildei.